З українців намагаються стягнути рекордні 788 тисяч боргів за комуналку. За що найчастіше не платять?. ІНФОГРАФІКА

жкг,комуналка,тарифи

В Україні станом на середину вересня 2025 року налічується 788 507 виконавчих проваджень через борги за комунальні послуги, що на 13% більше, ніж у липні 2024 року.

Від початку повномасштабної війни кількість боргів зросла у 1,5 рази, а порівняно з січнем 2021 року – більш ніж удвічі, повідомляє  сервіс для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

Найбільше боржників, щодо яких відкриті виконавчі провадження, зосереджено на Дніпропетровщині – 150 506 (19%), далі йдуть Харківщина – 128 217 (16%), Донеччина – 81 536 (10%), Полтавщина – 57 605 (7%) та Запорізька область – 53 797 (7%). Переважно це прифронтові або близькі до фронту області.

комуналка

У структурі боргів зі значним відривом лідирує тепло – 330 236 випадків (42%). Далі вода – 162 455 (21%) і обслуговування житла – 96 265 (12%). Значні прострочення також зафіксовано за постачання електроенергії (87 708) та газу (75 522).

комуналкакомуналка

За статтю 56% проваджень відкрито проти жінок – 438,3 тис., 44% – проти чоловіків (350,1 тис.).

У класифікації за віком найбільше боржників у групі 46-60 років – 302,8 тис. (38%), далі 36-45 років – 194,7 тис. (25%) та 60+ – 194,1 тис. (25%).

Раніше повідомлялось, що за даними Держстату, станом на другий квартал 2025 року борг за комунальні послуги зріс до 106,6 млрд грн та не враховує борги на тимчасово окупованих територіях. Для порівняння, наприкінці 2021 року борг перевищував лише 81 млрд грн, таким чином за час повномасштабної війни він збільшився на 25,6 млрд грн або +31,6%.

Топ коментарі
+24
Ці борги вигадують самі комунальники. Абонент (споживач) немає можливості встановити у рахунку свої показання лічильників. Комунальники надсилають рахунок у якому ставлять свідчення лічильників на власний розсуд. Абонент платить за лічильником. А комунальники фіктивну недоплату вважають боргом. І настирливо дістають абонента дзвінками та листами.
показати весь коментар
26.09.2025 11:03 Відповісти
+14
Якось дивно епоха бідності закінчилася
показати весь коментар
26.09.2025 11:45 Відповісти
+14
А сотні міліардів гривень що спиз..дили з бюджету " слуги уроду" не треба повертати ,країні ті гроші не дуже потрібні,чі саме краще це з простого люду стягнути,який на додачу ще і донатити на ЗСУ намагається у відмінності від " малозабезпечених" слуг?
показати весь коментар
26.09.2025 12:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ці борги вигадують самі комунальники. Абонент (споживач) немає можливості встановити у рахунку свої показання лічильників. Комунальники надсилають рахунок у якому ставлять свідчення лічильників на власний розсуд. Абонент платить за лічильником. А комунальники фіктивну недоплату вважають боргом. І настирливо дістають абонента дзвінками та листами.
показати весь коментар
26.09.2025 11:03 Відповісти
особливо мені подобаються рахунки за опалення коли є лічильник )))
показати весь коментар
26.09.2025 11:13 Відповісти
до того ж я знаю випадок коли лічильник на тепло, працівники відповідної структури, так намутили що він просто фантастичні показники видавав
показати весь коментар
26.09.2025 12:53 Відповісти
Це Ви про газові лічильники?
показати весь коментар
26.09.2025 11:31 Відповісти
будь які...якщо показники не передав, компанії нараховують на власний розсуд
показати весь коментар
26.09.2025 11:40 Відповісти
Я запитав, бо сплачую все онлайн, а там є можливість занести показники у тарифному калькуляторі. Ця ж інформація автоматично передається постачальнику.
показати весь коментар
26.09.2025 11:44 Відповісти
Так і є
показати весь коментар
26.09.2025 12:28 Відповісти
ви мені про власну ситуацію, а я про те що не у всіх людей є можливість побачити власні лічильники, та й покази на них мабуть роками не міняються, я вже не кажу що і лічильників тих нема як і домівок... Різницю відчуваєте?
До того ж незрозуміло з якого *уя Нафтогаз хоче отримати телефоний номер користувача, та ще й його згоду на використання персональних данних. І без цього, віднедавна, ніяким чином, показники не передати
показати весь коментар
26.09.2025 12:52 Відповісти
Тепер зрозумів Ну це, звісно, мЕрзость. І саме постачальники мали б запропонувати варіант вирішення цієї проблеми. Але їм головне бабло отримати.
показати весь коментар
26.09.2025 13:11 Відповісти
там не так ..
я постійно передаю це по перше.
по друге - згідно якихось там норм я не маю права менше 0.3ГК..
і третє - навіть влітку мені нараховують по 200-400 грн за "підтримання системи гарячого опалення будинку " )))
показати весь коментар
26.09.2025 12:36 Відповісти
"Навіть влітку мені нараховують" - підтверджую. Є і у мене таке.
показати весь коментар
26.09.2025 12:46 Відповісти
а як вам сплата за "доставку газу" при повній відсутності користування газопостачанням? Відсутність користування роками! І роками сплата за "доставку"
показати весь коментар
26.09.2025 13:00 Відповісти
всі ці так звані комунальні структури надвачі послуг - це просто звіздець ..слів не підберу
показати весь коментар
26.09.2025 13:06 Відповісти
Ось те гаряче опалення треба якось оскаржувати літом ще й абонплата на нього окремо ...
показати весь коментар
27.09.2025 09:12 Відповісти
мне вот уже лет 7 шлют за лифт на 2 этаже)))...
показати весь коментар
26.09.2025 12:42 Відповісти
ну то катайтесь)))
показати весь коментар
26.09.2025 12:54 Відповісти
А потом тупо не хотят вностить реальные данные. Сообщаешь данные, они не вносят. Как это меньше? Налицо массовое мошенничество - получение денег за неоказанные услуги. За это все должны сидеть.
показати весь коментар
26.09.2025 15:14 Відповісти
В чому питання встановити чат бот і передавати показники. Люди читайте договори які підписуєте. В договорі з тим самим РЕМ чи ГАЗ чи ВОДА чітко вказано, що абонент зобов'язаний передати показники раз в місяць. Якщо абонент не проживає, то треба просто повідомити і все.

