Декларація саміту НАТО називає процес приєднання України незворотнім

Держави-члени НАТО назвали приєднання України до Альянсу незворотнім та запевнили в підтримці нашої країни на шляху євроатлантичної інтеграції.
Про це йдеться в декларації саміту НАТО у Вашингтоні, оприлюдненій у середу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"У той час як Україна продовжує життєво важливі зусилля, ми надалі підтримуватимемо її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО", - зазначається в документі.
Водночас вказується, що Україна має обирати сама, без зовнішнього втручання, як забезпечувати власну безпеку.
"Майбутнє України - в НАТО. Україна стає все більш сумісною та політично інтегрованою з Альянсом", - акцентується в декларації.
Члени НАТО вітають конкретний прогрес, якого наша Україна досягла після Вільнюського саміту у необхідних демократичних, економічних і безпекових реформах.
"Ми ще раз підтверджуємо, що зможемо надати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли країни-члени погодяться, а умови будуть виконані", - йдеться в документі.
Це рішення, а також засідання Ради Україна - НАТО, яке має відбутися в четвер, у поєднанні з поточними зусиллями членів Альянсу, "є мостом до членства України в НАТО". Як заявили члени Альянсу, вони продовжать підтримувати прогрес України в плані оперативної сумісності, а також у запровадженні реформ у сфері демократії та сектору безпеки.
У Декларації також зазначається про рішення заснувати місію НАТО з підтримки та допомоги Україні у сфері безпеки (NSATU) "для координації передачі військового обладнання в Україну та навчання членами Альянсу та партнерами". Крім того, висловлюється підтримка створенню Спільного центру аналізу, підготовки та навчання НАТО-Україна (JATEC). У документі також вітається рішення генерального секретаря призначити високопоставленого представника НАТО в Україні.
Боголюбов це підтвердив, із слугами у ВРУ !