Рада схвалила законопроєкт про тимчасове бронювання для чоловіків, які мають проблеми з ТЦК

Рада схвалила законопроєкт про тимчасове бронювання для чоловіків

Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану", який дозволяє тимчасове бронювання співробітників для підприємств критичної інфраструктури та оборонно-промислового комплексу.

Відповідний законопроєкт №13335 у першому читанні на засіданні Верховної Ради у середу підтримали 283 народних депутати, передає Інтерфакс-Україна.

Законопроєкт пропонує доповнити ст. 25 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новим положенням, яке дозволяє бронювати працівників, які є військовозобов'язаними та працюють на критично важливих підприємствах (визначених Кабміном), навіть якщо вони не мають військово-облікового документа, не перебувають на обліку, не оновили дані або перебувають у розшуку.

Згідно із законопроєктом, термін такого бронювання не може перевищувати 45 календарних днів з моменту укладання трудового договору, за цей час військовозобов'язаний має врегулювати проблеми з документами та ТЦК. При цьому таке бронювання надаватиметься лише один раз на рік.

Пропонується для критично важливих підприємств встановити випробувальний термін для нових працівників, який не може перевищувати 45 календарних днів.

Як зазначається у пояснювальній записці, ці зміни спрямовані на допомогу підприємствам ОПК та критичної інфраструктури швидше наймати й офіційно оформлювати працівників під час війни, навіть якщо у них є порушення правил військового обліку.

Як писав БізнесЦензор, підприємства оборонно-промислового комплексу скаржаться на нестачу працівників. Одна з проблем – неможливість працевлаштувати чоловіків, які не стоять на військовому обліку в територіальних центрах комплектування (ТЦК), мають неналежно оформлені військово-облікові документи або перебувають у розшуку.

Детальніше читайте у матеріалі: Нестача фахівців б’є по обороноздатності країни. Що робити?

Топ коментарі
+14
Покажіть мені роботодавця, котрий буде брати на роботу працівника лише на 45 днів... Який сенс?
показати весь коментар
03.09.2025 15:39 Відповісти
+13
Ці дибіли живуть в паралельній реальності! ЗЕскоти ваше бронювання до сраки всім!! люди за щастя мріють поїхати з ЗЕраю назавжди!!!
показати весь коментар
03.09.2025 15:19 Відповісти
+12
ахаха...замануха для лохів...в ТЦК тупо 45 днів не будуть давать новий військовий квиток, поки не закінчиться бронь. Нова кормушка для воєнкомів.
показати весь коментар
03.09.2025 15:32 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
усе для ухилянтів від зеленої наволочи
показати весь коментар
03.09.2025 15:18 Відповісти
все для виборів... у ротах по 25-30 чоловік залишилось...
показати весь коментар
03.09.2025 15:34 Відповісти
Ці дибіли живуть в паралельній реальності! ЗЕскоти ваше бронювання до сраки всім!! люди за щастя мріють поїхати з ЗЕраю назавжди!!!
показати весь коментар
03.09.2025 15:19 Відповісти
Чекай, а навіщо тоді тебе у травні місяці в Україну парашутом десантували?
Sasha Yemchenko

Мене читають: 0

Я читаю: 0

Реєстрація: 12.05.2025
показати весь коментар
03.09.2025 22:14 Відповісти
ВІльна каса!
показати весь коментар
03.09.2025 15:21 Відповісти
Так а ТЦК пофігу)) завтра будеш на полігоні. план виконано. Ати вже там по закону пиши рапорт на звільнення.
показати весь коментар
03.09.2025 15:22 Відповісти
таке собі. мабуть до потенційних робітників це не буде вселяти довіри
показати весь коментар
03.09.2025 15:29 Відповісти
ахаха...замануха для лохів...в ТЦК тупо 45 днів не будуть давать новий військовий квиток, поки не закінчиться бронь. Нова кормушка для воєнкомів.
показати весь коментар
03.09.2025 15:32 Відповісти
Покажіть мені роботодавця, котрий буде брати на роботу працівника лише на 45 днів... Який сенс?
показати весь коментар
03.09.2025 15:39 Відповісти
Ці кварталівці довбані мають конкретно визначитись, а не займатись уловками! Хлопці вам потрібний інтернет, постачання води, електроенергії, забезпечення продуктами, пенсіями і таке подібне, чи вирощування сільськогосподарської продукції ... то напишіть конкретно правила, а не зараз одне, завтра інше, а після завтра ще інше. Але визначіться, чи боронити державу мають інваліди, хворі і діди, чи молоді і підготовлені, чи вам тільки піар !
показати весь коментар
03.09.2025 15:50 Відповісти
В тому то й справа, що при владі відбірна мерзота, яка весь час змінює правила гри в процесі. Тому й довіри ніякої нема, бо сьогодні - один закон чи постанова, завтра - інші. Їм не потрібна працююча система. Їх задача розводити і доїти бабки з лохів. Навибирали. Ржемо((
показати весь коментар
03.09.2025 21:36 Відповісти
Який смачненький бесплатний сир, ммм.
показати весь коментар
03.09.2025 16:18 Відповісти
Украине нужно объединятся с международными партнёрами и привлекать западные армии к войне - почему это не делается? Платить конкурентную зарплату военным и чтобы зарплату им платила же та страна, с которой прибыли военные для защиты Украины. А тех, кто не военный и не хочет воевать не за какие деньги вообще не трогать. Ну не хочет человек воевать - зачем его заставлять? Для этого есть готовые профессиональные военые, их только надо найти.
показати весь коментар
03.09.2025 16:49 Відповісти
Давайте я найму вас прибиральницею для свого будинку, бо сам не люблю і не хочу прибирати, а зарплату нехай вам платить ваш чоловік. )
показати весь коментар
03.09.2025 17:26 Відповісти
Вопрос, а где таких найти?
показати весь коментар
03.09.2025 17:36 Відповісти
По всему миру искать. И кроме этого полицию, тцкшников, военных пенсионеров в первую очередь отправлять на 0. Вот где резерв! А тех, кто и ранее никак не был связан с армией, не имеют права забирать и судить за это! Ну не хочет человек и он никогда и не стремился туда, зачем его принуждать убивать других? Для этого есть специально подготовленные люди, даже частные армии есть, вот их и бросать на 0.
показати весь коментар
03.09.2025 18:02 Відповісти
А ось це вже правильно.
показати весь коментар
03.09.2025 21:40 Відповісти
По всему миру искать. Для этого есть специально подготовленные люди, даже частные армии есть, вот их и бросать на 0.

Так, все правильно, згоден. Але ж ... їм потрібно платити, а як же оффшори?
показати весь коментар
04.09.2025 07:01 Відповісти