Також чат бот дозволяє ДОВЕСТИ, що людина передавала показники, і це є доказом навіть В СУДІ.

Якщо абонент не передає показники, то нарахують типу по середньому, а скільки те середнє вже ну по факту "З НЕБА", а потім проблеми.

Також можна подзвонити і передати показники і дзвінок буде як доказ також.

З опаленням там коли централізовано, то так, багато питань, але все інше там взагалі не проблема.

Дуже до багатьох питання взагалі як вони дожили до своїх років, коли не читають те що підписують.

Якщо у вас є електрика чи вода чи газ, у вас є договори і там в договорах є підписи.

Одна жінка в РЕМ прийшла так само і сварилася і лякала судом, то їй показали її договір і там був її підпис, показали пункти в договорі за які жіночка розписалася, і жіночка швидко закрила рот і пішла додому, бо вона зрозуміла, що програла і суд програє, яким лякала.

Люди ЧИТАЙТЕ ЩО ПІДПИСУЄТЕ скрізь, а не тільки за комуналку. Я не захищаю організації, але ну люди, є договори, які треба читати і там все є, і якщо СУД, то суд буде спиратися НА ДОГОВІР і той же чат бот чи дзвінки, а не на слова.
показати весь коментар
26.09.2025 15:26 Відповісти
Ви ж уточнюйте, що говорите про ті випадки, коли у людей немає доступу до лічильників. Хоча в такому випадкУ, які взагалі мали б бути нарахування, а вони все одно є...
показати весь коментар
27.09.2025 21:03 Відповісти
Якось дивно епоха бідності закінчилася
показати весь коментар
26.09.2025 11:45 Відповісти
так правда же

