Удари українських дронів по НПЗ призвели до рекордного зростання цін на бензин у Росії, – росЗМІ (оновлено)

Через удари українських дронів по НПЗ в Росії рекордно зросли ціни на бензин

Попри тимчасову заборону експорту, ціни на бензин на Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі сягнули рекорду через дефіцит пропозиції після атак українських безпілотників на НПЗ на тлі високого сезонного попиту.

Напередодні, 4 серпня, оптова вартість бензину А-95 на біржі піднялася на 1,1% – до 77 001 руб за тонну, перевищивши рекорд вересня 2023 року (76 876 руб). Ціни на А-92 зросли на 1,2%, до 66,64 тис. рублів за тонну, на дизпаливо – на 0,5%, до 58,13 тис. руб., пише російське видання "Коммерсант".

У вівторок вартість бензину на російській біржі продовжує рекордоно зростати: ціна А-95 за підсумками торгів зросла ще на 1,25% – до 77 967 рублів за тонн, оновлює історичний максимум другий день поспіль, визнає пропагандистське інформагентство ТАСС.

Ціни зростають попри те, що російський уряд із 30 липня заборонив експорт бензину для великих виробників (виняток – постачання до ЄАЕС та за міжурядовими угодами). 

Учасники ринку пов’язують останній стрибок цін з скороченням пропозиції пального через пошкодження двох НПЗ внаслідок атак українських БПЛА 2 серпня. За даними співрозмовників видання "Коммерсант", потенційні втрати можуть складати до 40 тис. тонн добової потужності переробки, а ремонт може тривати від місяця до пів року.

На цьому тлі, Федеральна антимонопольна служба розглядає можливість підвищити мінімальну норму обов’язкових продажів бензину на біржі з 15% до 17% для стабілізації ринку.

бензин

Як повідомлялося, внаслідок ударів українських безпілотників в ніч на 2 серпня, найбільший НПЗ "Роснєфті" – Рязанський нафтопереробний завод – вимушено зупинив приблизно половину своїх переробних потужностей. Ще одни великий НПЗ "Роснєфті" – Новокуйбишевський – взагалі призупинив переробку нафти, повідомляло Reuters.

Раніше повідомлялось, що ціни на бензин на російській біржі знову побили історичний рекорд.

Топ коментарі
+23
ага ..ПЕРЕМОГА !

ціни на 95
на паРаші - 0. 80 долара
в Україні - 1.44 долара
показати весь коментар
05.08.2025 12:15 Відповісти
+18
Нпз повинні бути повністю знищені і зупинені...а не частково!!!!!
показати весь коментар
05.08.2025 12:26 Відповісти
+15
Якби добивали НПЗ рашистські до кінця, то мобуть і війна б закінчилася
показати весь коментар
05.08.2025 13:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
ага ..ПЕРЕМОГА !

