10599 посетителей онлайн
6 840 46

Прокуратура начала уголовное производство по факту сноса усадьбы Зеленских в Киеве

У Києві знесли історичну садибу Зеленських

По факту разрушения здания по ул. Конисского 22 (бывшая Тургеневская) - усадьбы Зеленских - начато уголовное производство.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-центр Офиса генпрокурора.

Под процессуальным руководством Шевченковской окружной прокуратуры г. Киева по факту разрушения здания по ул. Конисского 22 (бывшая Тургеневская) начато уголовное производство.

Отмечается, что действия лиц, которые разрушали дом, квалифицированы как уничтожение имущества, на которое наложен арест (ч. 1 ст. 388 УК Украины). Также расследуется факт проведения строительных работ вопреки наложенному запрету, который квалифицирован как самовольное строительство на самовольно занятом земельном участке (ч. 3 ст. 197-1 УК Украины).

Здание находилось под арестом

"Отметим, что на здание по ул. Конисского 22, в январе 2024 года в рамках уголовного производства, начатого по факту умышленного незаконного уничтожения, разрушения или повреждения объектов культурного наследия (ч. 2 ст. 298 УК Украины), по ходатайству прокуроров был наложен арест с запретом пользования, распоряжения и отчуждения", - сообщили в ОГП.

Прокуроры ходатайствовали о наложении ареста поскольку, согласно Генеральному плану г. Киева, этот участок входит в границы исторического ареала столицы. На проведение строительных работ требуется разрешение Министерства культуры и информационной политики Украины.

Несмотря на это, в течение длительного времени там проводились строительные работы, а именно - капитальное строительство, во время которого возможно умышленное незаконное уничтожение, разрушение или повреждение объектов культурного наследия. Строительные работы проводились без соответствующего согласования Министерства культуры и информационной политики Украины. Следовательно, в связи с арестом здания, все работы должны были быть остановлены.

Разрушение усадьбы Зеленских

Однако 19 июля 2024 года, несмотря на наложенный арест, неустановленные лица в нарушение ограничительных требований с применением тяжелой строительной техники разрушили дом.

В настоящее время установлено место размещения техники, которая была задействована при сносе здания. На территории, где она находилась, провели неотложный обыск, в ходе которого технику изъяли. В суд подано ходатайство о ее аресте.

Досудебное расследование проводят следователи Шевченковского управления полиции г. Киева.

"Еще раз подчеркиваем, что здание по ул. Конисского 22, находится под арестом, и проведение любых строительных работ там является незаконным", - добавили в Офисе Генпрокурора.

Напомним, 19 июля в Киеве снесли историческую усадьбу Зеленских, построенную в 1890 году. Полиция открыла уголовное производство.

Топ комментарии
+16
І що, тепер Зеленським ніде жити?
Хай чешуть на Крим, там ще є одна садиба.
показать весь комментарий
21.07.2024 11:07 Ответить
+11
показать весь комментарий
21.07.2024 11:14 Ответить
+10
Невизначені особи сиділи за важелями екскаваторів. За п'ять хвилин все зруйнували,
загрузились на лафет і втекли. Що за маячня?
показать весь комментарий
21.07.2024 11:05 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Невизначені особи сиділи за важелями екскаваторів. За п'ять хвилин все зруйнували,
загрузились на лафет і втекли. Що за маячня?
показать весь комментарий
21.07.2024 11:05 Ответить
Така ж сама, що у центрКиєва НІКОЛИ не заїзджає міліція на бобіках. Зносили, разом із вигрузкою, кускаватора, підготовчими роботами, руйнуванням ізворотнєю погрузкою не менше робочого дня.
І увсесь цей час Головний Київський Міліціонер нічого не чув
показать весь комментарий
21.07.2024 11:32 Ответить
той будинок фіг знає скільки років вже напівзруйнований стояв - тому спочатку ніхто і не звернув уваги
показать весь комментарий
21.07.2024 11:55 Ответить
І на гуркіт техніки теж?
показать весь комментарий
21.07.2024 12:11 Ответить
то ж не шахед, щоб на всяку фігню увагу звертати
показать весь комментарий
21.07.2024 12:43 Ответить
"...невстановлені особи в порушення обмежувальних вимог із застосуванням важкої будівельної техніки зруйнували будинок. .."Джерело:

Ймовірно, вони думали, що в садибі Зеленських ваЗЕлін живе...
показать весь комментарий
21.07.2024 11:05 Ответить
І що, тепер Зеленським ніде жити?
Хай чешуть на Крим, там ще є одна садиба.
показать весь комментарий
21.07.2024 11:07 Ответить
У понеділок, 30 жовтня 2023 року, раніше націоналізовану квартиру президента України Володимира Зеленського та його дружини Олени продали на відкритому аукціоні.