епоха бідності закінчилась

почалась епоха злиднів )
показати весь коментар
26.09.2025 12:34 Відповісти
Дурні повинні страждати, допоки не порозумнішають.
показати весь коментар
26.09.2025 19:14 Відповісти
журнашлюха г+г чмосєйчук мовчить значиьь все добре з борщовим набором і цибулею...
показати весь коментар
27.09.2025 09:14 Відповісти
Підтримую обама руками!!!
Несплата комуналки це як ковід, який починає охоплювати квартиру за квартирою. І якщо десять років тосу не споачувала одна квартира, тепер їх більше третини, ще чверть хто сплачує суто телекомунікацію і світло, все інше і не намагається оплачувати.
Час діяти жорстко в цьому плані і негайно, бо це сотні мільярдів не сплачених коштів які країні зараз дуже потрібні.
показати весь коментар
26.09.2025 12:27 Відповісти
А сотні міліардів гривень що спиз..дили з бюджету " слуги уроду" не треба повертати ,країні ті гроші не дуже потрібні,чі саме краще це з простого люду стягнути,який на додачу ще і донатити на ЗСУ намагається у відмінності від " малозабезпечених" слуг?
показати весь коментар
26.09.2025 12:38 Відповісти
Треба в об'язковому і примусовому порядку. Сподіваюсь це зробить наступна влада, а вона це зробить сто відсотків.
показати весь коментар
26.09.2025 12:48 Відповісти
Чісто дєті, їй-бо...
показати весь коментар
26.09.2025 13:41 Відповісти
комунальників треба саджати за фальшиві рахунки. Тоді зникнутьборги
показати весь коментар
27.09.2025 11:28 Відповісти
Ну діяти треба не жорстко, а з розумом. Комусь ті борги треба дрібнити, бо у людей справді немає грошей, з іншими - жорсткіше.
показати весь коментар
27.09.2025 21:09 Відповісти
а ще особливістю комунальних платежів є окремий "податок" у вигляді абонплати. На воду, на тепло..хоча ніяких додаткових угод споживач не підписував. До речі, в Законі яким це встановлено, одним з обгрунтувань введення цієї абонплати, є "витрати на укладання угоди"
показати весь коментар
26.09.2025 12:57 Відповісти
Нічого у них не вийде, бо українці незламні 💪💪💪
показати весь коментар
26.09.2025 14:36 Відповісти
Середня з.п. по держстат в Україні 22000грн, чи скільки так ... То чому такі борги? то може хтось бреше і цифри малює зі стелі?
показати весь коментар
26.09.2025 14:47 Відповісти
В Києві міська влада є ворогом українського народу, що легко довести і по-суті всі знають, а в такому разі вступає в дію міжнародне право. Тобто, ворог зобов'язаний самостійно підтримувати життя окупованого міста.
показати весь коментар
26.09.2025 14:53 Відповісти
дєрьмака в києві ворогом є ставленики мразєнського і таке як ти піддєрьмачне чмо
показати весь коментар
27.09.2025 09:16 Відповісти
Батєньки,ви ідійот
показати весь коментар
27.09.2025 11:16 Відповісти
Від 36 років до 60 років і більше самий ядрьоний зільоний електорат, ну тє что сайдьомся па срєдінє, а какая разніца, паржом папріколу. Да і регіони ті ж самі. Зато бєз біндеровцев.
показати весь коментар
26.09.2025 19:11 Відповісти
Які можуть бути борги, якщо Зеленський обіцяв вдвічи знизити комунальні тарифи, коли перся на вибори.
Ми ж не лохи. Навіщо нам платити Янелоху вдвічи більше?
Адже ми всі президенти! Чи не так?
показати весь коментар
26.09.2025 21:48 Відповісти
Амінь
показати весь коментар
27.09.2025 06:28 Відповісти
А що за херня в платіжках доставка теплоенергії літом і ще й окремо абонплата за це??
показати весь коментар
27.09.2025 09:09 Відповісти
Електрика літом не потрібна?
показати весь коментар
27.09.2025 11:17 Відповісти
я вже 2 роки як ВПО жив у своему будинку платив за світло газ від нафтогазу і доставку від горгазу воду і мусор
зараз ці всі богодельні потребуют не платити за газ воду і єлекрику коли виїджав сфотогрофував показники лічильниківм і даю їм ці показники вже 2 роки мусор подавши заяву в ці контори і ксерокопію довідку ВПО через вайбер і тільки потребують платити за доставку газу яким я не користуюсь