5029 відвідувачів онлайн

Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей

Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей

Венеціанська комісія підтвердила, що стаття 7 (мовна стаття) закону про освіту не суперечить Конституції і міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Україна.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в ефірі Еспресо.TV розповів заступник міністра освіти й науки України Павло Хобзей.

"Венеційська комісія підтвердила, що стаття 7 (мовна стаття) закону про освіту не суперечить Конституції України і міжнародним зобов'язанням, які брала на себе наша держава. Немає потреби змінювати статтю 7 і про це вже говорив глава ВР Андрій Парубій. Такої вимоги немає в рекомендаціях Венеційської комісії. Єдине, що треба зробити — це в прикінцевих положеннях закону подовжити перехідний термін. Законодавці дали нам 2 роки на запровадження статті 7, а Венеційська комісія пропонує подовжити цей термін, хоча не вказує на скільки саме часу", - сказав Хобзей.

За його словами, зараз працює робоча група, якій доручено розробити закон про загальну середню освіту. Пункти статті 7 повинні бути більш конкретно розписані. Закон про освіту — це рамковий закон, він стосується всіх рівнів освіти. А в законі про загальну середню освіту буде прописано три моделі реалізації мовної статті в залежності від мов національних меншин.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон про освіту, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності й мови".

Водночас голова МЗС Угорщини відмовився зустрічатися з Клімкіним під час свого візиту на Закарпаття, а 9 жовтня він заявив: "Угорщина зажадає переглянути Угоду про асоціацію Україна-ЄС у найближчий понеділок".

12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо мовної статті закону про освіту. Доповідач ПАРЄ з цього питання зазначив: "Україна має законне право захищати державну мову". А голова української делегації Ар'єв під час дебатів заявив: "60% учнів-угорців не змогли скласти ЗНО з української мови і вступити до вишів". У підсумку ПАРЄ прийняла резолюцію щодо освіти мовами нацменшин в Україні.

Порошенко відповів чотирма мовами членам ПАРЄ на питання про реформу освіти. Крім того, Президент України пообіцяв у ПАРЄ: "Україна повністю запровадить висновки Венеціанської комісії щодо закону про освіту, але вивчення державної мови обов'язкове".

Коментувати
Сортувати:
а що ті хто казали що це пагано) - венгрія і тд, їх можна засудити за це, наш пгакугог допоможе?
показати весь коментар
12.12.2017 21:59 Відповісти
Може Угорщина всеж таки, а не венгрія? Чи то перекладач зламаний?
показати весь коментар
12.12.2017 22:56 Відповісти
ти або ідіот, або кацапський провокатор... чоловік пише УКРАЇНСЬКОЮ і хоча з помилками, але не язіком, а ти хочеш зіпсувати йому настрій.
З-за таких дурнів як ти, тут багато хто соромиться переходити на державну мову.
показати весь коментар
13.12.2017 00:58 Відповісти
З бидлотою я не спілкуюся, йди собі лісом.
показати весь коментар
13.12.2017 10:15 Відповісти
дякую, новину читаєш кацяпською)), я давно вже пропонував, щоби Цензор,як Український ресурс новини подавав УКРАЇНСЬКОЮ, а потім вже іншими мовами - кацяпською - в останню чергу!!! Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей - Цензор.НЕТ 4339
показати весь коментар
13.12.2017 14:33 Відповісти
ізвінітє... нє туда попал... винімаю...
показати весь коментар
13.12.2017 15:05 Відповісти
*******, ау 😁😁😁
показати весь коментар
12.12.2017 22:00 Відповісти
а ****** так і не заспокоїлись.
показати весь коментар
12.12.2017 22:01 Відповісти
Був закон про мови ще часів сесере і давався термін для вивчення мови. Чому йовбаки до цих пір не сподобились її вивчити?
показати весь коментар
12.12.2017 22:03 Відповісти
Бо "дрючок" "самої демократичної держави світу - СРСР, прибрали, а "пряник" - залишили... От деякі нацменшини "борзометра" і "включили"... Деякі представники суспільства під "свободою", яка передбачає принцип: "Живи, і дай жити іншим...", вбачають "вседозволеність", тобто принцип: "Что хочу - то и ворочу...". (Бачите, як чітко цією фразою окреслилась не тільки територіальна, але й етнічна належність вислову - в українській мові подібний вислів важко підібрать...).
показати весь коментар
12.12.2017 22:47 Відповісти
Не надоело оправдыватся,эти же суки только почуствуют прогиб и начнут далее давить под диктовку кремлядей,надо популярно обьяснять,а не пошли бы вы красны молодцы,да кобыле во кезду
показати весь коментар
12.12.2017 22:06 Відповісти
+
показати весь коментар
12.12.2017 22:46 Відповісти
Венецианская комиссия не требует изменить языковую статью закона об образовании, - замминистра Хобзей Цензор.