Нові власники заплатили за об'єкт в кримському місті Ялта 44,3 мільйона рублів - більш ніж на 20 мільйонів більше стартової ціни.
показать весь комментарий
21.07.2024 11:13 Ответить
Щаз оголосимо всенародний збір на допомогу безхатьку Зеленьському.
А апартаменти в Лондоні і віллу на Італо- російському курорті , що належать Зеленьському, росіяни також кофіскували
показать весь комментарий
21.07.2024 11:40 Ответить
Ой, божечки! А почитати щось, окрім дошки об'яв?
То ж не ті Зеленські!!!

"Будинок Зеленських

вулиця Олександра Кониського 22

Інформація про будівлю

Процес присвоєння охоронного статусу будівлі відбувається дуже повільно. Забудовник не полишає планів демонтажу об'єкта.

Роки побудови 1890-ті

Термін занепаду 3

Архітектурний стиль неоренесанс, історизм

Тип вланості будівлі приватна

Площа будівлі 340 м2

Зведений наприкінці ХІХ століття будинок зберіг більшу частину автентичного першого поверху з вхідною групою. Фасад оздоблений декором, модельованим у цеглі: пілястрами, лопатками, сандриками, сухариками.

У будівлі, зокрема, проживав літературознавець, освітній діяч кін. ХІХ - поч. ХХ ст., Василь Малінін. З 1912 р. власником садиби став почесний спадковий громадянин Євменій Микитович Зеленський".
показать весь комментарий
21.07.2024 11:54 Ответить
То стьоб був
показать весь комментарий
21.07.2024 12:12 Ответить
Так він і був родичем Невтікача ...
показать весь комментарий
21.07.2024 12:32 Ответить
Ага! По Адаму та Єві!..
показать весь комментарий
21.07.2024 12:37 Ответить
Нікого не цікавить,що там в Львові робиться зі спорудами,чи в іншому місті.При чому,найбільше це все цікавить не киян.
показать весь комментарий
21.07.2024 11:10 Ответить
зе! конче необхідно прибрати Кличка й загарбати бюджет Києва. А там, як карта ляже - або все на офшори й втече, або все на офшори - й буде знущатись над українцями далі..

