552 27

В Україні цьогоріч побудовано 324 МВт вітрових електростанцій. Це більше, ніж за попередні два роки

вітрова,вітряк,електроенергія

Від початку цього року в Україні побудовано 324 МВт нових потужностей вітроелектростанцій, тоді як за два попередні роки – між 2022 роком та першим кварталом 2025 року – було введено 248 МВт нових ВЕС.

Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков на пресконференції, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні близько 40% цього обсягу вже приєднано до мережі й генерує електроенергію, решта знаходиться в стадії тестування, і компанії нам обіцяють, якщо не до кінця цього року, то до кінця першого кварталу 2026 року всі 324 МВт будуть генерувати електроенергію", – сказав Конеченков.

Окрім того, за словами Конеченкова, в Україні ще реалізуються нові проєкти ВЕС загальною потужністю 4,5 ГВт, з яких 44% розміщуються на заході країни, 34% – у центральних регіонах і решта 22% – на півдні України, в першу чергу, в Одеській і Миколаївській областях.

За даними УВЕА, загальна потужність встановлених в Україні ВЕС наразі складає 2,3 ГВт, з яких 1,3 ГВт розміщені на тимчасово окупованій території.

Також в країні нараховується 534 МВт загальної встановленої потужності систем накопичення енергії (СНЕ, BESS).

Як повідомлялося, на початку грудня Верховна Рада подовжила пільгу на ПДВ для ввезення енергетичного обладнання для будівництва розподіленої генерації на 2026-2028 роки.

Також стало відомо, що державне підприємство "Гарантований покупець" за січень-жовтень цього року сплатило виробникам енергії з відновлюваних джерел енергії 50,73 млрд грн.

Наприкінці жовтня голова податкового Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявляв, що українська влада розглядає продовження на рік пільг на ввезення електрогенеруючого обладнання на тлі триваючих атак РФ.

Тоді стало відомо, що за минулі 100 днів партнери України виділили 113 млн євро додаткової допомоги для українських енергетиків.

На початку листопада уряд удосконалив механізм кредитування домогосподарств для встановлення сонячних та вітрових електростанцій.

Топ коментарі
+3
От для чого це патякати? Щоб кацапня почала по них херячити?
показати весь коментар
19.12.2025 17:54 Відповісти
+3
Довбодятли конкретні. Хваліться. Тепер кацапи будть хирачити і по тих нещасних вітрових електростанціях. Моніторячи кацапські ЗМІ я нігде не бачив, щоби вони халились, що нове вони придумали для війни. А тут- ціла ріка хвальби , "які ми круті". От такі круті, що нічого самі не можемо, без Америки, кору так ганьбили при Байдені. Тепер є нагода довести свою крутизну на ділі.
показати весь коментар
19.12.2025 17:56 Відповісти
+3
у Вас хороша память...
показати весь коментар
19.12.2025 18:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
От для чого це патякати? Щоб кацапня почала по них херячити?
показати весь коментар
19.12.2025 17:54 Відповісти
багато вони по вітряках нахєрачать ?
це ж не Трипільська ТЕС, яка займає площу 281,3 га.



.
показати весь коментар
19.12.2025 20:15 Відповісти
до речі, непомітно, без галасу й криків "цьогоріч побудовано 324 МВт вітрових електростанцій..."
а це третина !!! потужності стандартного блоку АЕС, через які йдуть бійки в Раді.

то чи так конче нам потрібні ті мега- блоки АЕС
а може обійдемось розподіленою малою вітро-сонячною енергетикою ? яку до того ж не дістануть кацапи

