1 128 30

В Україні збираються перезапустити ринок лотерей

Мінцифри збирається перезапустити ринок лотерей в Україні

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило проєкт ліцензійних умов для операторів лотерей, які чітко визначають "правила гри": хто і як отримує ліцензію, які вимоги до операторів лотерей та за якими умовами вони працюють.

Про це йдеться в повідомленні Мінцифри.

"Ліцензійні умови не ухвалювалися з 2013 року. Через це весь цей час ринок працював поза наглядом регулятора і не сплачував ліцензійні платежі – держбюджет щороку втрачав десятки мільйонів гривень. Ми плануємо змінити це найближчим часом. Нові ліцензійні умови дозволять перезапустити лотерейний ринок в Україні, що забезпечить додаткові надходження до держбюджету", – сказала заступниця міністра цифрової трансформації з питань цифрової економіки Наталя Денікеєва.

Документ, зокрема, передбачає:

  • вичерпні вимоги та перелік документів для отримання ліцензії оператором лотерей,
  • організаційні, технологічні та фінансові й інші стандарти роботи операторів,
  • вимоги до електронних систем та звітності,
  • правила розповсюдження та проведення державних лотерей.

Регулятором лотерейного ринку буде державне агентство "ПлейСіті".

Проект Ліцензійних умов опубліковано на сайті Мінцифри, і громадські обговорення триватимуть місяць. 

"Після перезапуску ринку держава щороку зможе отримувати додатково десятки мільйонів гривень до державного бюджету лише від ліцензійних платежів операторів. Усі надходження від ліцензійних платежів і податків зі сфери азартних ігор та лотерей планують спрямовувати на посилення обороноздатності, зокрема на закупівлю дронів для Сил оборони", – зазначили в Мінцифри.

Раніше стало відомо, що в Україні цього року запустять державну систему онлайн-моніторингу азартних ігор.

До того повідомлялося, що державне агентство "ПлейСіті", створене на заміну Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, та Бюро економічної безпеки домовилися налагодити системну співпрацю та процес оперативної передачі інформації, щоб ефективніше виявляти порушників та разом боротися з нелегальним ринком азартних ігор.

