"Енергоатом" розгортає власне виробництво компонентів ядерного палива Westinghouse

"Енергоатом" починає виробляти компоненти ядерного палива Westinghouse

"Енергоатом" реалізовує домовленості з компанією Westinghouse Electric Sweden AB ("дочка" американської Westinghouse) щодо локалізації виробництва компонентів, які використовуються у паливних збірках.

Як повідомили в "Енергоатомі", відокремлений підрозділ "Атоменергомаш" отримав необхідні матеріали для виготовлення першої партії хвостовиків паливних збірок ВВЕР-1000. Термін виробництва партії складає чотири місяці.

Виготовлені на українських потужностях компоненти використовуватимуться у виробництві палива для українських АЕС.

"Запуск власного виробництва компонентів тепловидільних збірок є важливим етапом у реалізації стратегічної мети України зі зміцнення енергетичної безпеки та утвердження енергетичної незалежності. Крім того, триває процес кваліфікації ще одного компонента паливних збірок – головок для паливних касет", – заявив керівник "Енергоатома" Павло Ковтонюк.

В "Енергоатомі" нагадали, що Westinghouse Electric Sweden AB визнав філію "Атоменергомаш" кваліфікованим та затвердженим постачальником компонентів ядерного палива тепловидільних бірок для реакторів ВВЕР. 

Співпраця з Westinghouse

Westinghouse Electric Company – провідна американська компанія в галузі ядерної енергетики. Заснована у 1999 році, вона є світовим лідером у виробництві ядерних реакторів та палива.

Компанія має три основні заводи з виробництва ядерного палива у США та Європі, кожен з яких спеціалізується на певних типах реакторів та етапах виробництва.

На сьогодні Westinghouse відіграє ключову роль у диверсифікації постачання ядерного палива для українських АЕС (ВВЕР), суттєво зменшуючи залежність України від російського палива.

Як повідомлялося, Рівненська АЕС стала першою атомною електростанцією в світі, яка перевела енергоблоки з реакторами ВВЕР-440 на паливо американської компанії Westinghouse Electric Company. До 2023 року ці реактори працювали виключно на російських паливних збірках.

У квітні 2026 року Рівненська АЕС у співпраці з американською компанією Westinghouse почала підготовку до впровадження 18-місячного паливного циклу та модернізацію енергоблоків для підвищення їхньої потужності.

У листопаді минулого року "Енергоатом" уклав угоду з компанією Westinghouse Electric Sweden AB (Швеція) про закупівлю обладнання для виробництва паливних збірок для реакторів ВВЕР-1000 вартістю $21,1 млн.

Компанія Westinghouse Electric Sweden AB є шведською філією американської компанії Westinghouse Electric Company.

У 2017 році Westinghouse Electric Company збанкрутіла, а в 2018 році японська Toshiba продала її за $4,6 млрд компанії Brookfield Business Partners, яка є дочірнім підприємством канадської інвестиційної корпорації Brookfield.

У 2022 році інша "дочка" Brookfield Renewable Partners та канадська корпорація Cameco оголосили, що придбали Westinghouse Electric Company у Brookfield Business Partners у рамках угоди на $7,9 млрд, включно з боргом.

Відтоді Brookfield Renewable Partners і його інституційні партнери володіють 51% акцій, а Cameco – рештою 49%. Це придбання було завершене в 2023 році.

Топ коментарі
+5
Все доповідайте, ця інформація дуже корисна у військовий час.
показати весь коментар
13.05.2026 17:47 Відповісти
+3
краще Ватамну бомбу зробіть
показати весь коментар
13.05.2026 17:52 Відповісти
+3
Там і так агентів Деркача вистачає.
показати весь коментар
13.05.2026 20:17 Відповісти

Завантаження...