Аргентина витісняє Україну з ринку соняшникового шроту в ЄС, – АПК-інформ

експорт

Аргентина вперше за тривалий час вийшла у лідери за обсягом постачання соняшникового шроту до ЄС, обійшовши Україну.

За даними Єврокомісії, у липні-серпні 2025/26 маркетингового року (МР, липень-червень) ЄС імпортував 118 тис. тонн цієї продукції з Аргентини, або 49% від загального імпорту, тоді як український шрот займав лише 40% ринку (96 тис. тонн), повідомляє агентство "АПК-інформ".

Згідно із українською статистикою, у липні експорт соняшникового шроту з України до ЄС впав приблизно вдвічі і становив трохи більше 50 тис. тонн, а в серпні, за попередньою оцінкою, було відвантажено лише 20-25 тис. тонн – мінімум із жовтня 2021 року. Для порівняння, у сезоні 2024/25 частка України в імпорті соняшникового шроту ЄС становила 62%, Аргентини – 29%.

Ключові чинники спаду поставок з України – зниження літньої переробки насіння соняшнику та сезонно висока пропозиція ріпакового шроту на євроринку, що обмежило попит на соняшниковий продукт, пояснюють аналітики агентства.

Разом із цим, обсяги постачання українського ріпакового шроту до ЄС також впали до найнижчого рівня за понад 5 сезонів (без урахування 2022/23 МР) через зсув строків жнив, слабкі продажі аграріями та дуже низькі обсяги переробки в липні.

За перші два місяці 2025/26 МР ЄС імпортував з України лише 1,6 тис. тонн ріпакового шроту – 1,3% загального імпорту. Наразі на ринку домінує канадський продукт, який займає 84%. Торік у цей період ЄС переважно купував український шрот з часткою 82%.

Раніше повідомлялось, що від початку 2025/2026 маркетингового року (МР, липень-червень) Україна вже експортувала 5,03 млн тонн зернових та зернобобових культур, що на 41,5% менше, ніж на цю дату торік.

Топ коментарі
+3
Де польські ХВермери?! Чого Аргентину не блокують?!
показати весь коментар
12.09.2025 14:36 Відповісти
+1
Аргентині би наші проблеми, то ні оливок, ні соняшника від них, ніхто би не дочекався.
показати весь коментар
12.09.2025 14:57 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Де польські ХВермери?! Чого Аргентину не блокують?!
показати весь коментар
12.09.2025 14:36 Відповісти
Аргентині би наші проблеми, то ні оливок, ні соняшника від них, ніхто би не дочекався.
показати весь коментар
12.09.2025 14:57 Відповісти
Аргентинці обрали Мілея, а не чергового хабарника.
показати весь коментар
12.09.2025 15:20 Відповісти
Тоже популист
показати весь коментар
12.09.2025 15:26 Відповісти
У чому Мілей популіст? Мілей був професором економіки, написав декілька книг та безліч наукових праць. Його політична програма базується на науці, а не на популізмі.
показати весь коментар
12.09.2025 15:55 Відповісти
Ви добре розумієте іспанську мову? Дивились його виступи і кліпи під час виборчої кампанії?
Я особисто вважаю що Мілей був кращий вибору з наявного, але ж це не відміняє ( очевидного)
показати весь коментар
12.09.2025 19:12 Відповісти
Які саме його висловлювання були популістськими? Є приклад?
показати весь коментар
12.09.2025 21:23 Відповісти
Да. Он неоднократно заявлял что не будет дорожать бензин и публичный транспорт, остановится инфляция и будет больше работы. В итоге бензин подорожал в 5 раз, метро в 7, инфляция самая высокая в мире (80%?) и безработица выросла.
показати весь коментар
13.09.2025 00:51 Відповісти
Це не правда. Інфляція послідовно зменшується з момента обрання Мілея. Ні у які 5 разів бензин не подорожчав. Ціна коливається як і в усьому світі. Роботи стало менше хіба що для чиновників.
показати весь коментар
13.09.2025 10:55 Відповісти
Гаразд. Скільки був бензин у 2023 році і скільки зараз? Чому в Аргентині інфляція найвища у світі навіть сьогодні, коли він обіцяв зупинити друкувати гроші ще на початку 2024? Що скажете про метро?
показати весь коментар
13.09.2025 16:04 Відповісти
В Аргентині інфляція найвища у світі навіть сьогодні??? Це такий жарт чи тролінг?
показати весь коментар
13.09.2025 17:28 Відповісти
В 2024 году инфляция была 220-250%. Это намного больше 0% обещанного Милеем. Что там с бензином и ценами на метро, работаете над ответом?
показати весь коментар
13.09.2025 21:10 Відповісти
Це брехня. Інфляція у песо у 24-м була вдвічі менше аніж ви пишете. Але ж Мілея тікі наприкинці 2023 обрали, а інфляція завжди діє з затримкою десь у рік. Зараз вона біля 2% на місяць і продовжує знижуватись.
Ціни на бензин не залежать від уряду. Ви б ще ціну біткоіна навели як приклад. Бензин коштує приблизно як по всьому світу.
Ціни на метро взагалі не мають значення, бо на метро люди витрачають маленький відсоток від загальних витрат. Ви б ще ціни на шнурки навели!

