До Києва прибув новий глава МЗС Франції Барро

Сьогодні, 19 жовтня 2024 року, міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув з офіційним дводенним візитом до Києва.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Жан-Ноель Барро.
Як зазначається, це його перший візит в Україну. Міністр закордонних справ Франції зустрінеться з українським колегою Андрієм Сибігою. Мета візиту Барро - підтвердити підтримку України з боку Франції, обговорити "План перемоги" України, ситуацію на фронті, а також умови життя українців.
Я зрозумів: пацифістська свідомість, якою дощенту просякнуті європейські суспільства, зокрема німецьке, звично шукає обхідних шляхів для самозаспокоєння. Наприклад: як допомогти дорогим українцям, але щоб від цього не гинули дорогі росіяни. Тому що завгодно - лиш не зброя. Бо зброя - ескалація. Тож будь-яка допомога, але винятково гуманітарна. Назвіть, яких харчів, медикаментів, уживаних дитячих іграшок, свічок і теплих ковдр на зиму вам бракує - будь ласка, ми знову напружимось і зберемо. Але не повторюйте вже своє настобісіле «більше зброї».
Найкраща ваша нам допомога, відповідав я, це ваша допомога самим собі. По-перше, перестаньте боятися.
А по-третє, ви дуже нам (і собі) допоможете, якщо переосмислите цю війну. Передумаєте її, так би мовити. Якщо усвідомите, що вона не лише проти України. Зрозумієте, що проти Німеччини теж. Це - не лише наша війна, а й ваша також.
Гадаю, переважна більшість присутніх зрозуміла те моє «по-третє» як метафору. Але розуміти його слід дослівно. І завдання, яке я ставлю собі на подальші зустрічі такого штибу, - зробити відчутною, увиразнити ту дослівність: Німеччина й загалом Європа теж у війні, хоча на разі про це не здогадуються. У ХХІ сторіччі трапляється й таке: на вас уже напали, а вам усе здається, що ви спритно не даєтеся спровокувати й витончено уникаєте ескалації.