Ну і Кличко, як і Порох псують йому життя, як можуть))
показать весь комментарий
21.07.2024 11:27 Ответить
показать весь комментарий
21.07.2024 11:14 Ответить
ЗЕленые ***** на митинге, сами разрушали, теперь возмущаются. Со времен Донецкого Зека "громади" не имеют никакого отношения на выдачу разрешений на строительство - все в руках стоящих у власти, т.е. ЗЕленых ******.
показать весь комментарий
21.07.2024 13:07 Ответить
... буде будувати нове,ще краще.
показать весь комментарий
21.07.2024 11:21 Ответить
Брешеш!!
показать весь комментарий
21.07.2024 12:34 Ответить
Порохоботи переплутали садиби😁
показать весь комментарий
21.07.2024 11:28 Ответить
Главное, что тебе не снесли ***** - ЗЕленая ГНИДА.
показать весь комментарий
21.07.2024 13:09 Ответить
Як це захисники старини прошляпили? - це ж такии ****
показать весь комментарий
21.07.2024 11:33 Ответить
показать весь комментарий
21.07.2024 11:38 Ответить
Невстановленим особам закон не писаний? А мер і правоохоронні органи в місті є?
показать весь комментарий
21.07.2024 11:39 Ответить
Ви статтю не читали??
показать весь комментарий
21.07.2024 12:13 Ответить
Так він і встановленим неписаний
показать весь комментарий
21.07.2024 12:15 Ответить
Прокуратура розпочала... І що з того? Свавілля забудовників буде продовжуватися поки за це не почнеться люте покарання з дуже малою ймовірністю його уникнути. Чому б, наприклад, не мобілізовувати всіх причетних (від замовників та керівників будівельних компаній до останнього виконавця) в штурмові штрафні бригади на фронт з принципом: перший свій автомат маєш сам здобути в бою, а поки що підеш в атаку з тесаком (як непальські гурки в британській армії часів 2-ї світової).
І взагалі, до закінчення війни мають бути дозволені лише 2 типи будівельних робіт: відновлення зруйнованого в наслідок б/д та будівництво фортифікаційних споруд. У воюючій Україні хіба є зайві гроші для всіляких елітних "таунів" та ТРК?
показать весь комментарий
21.07.2024 11:44 Ответить
"Прокуратура розпочала..."
А будинку - красивого та історичного - вже немає. І що, реставрують з нуля (як багато міст у Європі після Другої мирової), чи таки розчистять площу та віддадуть під черговий супермаркет?
Та прокуратура може тільки махати кулаками після бійки. Як завжди.
показать весь комментарий
21.07.2024 11:59 Ответить
Реставрація, навіть не з нуля дорожча, ніж снесення та відбудови нової хріноетажки.
показать весь комментарий
21.07.2024 12:15 Ответить
Саме тому і треба примусити відновити, і з автентичних матеріалів! А не ******* ''репліку, а-ля старовина''.
показать весь комментарий
21.07.2024 12:33 Ответить
Чиїм коштом?
показать весь комментарий
21.07.2024 12:34 Ответить
"ЗНЕСЛИ САДИБУ ..."

показать весь комментарий
21.07.2024 12:01 Ответить
«Прокуратура розпочала…» звучить грізно.
А толку так само, як від «будім фсєх бамбіть»…
показать весь комментарий
21.07.2024 12:17 Ответить
зачем сносить, когда можно было отдать многодетным семьям,которые усыновили удочерили много детей
показать весь комментарий
21.07.2024 12:28 Ответить
Ви як з іншого виміру.
показать весь комментарий
21.07.2024 12:30 Ответить
влада кличка,це внутрішня окупація!
За час її керування ,Київ втратив історичних пам'яток більше ніж за всіх зовнішніх окупантів..
На черзі забудова Китаїва,Грлосієва,Подолу ...депутатська мерзота з ЄС,удару,голосу++++уже проголосували(
показать весь комментарий
21.07.2024 12:30 Ответить
Не п@зди. Ще скажи - Салій, Косаківський, Омеля, Льоня-космос - кращі були
показать весь комментарий
21.07.2024 12:33 Ответить
Я Киянин
Я знаю
Тому піди провітри свою п@изду....кличком від неї смердить
показать весь комментарий
21.07.2024 12:36 Ответить
Если ты ******* "киянин", то должен знать, что ни Клычко ни какой другой мер не имеют никакого отношения к выдаче разрешений на строительство - все в руках центральной власти, т.е. ЗЕленых ******.
показать весь комментарий
21.07.2024 13:11 Ответить
Не 3,@4зди!
показать весь комментарий
21.07.2024 13:21 Ответить
О, еще одна ЗЕленая ГНИДА выползла. То же наверное "киянин" из КРИВОГА РАГУ.
показать весь комментарий
21.07.2024 16:05 Ответить
Ні, він, Лідор, нічого не вкраде. І не крав. Це бабуся у Кривому Рогу залишила скарб під фундаментом сінагоги. І мільярди йому теж не занесли з коштів МВФ. ВсЬо, бабця нажила на свинофермі.
показать весь комментарий
21.07.2024 12:37 Ответить
Вся стратегия шмуклеров - наворовать и улететь в Оман
показать весь комментарий
21.07.2024 12:40 Ответить
Ця фігня буде продовжуватись поки Кличка не посадять років на 10 з повною конфіскацією.
показать весь комментарий
21.07.2024 13:20 Ответить
там дєдушка Сєня жив, а у Кривий Ріг на роботу їздив?
показать весь комментарий
21.07.2024 14:05 Ответить