Краще зізнайтесь, що вам більш до смаку Мадуро. Ось він добре керує країною!
показати весь коментар
13.09.2025 22:28 Відповісти
Ну и откуда ваши данные что она была вдвое меньше? В любом случае, она была больше нуля, что делает Милея обычным врунишкой и популистом. То же касается и нерушимых цен на метро и бензин. И цена на бензин на 100% зависит от государства потому что нефть добывается, перегоняется на государственных предприятиях, продается на государственных бензоколонках и государством же субсидируется. Вы просто не знаете о чем говорите.
показати весь коментар
13.09.2025 23:28 Відповісти
З вами все зрозуміло - ви лівак. Мілей ваш найгірший жах - якщо в нього все вийде, соціалізму прийде кінець по всьому світу. І у Штатах теж.

Що стосуеться ціни на бензин, то вона, як і ціна на будь який інший товар, визначається через баланс попиту та пропозиції. А ви пишете про собівартість. Якщо чиновники примушують продавати бензин нижче за ринкову ціну, утворюється дефіцит. Це перше. Друге - уряд завжди робить усе гірше за підприємців. Державні підприємства - це жах для економіки. Трете - уряд не має власних грошей. Це все гроші громадян. Субсидування - це пограбунок одних громадян на корись інших. Цим займаються усі соціалістичні уряди, а "комісію" кладуть собі до кишені.
показати весь коментар
14.09.2025 17:48 Відповісти
Ой как интересно. Вот такого мне ещё никто не говорил. Нет , я вообще то правак, даже ближе к ультра-правым в какой то мере. Но это же не значит что я не в состоянии понимать что Милей врунишка, популист и балабол как и все политики в демократическлм обществе, и что Трамп например самовлюблённый клоун.
Я же говорил что вы говорите о том чего не знаете.
Что касается той же цены на бензин, в Аргентине ,я вам подробно написал что и как , и почему , но вместо того что бы прочитать, понять , и поблагодарить за бесплатную науку, вы пишете отсебятину какую то по мотивам Адама Смита. Почему так?
показати весь коментар
14.09.2025 21:15 Відповісти
Ультра-праві і ультра-ліві - вони однакові. Доречі, вони теж популісти. Ви написали дурню про держпідприємства, яка є звичайним лівим популізмом. Тобто ви сам популіст.
показати весь коментар
15.09.2025 09:54 Відповісти
Какую дурню? Вот что вы знаете о добыче, переработке, и реализации нефти и нефтепродуктов в Аргентине? Ничего абсолютно.
показати весь коментар
15.09.2025 10:48 Відповісти
Судячи з того, що ви написали, із нафтою в Аргентині все погано, бо вона все ще у держвласності. Тобто у власності чиновників.
показати весь коментар
17.09.2025 09:44 Відповісти
Кстати на метро цены поднялись в 12-16 раз а не в 7 как я сказал раньше. Ну а Милей конечно же не балабол, да