Топ коментарі
+7
В Україні обовязково має бути одна велика національна лотерея з чітким і прозорим розподілом прибутків. 50/50 - 50% на виплату виграшів, а решту на благодійні проекти та адміністративні витрати. Жодних приватних лотерей для відмивання грошей здобутих злочинним шляхом! Весь інший ігровий бізнес також має бути заборонений. Ігроманія це зло. І памятайте! - розумний думає як заробити, а дурний щоб виграти"... Про "виграш" мріють тільки лузери і дурні.
показати весь коментар
01.09.2025 18:30 Відповісти
+5
Лотерей???? ОМГ.. люди, вам нема куди дівати гроші? Віддайте їх Притулі чи Стерненко, вони їх витратять зі смаком. Донатьте на ЗСУ нормальним волонтерам.
показати весь коментар
01.09.2025 18:07 Відповісти
+3
мабуть гетманцев скучив за своїм бізнесом.
показати весь коментар
01.09.2025 18:21 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Лотерей???? ОМГ.. люди, вам нема куди дівати гроші? Віддайте їх Притулі чи Стерненко, вони їх витратять зі смаком. Донатьте на ЗСУ нормальним волонтерам.
показати весь коментар
01.09.2025 18:07 Відповісти
а ви в курсі що саме ЗСУ багато витрачають на лотереї та азартні ігри ?
показати весь коментар
01.09.2025 18:52 Відповісти
Так, я читав про це. Це не дуже добре. Я думаю шо військові можуть знайти краще застосування своїм грошам аніж просто просрати їх.
показати весь коментар
01.09.2025 22:48 Відповісти
А Ви в курсі, що лотереї - це легалізована форма хабаря))) свого часу Ляшко хвалився, який він щасливчик - постійно в лотерею виграє..і не 50 грн., декларувати приходилось..
показати весь коментар
01.09.2025 21:00 Відповісти
Хабар то фігня. Набагато цікавіше те - шо це шикарний засіб відмивання бабла. Тіпа "програєш" чумадан брудних грошей і тобі повертають частину цього бабла в якомусь вигляді - виграш, консультантські послуги etc. Але ці гроші вже білі як альпійський сніг.
показати весь коментар
01.09.2025 22:51 Відповісти
Та отож..і даєш рахунок на офшорі..
показати весь коментар
01.09.2025 23:23 Відповісти
мабуть гетманцев скучив за своїм бізнесом.
показати весь коментар
01.09.2025 18:21 Відповісти
В Україні обовязково має бути одна велика національна лотерея з чітким і прозорим розподілом прибутків. 50/50 - 50% на виплату виграшів, а решту на благодійні проекти та адміністративні витрати. Жодних приватних лотерей для відмивання грошей здобутих злочинним шляхом! Весь інший ігровий бізнес також має бути заборонений. Ігроманія це зло. І памятайте! - розумний думає як заробити, а дурний щоб виграти"... Про "виграш" мріють тільки лузери і дурні.
показати весь коментар
01.09.2025 18:30 Відповісти
І ще одна на кшталт "Спортпрогноз". Це не лудоманія. тут треба головою попрацювати.
показати весь коментар
01.09.2025 19:59 Відповісти
За совка наприкінці 70-х я був фанатом Динамо. Мене залучили до підпільного тоталізатора. Збираючи і виплачуючи ставки я дуже швидко зрозумів що всі футбольні матчі в СРСР договірні. "Спортпрогноз" вбиває спорт як такий і гравці, тренери та судді охоче забезпечують потрібний результат... Тепер дивлюсь тільки фінали чемпіонату світу і на стадіони не ходжу. Суркісята, які в 90-ті були засновниками "Фонду імені Дєточкіна" з офіційним лозунгом "Украл отдай дєтям" знищили дух київського Динамо. Тепер це смердючий труп на полі вирощений на купі корупційного екскременту...
показати весь коментар
01.09.2025 20:27 Відповісти
З 1996 по 2002 роки Валерій Лобановський співпрацював з суркісятами.І був дух київського Динамо. Були успіхи допоки Шевченко , Каладзе , Ребров і Лужний не виїхали грати в Європу.
І шо , в СРСР матчі Динамо з москалями, чи Зенітом , чи з Малафєєвим були договірними ???!!!
показати весь коментар
01.09.2025 23:22 Відповісти
Так. Саме тому я "вилікувався". Переможців тоді (1978-1982) призначали, рахунок матчу кимсь невідомим встановлювався за результатом ставок до матчу. Коли я "вїхав" в систему то час від часу "підробляв" ставлячи на маловірогідний для гравців рахунок. Це дозволило мені займатися гірським туризмом і залицятися до красивих жінок. Я не жадібний і тому ніхто цього не помічав.
показати весь коментар
02.09.2025 04:42 Відповісти
Будуть обдирати українців!!!
показати весь коментар
01.09.2025 18:35 Відповісти
Мудрий нарід у якого всього-на-всього відсутня пам'ять та критичне мислення.
показати весь коментар
01.09.2025 18:47 Відповісти
Зельоні хочуть заробити на ліцензіях по другому колу.
показати весь коментар
01.09.2025 18:37 Відповісти
А я собі думала-думала, а що ж українцям треба для повного щастя? А зелена мишпуха підказала...
показати весь коментар
01.09.2025 18:40 Відповісти
алілуя
показати весь коментар
01.09.2025 18:48 Відповісти
выставочный экземпляр фламинго будут разыгрывать?
показати весь коментар
01.09.2025 18:58 Відповісти
Перезапускайте!!!

Першу ставку (за традицією) проведе Зеленський.😆

А які будуть головні призи?
Відстрочка на три роки?
Фейкова інвалідність?
Білий квиток?
🤭😄😆😂
показати весь коментар
01.09.2025 19:00 Відповісти
думають кількість лохів зросла?
показати весь коментар
01.09.2025 19:03 Відповісти
Кому что, а Зеленым - просо
показати весь коментар
01.09.2025 19:06 Відповісти
Нарешті!!! Саме то.що потрібно українцям під час війни!
показати весь коментар
01.09.2025 19:09 Відповісти
Ну, блеат, тепер заживемо
показати весь коментар
01.09.2025 19:13 Відповісти
Дуже потрібна реформа і вчасна реформа. Насцяли у вуха про фламінго, а тепер можна розважитися на лохах.
показати весь коментар
01.09.2025 19:43 Відповісти
Тай йдіть ви в сраку з вашими лотереями. Тепер будуть дзвонити як з казіно.
показати весь коментар
01.09.2025 19:44 Відповісти
в азартные игры или дебилоиды играют или зелебобики
показати весь коментар
01.09.2025 20:34 Відповісти
На часі черговий лохотрон від віслюка і Єлдака!!!
показати весь коментар
01.09.2025 21:37 Відповісти