И, шо, война до победного конца? Скільки мадяр, поляків, румунів-----а скількі москалів? МЗС не вийобутесь. До Ради.
показати весь коментар
12.12.2017 22:10 Відповісти
Так и быть, изменим срок перехода. Было 2 года - так пусть будет 24. Месяца.
показати весь коментар
12.12.2017 22:12 Відповісти
Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей - Цензор.НЕТ 2019
показати весь коментар
12.12.2017 22:13 Відповісти
Ну так это нонсенс . Как можно жить в Англии не зная английского , во Франции без французского и тд , но вот какого то хера мадьяры решили что в Украине это можно .
показати весь коментар
12.12.2017 22:18 Відповісти
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA_(%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9) Шотландский и гэльский языки - национальные языки https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F Шотландии (на https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%8D%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA гэльском языке говорят в горном регионе https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F Шотландии . Национальный язык https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D1%8D%D0%BB%D1%8C%D1%81 Уэльса - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA валлийский , по законодательному акту, принятому в 1967 году валлийский язык имеет равные права с английским языком. В https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D1%8D%D0%BB%D1%8C%D1%81 Уэльсе все надписи даются сначала на https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA валлийском языке , а затем дублируются на https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA английском .

Из Википедии.
показати весь коментар
13.12.2017 10:31 Відповісти
То есть в Англии можно учится и работать не зная английского языка по вашему ? Не кто не мешает в Украине нацменьшинствам знать родной язык , но при этом необходимо знать государственный.
показати весь коментар
13.12.2017 13:13 Відповісти
Нет необходимости. Русские живут на своей земле - Новороссии и при нынешнем племеном национализме и вытеснение русских, следует рассматривать это как оккупацию и принимать меры по освобождению от нее.
показати весь коментар
13.12.2017 13:25 Відповісти
Дятел я тебе пару тайн открою , это то что ВСУ на 80-85% говорит на русском языке , при этом мы кацапов ваших мочим со знанием дела , а второе что твоя новожопия уже 3 года как пошла по пи..де.Я родился и вырос в Киеве и с рождения говорил по русски , но когда вы долбленные свиньи приперлись в мою страну я не задумываясь взял в руки оружие и воюю до сих пор , и приказ на открытие огня по вам мудакам я отдаю на русском , а рапорт об этом пишу на украинском.
показати весь коментар
13.12.2017 18:28 Відповісти
Они у себя дома, это ты приперся в их страну.
показати весь коментар
13.12.2017 20:31 Відповісти
"Спирит", их дом - в лучшем случае - Кострома. В 30-е коренных жителей Донбасса выморили голодом и депортировали в Сибирь, зато, что не хотели идти в колхозы или лезть в шахту, уголь добывать, а на их место свезли "бурлаков" - "шолупень", "перекати-поле", не имеющих "ни кола, ни двора", со всей России, и поселили в дома изгнанных украинцев... Почитайте Аверченко, он там жил и описал "шахтёров"...
показати весь коментар
14.12.2017 09:32 Відповісти
А как их страна называется ? И когда ее Раша признала ? Вы кацапы блин настолько безмозглые , что сами себе противоречите и тупо от этого претесь . Как блин я украинец , гражданин Украины защищая Украину от приехавших иностранных граждан , мог припереться в чужую страну ? И если ты баран на столько тупой , что не в курсе что право на самоопределение имеют граждане у которых нет своей страны , то я тебе объясню, вот чеченцы имели право на свою страну и Ичкерию , а тупое ватное быдло может смело валить на Родину в Рашу их тут не кто не держит.
показати весь коментар
14.12.2017 12:02 Відповісти
чому я маю вивчати іншу мову щоб порозумітись з українцем ?
чому на мої податки будуть утримувати іншомовні школи
чому на моїподатки потім буде потрібно друкуватидокументи 2 мовами
чому на мої податки потім якись "українець"буде вимагати перекладача для реалізаціїсвоїх прав

