Суд ЄС анулював дозвіл Єврокомісії для угорської АЕС, яку будує "Росатом"

Суд ЄС анулював дозвіл Єврокомісії для угорської АЕС

Суд ЄС анулював рішення Єврокомісії, яким вона схвалила державну допомогу від уряду Угорщини для реалізації спільного з "Росатомом" проєкту будівництва АЕС "Пакш-2".

Суд дійшов висновку, що Єврокомісія мала б перевірити, чи відповідає укладений з російською компанією прямий контракт на будівництво двох енергоблоків АЕС правилам державних закупівель ЄС, але не зробила цього, йдеться у рішенні суду.

Відтак Високий суд вирішив скасувати рішення Єврокомісії про схвалення допомоги від Угорщини на будівництво двох нових ядерних реакторів на майданчику АЕС "Пакш".

Угорщина уклала прямий контракт на добудову двох блоків на АЕС "Пакш" з стуктурою "Росатома" у рамках угоди між Росією та Угорщиною про мирне використання ядерної енергії. Своєю чергою Росія надала Угорщині державну позику для фінансування більшої частини проєкту.

У "Росатомі" вже заявили, що продовжить реалізацію проєкту АЕС "Пакш-2" спільно з "угорськими партнерами", попри рішення суду.

Читайте також: Адміністрація Трампа вивела з-під санкцій фінансування проєкту "Росатома" в Угорщині

Як повідомлялося, Росія і Угорщина підписали угоду про будівництво на атомній електростанції "Пакш" двох нових енергоблоків №5 і 6 ("Пакш-2") у 2014 році. Загальна вартість проєкту оцінювалася в 12,5 мільярда євро, з них російська сторона мала профінансувати 10 мільярдів євро шляхом надання кредиту Угорщині.

Решту 2,5 мільярда євро мав надати угорський уряд. Саме цю допомогу Єврокомісія схвалила у 2017 році.

Це рішення Єврокомісії оскаржив уряд Австрії, проте європейський суд першої інстанції відмовився задовольнити позов, проте його підтримала апеляція, а зараз – і найвища судова інстанція у ЄС.

Топ коментарі
+16
А оце вже "удар нижче пояса"... Орбану...
Мадяри ж, коли підписували угоду, з кацапами - то її "засекретили"... А це - свідчення того, що там "не все чисто". Значить, так у Орбана "якийсь інтерес"... Думаю, що там - "часточка в прибутках", особисто йому... Це та "морквина", якою манять кацапи, Орбана, як віслюка...
показати весь коментар
12.09.2025 09:50 Відповісти
+14
ну все орбан туши свет кіна не буде !
показати весь коментар
12.09.2025 09:41 Відповісти
+13
Зараз стара жирна та обрюзгла жаба, разом з уйобнутим покемоном, почнуть волати шо у всьому винен Київ.
показати весь коментар
12.09.2025 10:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
То що там буде із "верховенством права"?
показати весь коментар
12.09.2025 09:40 Відповісти
Росатом може і не будувати, він вже отримав 2,5 мільярдів.
показати весь коментар
12.09.2025 10:41 Відповісти
Решту 2,5 мільярда євро мав надати угорський уряд.
Джерело: https://censor.net/n3573660
показати весь коментар
12.09.2025 13:01 Відповісти
ну все орбан туши свет кіна не буде !
показати весь коментар
12.09.2025 09:41 Відповісти
И взятку заставят орки назад вернуть..
показати весь коментар
12.09.2025 09:42 Відповісти
Доигрался Хрен на скрипке) Наступили на "любимый" мозоль ( бабулесы) Орбану. Дальше заставят кредит за свои, а не деньги ЕС, возвращать)
показати весь коментар
12.09.2025 09:50 Відповісти
А оце вже "удар нижче пояса"... Орбану...
Мадяри ж, коли підписували угоду, з кацапами - то її "засекретили"... А це - свідчення того, що там "не все чисто". Значить, так у Орбана "якийсь інтерес"... Думаю, що там - "часточка в прибутках", особисто йому... Це та "морквина", якою манять кацапи, Орбана, як віслюка...
показати весь коментар
12.09.2025 09:50 Відповісти
гадаю питання не лише в грошах. Якби у орбана з'явився ядерний об'єкт яким можна було б погрожувати всьому ЄС у майбутньому, то це вже було б набагато небезпечніше ніж просто мавпа з гранатою
показати весь коментар
12.09.2025 10:41 Відповісти
Ну - у нас є купа "ядерних об"єктів" подібного плану (АЕС). Це впливає на політику України? Тому не фантазуй... Ядерне пальне і відходи з нього - це не "збройний уран (чи плутоній). Там концентрація активної речовини, та ізотопний склад, інші...
показати весь коментар
12.09.2025 11:15 Відповісти
Якщо це не реактори РБМК. Їх мабуть вже не будують.
показати весь коментар
12.09.2025 13:02 Відповісти
погляньте ще раз на Запорізьку АЕС і буде вам відповідь
показати весь коментар
12.09.2025 14:19 Відповісти
Що саме я там "побачить" повинен?
показати весь коментар
12.09.2025 14:27 Відповісти
Якщо підірвуть АЕС, то це нічим не краще від ядерної бомби
показати весь коментар
12.09.2025 14:59 Відповісти
"Підривать" хто буде? І з якою метою? "Щоб було?"
показати весь коментар
12.09.2025 15:08 Відповісти
для шантажу цілком достатньо
показати весь коментар
12.09.2025 14:20 Відповісти
"Шантажувать" хто буде? Орбан? Чи росіяни?...
показати весь коментар
12.09.2025 14:53 Відповісти
А ви вбачаєте якісь відмінності між орбаном і рф? Я не бачу
показати весь коментар
12.09.2025 14:57 Відповісти
І в чому полягатиме "шантаж" Орбана? Погрози "засрать Європу"? Для чого? І куди він, потім, дінеться? Його ж, потім, з-під землі знайдуть!
показати весь коментар
12.09.2025 15:09 Відповісти
*******, суд вас поставив раком, під@расів, поціновувачів *****.
показати весь коментар
12.09.2025 10:01 Відповісти
Зараз стара жирна та обрюзгла жаба, разом з уйобнутим покемоном, почнуть волати шо у всьому винен Київ.
показати весь коментар
12.09.2025 10:04 Відповісти
Орбан і сіярто отримали нарешті частину "отвєточки".
показати весь коментар
12.09.2025 10:27 Відповісти