У 2026 році надходження від податку на нерухомість зросли на 13%, ‒ ДПС

У 2026 році надходження від податку на нерухомість зросли на 13%, ‒ ДПС

За перші п’ять місяців 2026 року власники нерухомості сплатили 5,5 млрд грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Це на 12,9% більше, ніж за аналогічний період торік, коли надходження становили 4,9 млрд грн., повідомляє пресслужба Державної податкової служби.

Основну частину надходжень забезпечили Київ та кілька регіонів-лідерів:

  • місто Київ – 1,1 млрд грн;
  • Київська область – 612,8 млн грн;
  • Дніпропетровська область – 564,8 млн грн;
  • Львівська область – 539,5 млн грн.

Усі зібрані кошти залишаються у місцевих бюджетах, що дає змогу громадам самостійно фінансувати відновлення інфраструктури, роботу комунальних служб і соціальні проєкти в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, упродовж січня-лютого 2026 року власники нерухомості перерахували до місцевих бюджетів 2,3 млрд грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Як повідомлялося, за підсумками січня-вересня 2025 року надходження від цього податку становили 9,5 млрд грн. Порівняно з аналогічним періодом попереднього року це на 22%, або на 1,7 млрд грн більше.

Завантаження...