935 28

В Україні цьогоріч побудовано 324 МВт вітрових електростанцій. Це більше, ніж за попередні два роки

вітрова,вітряк,електроенергія

Від початку цього року в Україні побудовано 324 МВт нових потужностей вітроелектростанцій, тоді як за два попередні роки – між 2022 роком та першим кварталом 2025 року – було введено 248 МВт нових ВЕС.

Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков на пресконференції, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні близько 40% цього обсягу вже приєднано до мережі й генерує електроенергію, решта знаходиться в стадії тестування, і компанії нам обіцяють, якщо не до кінця цього року, то до кінця першого кварталу 2026 року всі 324 МВт будуть генерувати електроенергію", – сказав Конеченков.

Окрім того, за словами Конеченкова, в Україні ще реалізуються нові проєкти ВЕС загальною потужністю 4,5 ГВт, з яких 44% розміщуються на заході країни, 34% – у центральних регіонах і решта 22% – на півдні України, в першу чергу, в Одеській і Миколаївській областях.

За даними УВЕА, загальна потужність встановлених в Україні ВЕС наразі складає 2,3 ГВт, з яких 1,3 ГВт розміщені на тимчасово окупованій території.

Також в країні нараховується 534 МВт загальної встановленої потужності систем накопичення енергії (СНЕ, BESS).

Як повідомлялося, на початку грудня Верховна Рада подовжила пільгу на ПДВ для ввезення енергетичного обладнання для будівництва розподіленої генерації на 2026-2028 роки.

Також стало відомо, що державне підприємство "Гарантований покупець" за січень-жовтень цього року сплатило виробникам енергії з відновлюваних джерел енергії 50,73 млрд грн.

Наприкінці жовтня голова податкового Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявляв, що українська влада розглядає продовження на рік пільг на ввезення електрогенеруючого обладнання на тлі триваючих атак РФ.

Тоді стало відомо, що за минулі 100 днів партнери України виділили 113 млн євро додаткової допомоги для українських енергетиків.

На початку листопада уряд удосконалив механізм кредитування домогосподарств для встановлення сонячних та вітрових електростанцій.

Топ коментарі
+4
От для чого це патякати? Щоб кацапня почала по них херячити?
показати весь коментар
19.12.2025 17:54 Відповісти
+4
хтось отримав заробіток через інвестиції бюджету,а чим це цікаво особисто для громадян??
показати весь коментар
19.12.2025 18:06 Відповісти
+3
це радянщина, коли кожен голова колгоспу повине був казати скільки зібрали врожа, скільки молока. А потім ще міністр з трибуни зачитував по папірцю досягення срср
показати весь коментар
19.12.2025 18:07 Відповісти

Завантаження...