Китай вперше придбав російський СПГ, з підсанкційного заводу Arctic LNG 2, – Bloomberg

терминал,танкер,спг

Танкер Arctic Mulan з партією скрапленого газу з підсанкційного російського заводу Arctic LNG 2 уперше пришвартувався в Китаї – на LNG-терміналі Бейхай.

Arctic Mulan завантажився на плавучому сховищі на сході Росії на початку червня, де зберігалося паливо з Arctic LNG 2, повідомляє Bloomberg.

Підприємство, яке США внесли під санкції за адміністрації Джо Байдена, торік відвантажувало паливо "тіньовим флотом", однак судна не заходили до імпортних терміналів через побоювання вторинних санкцій. Загалом торік завод відправив на експорт вісім партій, але в жовтні зупинився через відсутність покупців і сезонне льодоутворення, після чого вантажі перевели до російських сховищ.

Зазначається, що Arctic LNG 2 є ключовим у планах РФ утричі збільшити експорт СПГ до 2030 року й замістити падіння трубопровідних поставок до Європи.

Водночас США наразі утримуються від нових кроків проти покупців російського СПГ, зосереджуючись на тиску щодо імпорту російської нафти Індією та дипломатичних зусиллях з припинення вогню.

Раніше повідомлялось, що США пропонували Росії спільні проєкти в енергетиці під час перемовин про мир в Україні, – Reuters.

Топ коментарі
+3
При Байдені Китай сидів сумирно і старався не висовуватись в відкриту. А при Тампоні всі терористи клали йух і на Тампона і на санкції і на світовий порядок і закони
показати весь коментар
28.08.2025 13:02 Відповісти
+3
Україна накладає санкції на паливно-енергетичний комплекс росії шляхом дронових атак на нафтопроводи, нафтопереробні заводи, нафтобази, морські порти.
Очевидно, цього недостатньо.
Треба починати думати над тим, аби морськими дронами, потайки спущеними на воду з якихось "типу цивільних суден", топити нафто- і газовози росії в міжнародних водах десь в Індійському чи Тихому океанах. В Середземному і Балтійському морях не хотілося б, бо можна удар по екології ЄС завдати, а десь там, ближче до Індії і Китаю, треба пояснити росіянам, що "ви не будете возити нафту і газ кораблями, поки іде війна".
показати весь коментар
28.08.2025 13:15 Відповісти
+1
Крутіхін каже,що більше половини свердловин нерентабільні,а нові велики родовища не знаходили більше 10 років..
показати весь коментар
28.08.2025 17:43 Відповісти

Завантаження...