ціни на 95
на паРаші - 0. 80 долара
в Україні - 1.44 долара
показати весь коментар
05.08.2025 12:15 Відповісти
і це при тому,що для військової технікп, як правило, потрібна солярка, а не бензин
показати весь коментар
05.08.2025 12:35 Відповісти
Важливий не лише військовий ефект, а й соціальний. Кацапня повинна відчути власною шкірою політику свого царя.
показати весь коментар
05.08.2025 17:54 Відповісти
ну і ???? у французів 2 дол., в польщі 1,5 дол. Що стого що в свинособаки 1 дол. паливо, якщо у нього авто немає і за своє свинособаче життя може тільки на танку покататись і здохнути десь в Бахмуті.
показати весь коментар
05.08.2025 16:02 Відповісти
Ну так, але трішечки і не так. Поки що рівень життя в оркостані невиправдано високий. Хоча б один метеорит, аналогічний тунгуському, був би дуже дорочний по європейській частині скрєпних боліт. А краще 2, чи 3.
показати весь коментар
05.08.2025 17:35 Відповісти
Так весь прикол в тому, що немає мля жодної різниці яка ціна на паливо в Франції.
Російська економіка та військова машина така яка є при цій конкретній низькій ціні на паливо. Фактично не конкурентна економіка під капельницею і виглядає так, що капельниця не вічна
показати весь коментар
06.08.2025 00:47 Відповісти
за бахмут забудь зараз покровськ і торецьк з константинівкою
показати весь коментар
06.08.2025 07:14 Відповісти
з Бахмута до Костянтинівки менше 20 км., ***** свинособакам паливо, пішком нехай ********
показати весь коментар
06.08.2025 08:39 Відповісти
хочешь возить его с рахи?
показати весь коментар
05.08.2025 17:16 Відповісти
1т=1300л.
1л=50р=0.62$
показати весь коментар
05.08.2025 17:22 Відповісти
Це пропаганда. При відсутності реальних і вагомих перемог починає використовуватись пропаганда. Це не погано і не добре. Це необхідність. Всі притомні, а їх дуже мало, розуміють, що це ніяк не впливає на перебіг війни в Україні. Але ж, погодьтесь, приємно, що і в орків зявляються проблеми. Ну і дуже опосередковано це впливає на здатність рашки весни війну. На рівні статистичної похибки, але вода камінь точить. Ну і треба розуміти, що нпз є найдоцільнішою ціллю для українських дронів з малою БЧ.
показати весь коментар
05.08.2025 17:32 Відповісти
Типу дивно, що в країні , яка сама себе забезпечує бензином, і в якій нема війни бензин дешевший, ніж в країні, в якій йде війна ?
показати весь коментар
05.08.2025 23:24 Відповісти
0.5% це не рекордне зростання. Це потужне.
показати весь коментар
05.08.2025 12:16 Відповісти
Нпз повинні бути повністю знищені і зупинені...а не частково!!!!!
показати весь коментар
05.08.2025 12:26 Відповісти
На жаль, асфальт гундосика ще не достатньо потужний - заважаюсть САП, НАБУ і всі хто каже про корупцію в Україні, якої вже більш як три роки немає, бо всі корупціонери в перші дні війни втекли за кордон - це вам кожен з 5-6 потужних менеджерів підтвердить
показати весь коментар
05.08.2025 12:39 Відповісти
То фігня,а не рекордне зростання цін.
показати весь коментар
05.08.2025 12:33 Відповісти
Бить надо по портовым терминалам вот это будет больно.
показати весь коментар
05.08.2025 12:56 Відповісти
Один, чи навіть 3 прильоти укр. дронів з малою БЧ на великі площі ніякого ефекту не дасть. Тому і придумали крилаті та балістичні ракети.
показати весь коментар
05.08.2025 17:38 Відповісти
Якби добивали НПЗ рашистські до кінця, то мобуть і війна б закінчилася
показати весь коментар
05.08.2025 13:10 Відповісти
***** санкції, лупіть по НПЗ
показати весь коментар
05.08.2025 15:54 Відповісти
лупить надо баллистикой
показати весь коментар
05.08.2025 17:17 Відповісти
Україні б таке рекордне зростання цін на бензин, а росії - українські ціни на паливо.
показати весь коментар
05.08.2025 17:09 Відповісти
їм до нас ще дуже далеко... 1 відсоток? А у нас відразу на 50!
показати весь коментар
05.08.2025 17:32 Відповісти
Цікаво, а яка падлюка забороняла бити по разійським нпз і що вона з того мала? Чому ту падлюку досі не арештували?
показати весь коментар
05.08.2025 17:36 Відповісти
Ця падлюка зветься українська енергетика. Бо існує договорняк - кацапи не чіпають енергетику,ми не чіпаємо нпз. Точніше, існував. А тепер у опалювальний сезон по 1000 дронів кожну ніч помножать українську енергетику на повний нуль. Порадієте тоді ударам по нпз, дебіли?
показати весь коментар
06.08.2025 01:01 Відповісти
Тонами це оптова ціна, а ви, шановні дописувачі, дивитесь на роздрібну.
показати весь коментар
05.08.2025 17:46 Відповісти
В роздріб - кілограмами.
показати весь коментар
05.08.2025 18:46 Відповісти
І в два рази нижчих чим у нас. Чим пишатись?...
показати весь коментар
05.08.2025 18:06 Відповісти
та давайте вже по Капотні. Хочу такий же "гриб" як у Новокуйбишевському.
показати весь коментар
05.08.2025 18:36 Відповісти