і найголовніше... що таке українець ?
це як бурят каже що він рузький ? чи як ?
показати весь коментар
12.12.2017 22:19 Відповісти
"Курикін", будь ласка, вживайте словосполучення "громадянин України", а не "українець". Це більш стилістично правильно, тому що значно вірніше визначає юридичний статус людини... Українець - нація, а не належність до держави. Якщо ви називаєте громадянина України польського, угорського чи єврейського походження українцями, то це не що інше, як одна із форм дискримінації. Через подібне пройшли українці та білоруси, а також інші народи, що територіально проживали на території РСФСР - при Радянскій владі (та й зараз - при РФ), корейці, депортовані до Японії, в міжвоєнний період, сілезці - після 1939-го, в Німеччині, болгари-мусульмани - при Тодору Живкову... Їм не тільки міняли національність, але, бувало, і прізвища, щоб нівелювати їх національну та релігійну приналежність... Приклад США, з їх "американцями", можете не приводити - Америка - це набагато більше утворення, ніж США, і, називаючи громадян США "американцями", ми дискримінуємо громадян Канади, Мексіки та інших країн Центральної та Південної Америки...
показати весь коментар
12.12.2017 22:39 Відповісти
+
показати весь коментар
13.12.2017 02:05 Відповісти
Нам нужно придумать какое-то слово, объединяющее всех жителей Украины, независимо от нацпринадлежности, например, как в России - россиянин. В то же время мои знакомые евреи ничуть не чувствуют себя дискриминированными, когда их называют украинцами, четко понимая 2 смысла. Тут интересен другой вопрос - а украинцы согласны, когда евреи называют себя украинцами?
показати весь коментар
13.12.2017 11:40 Відповісти
громадянин, мешканець, довго тимчасово проживаючий, ще багато термінів.
але поки що дискриминують так би мовити аборигенів.
багато є країн де (ДОБРЕ ГРОМАДЯНИ) які народились там, не знають державної мови ?!
більше того не хочуть вивчати !
то це як?
як можна назвати людину яка проживає в країні не знаючи її мови, традицій, і вимагаючи щоб решта громадян забезпечила їх комфортне існування на території іншомовної для них країни ?
показати весь коментар
13.12.2017 19:39 Відповісти
+
показати весь коментар
12.12.2017 22:47 Відповісти
Власть забрехалась окончательно.
показати весь коментар
12.12.2017 22:36 Відповісти
+++
показати весь коментар
13.12.2017 00:24 Відповісти
вот те на, русофобская комисия и венгрофобская Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей - Цензор.НЕТ 9061
показати весь коментар
12.12.2017 22:56 Відповісти
По-перше , українці маю вбити в собі москаля , цей ганебний спадок богатовікової асиміляціі українців московитами !!! Сбереження і поширення вжитку української мови залежить лише від громадян України!! Спілкуйтесь українською повсякчас -дома , на вулиці , в крамниці , на роботі та т. ін. !!))
показати весь коментар
12.12.2017 23:08 Відповісти
+
показати весь коментар
12.12.2017 23:11 Відповісти
Как у вас, "неуважаемый", с логикой? Мне кажется, на уровне "трёх классов и коридора". Человек пишет, что необходимо "убить в себе москаля", то есть перестроить своё мышление с "совковского", пропагандирующего "старшебратство", и не подстраиваться под него, а стать самостоятельными... Никто "венгра" не заставляет "убивать в себе венгра", просто предлагают венграм, сохранив в себе национальную самобытность и самоидентификацию, стать полноценными гражданами государства, в котором они проживают - Украины...