.
показати весь коментар
19.12.2025 20:16 Відповісти
Потрібно припиняти будувати ці безглузді ВЕС, бо толку від них немає. Тільки додаткове навантаження для бюджету по викупу цієї супердорогої електрики!
показати весь коментар
19.12.2025 17:54 Відповісти
«В Україні реалізовується масштабний енергетичний проєкт будівництва вітрових електростанцій загальною потужністю 1,5 ГВт. Це майже стільки ж, скільки було у вітроенергетиці Україні до 2002 року. У ситуації війни це було б гарною новиною, якби не один нюанс. Для реалізації цього проєкту обрано найцінніші природні ділянки, дуже рідкісні й унікальні в масштабах України - це сім з одинадцяти високогірних хребтів Українських Карпат, зокрема і Верховинський вододільний. Це території, які є осередками дикої природи, субальпійського біорізноманіття та неповторних гірських ландшафтів», - повідомила кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри зоології УжНУ та лідерка ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук на нещодавній тематичній пресконференції, яку організувала Мережа захисту національних інтересів АНТС.
показати весь коментар
19.12.2025 18:15 Відповісти
«Ми не проти зеленої енергетики. Але ж у нас є інші місця в Україні, де можна встановити ці вітряки й заробляти. Тому я припускаю, що це робиться для будівництва доріг до ВЕС, що згодом дасть можливість дерибанити полонини під створення нових псевдокурортів-монстрів. Деякі місцеві депутати нам не на камеру розповідали, що вже оформлюють ділянки на полонинах на своїх родичів та підставних осіб, так само як за схемою щодо Біличанського лісу. Людей дурять, що там будуть садки, школи. А потім намагаються це передати під черговий «курорт» - Буковель-2, Буковель-3, 4, 5, 6, 8, 9, 10», - розповіла Ірина Федорів.
показати весь коментар
19.12.2025 18:16 Відповісти
Мы против зеленой энергетики.
От нее дождевые черви с ума сходят
Буйло
показати весь коментар
19.12.2025 20:26 Відповісти
Та насрати на ті ВЕС. Пуско-налагоджувальні роботи мінімум 2 роки
показати весь коментар
19.12.2025 18:00 Відповісти
А тИ велікій спеЦ в цьому ділі?
показати весь коментар
19.12.2025 18:56 Відповісти
хтось отримав заробіток через інвестиції бюджету,а чим це цікаво особисто для громадян??
показати весь коментар
19.12.2025 18:06 Відповісти
а у когось із пересічних є додаткові години електрики у хаті

чи не так ?

.
показати весь коментар
19.12.2025 20:18 Відповісти
Десь можна знайти таку статистику? А на тину теж написано...
показати весь коментар
19.12.2025 20:39 Відповісти
дурилка картонна, електрику треба кудись дівати, інакше електростанції НЕ працюють

.
показати весь коментар
19.12.2025 20:54 Відповісти
маю підозру, що ті мегавати разом з мільйоном дронів та мільярдом дерев існують.
показати весь коментар
19.12.2025 21:01 Відповісти
це радянщина, коли кожен голова колгоспу повине був казати скільки зібрали врожа, скільки молока. А потім ще міністр з трибуни зачитував по папірцю досягення срср
показати весь коментар
19.12.2025 18:07 Відповісти
у Вас хороша память...
показати весь коментар
19.12.2025 18:11 Відповісти
Совєцький План хоча б наполовину виконувався...
А the Потужність довела Країну Мрій до того стану, що все просирається - і це навіть давно не є новиною і скандал. Стабільність до якої звикли
показати весь коментар
19.12.2025 20:25 Відповісти
раджу знайти статтю про Хлопковое дело, там як раз план виконувався.
показати весь коментар
19.12.2025 20:49 Відповісти
1. їх треба балансувати великими батареями
2. вони не виробляються в Україні, це тупо вивід грошей за кордон.
показати весь коментар
19.12.2025 18:24 Відповісти
Слабаки!!!🤭
Зеленський ще рік-півтора назад, розповідав усім про гігават потужності в Україні.
Його в той період називали ГігаВатнік.😂
показати весь коментар
19.12.2025 18:34 Відповісти
потім був МільярдоДубовик,
а потім МіліоноДронщик...

ким тільки не був ЗЄля в своєму житті ?
але Гамлета він НЕ зіграє !
хіба що в дешевій пародії в театрі колонії суворого режиму

.
показати весь коментар
19.12.2025 20:22 Відповісти
Зіграє в "Гамлєті" Подерв'янського. Хтивого дядька принца
показати весь коментар
19.12.2025 20:40 Відповісти
І де це, трясця, вони набудували? В себе в маєтках?
показати весь коментар
19.12.2025 18:43 Відповісти
"Павел Андреевич, вы шпион ?"

.
показати весь коментар
19.12.2025 20:23 Відповісти
П с. Спитайте скількі вітряків побудували біля адмінкордону з Кримом? І і скільки це коштувало?
І все зараз працює на московію
показати весь коментар
19.12.2025 20:29 Відповісти