показати весь коментар
13.12.2017 01:40 Відповісти
+
показати весь коментар
13.12.2017 02:06 Відповісти
ХУНГАРЫ )))
показати весь коментар
12.12.2017 23:47 Відповісти
http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/12/8/7074845/
"Венеціанська комісія у своєму висновку зазначила, що Україні варто внести зміни у "мовну статтю" закону "Про освіту", переглянувши заборону викладання російською мовою.
Про це йдеться у рішенні Венеціанської комісії щодо положень нового Закону України "Про освіту" стосовно викладання державною мовою, мовою меншин та іншими мовами, повідомляє прес-служба Ради Європи.
"Новий Закон не надає ніяких рішень для мов, які не є офіційними мовами ЄС, зокрема для російської, найбільш використовуваної недержавної мови. Менш сприятливе ставлення до цих мов важко виправдати, і тому постає питання дискримінації", - йдеться у рішенні.
Венеціанська комісія вважає, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін у 7 статтю та заміна цього положення більш збалансованим.
Як відомо, згідно із новим законом про освіту, особам, які належать до нацменшин, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини.
Якщо дитина належить до національної меншини, у садочку й початковій школі вона може вивчати своєю мовою якусь кількість предметів.
А з 5 класу, якщо йдеться по офіційну мову ЄС - "одну або декілька дисциплін". А якщо не йдеться про офіційну мову ЄС, наприклад російську, - то лише мову й літературу своєї меншини.
Нагадаємо, сьогодні, 8 грудня, http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/12/8/7074844/ Венеціанська комісія прийняла рішення щодо положень нового Закону України "Про освіту" стосовно викладання державною мовою, меншин та іншими мовами."..............................
Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей - Цензор.НЕТ 120
показати весь коментар
13.12.2017 00:40 Відповісти
уже усі євроглаварі сказали, шо Україні не світить європа років 20 як мінімум, то треба своє робити і не звеотати уваги, як це Ізраїль робить.
Тоді європа буде поважати.
показати весь коментар
13.12.2017 01:20 Відповісти
Венецианская комиссия не требует
Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей - Цензор.НЕТ 2398
Венецианская комиссия никогда ничего не требует! Она анализирует.
Кто сказал, что Украина должна быть комфортной для всех Граждан Украины?
Властьимущих устраивает, что 83% выпускников школ, при анкетировании, готовы уехать из страны при первой возможности. Венеціанська комісія не вимагає змінити мовну статтю закону про освіту, - заступник міністра Хобзей - Цензор.НЕТ 4751
показати весь коментар
13.12.2017 08:56 Відповісти
Хобзей, кончай хобздеть. К чему тогда заявления что мы учтем все выводы комиссии.
показати весь коментар
13.12.2017 09:25 Відповісти
===Законодатели дали нам 2 года на введение статьи 7, а Венецианская комиссия предлагает продлить этот срок, хотя не указывает, на сколько именно времени", - сказал Хобзей.===

Думаю, 2.5 года будет в самый раз. Вообще, нужно провести перепись населения, с вопросами - рассматривает ли себя человек, как нацменьшинство, и, самое главное, согласен ли он с тем, чтобы его интересы защищали заграничные политики. Например, никто Путина не уполномачивал защищать русскоязычное население Украины