5646 посетителей онлайн
6 620 56

Преподаватель медуниверситета Ивано-Франковска Ботев, проводивший лекцию на русском языке, уволился

Викладач В’ячеслав Ботєв, який проводив заняття російською мовою, звільнився

Преподаватель Ивано-Франковского национального медицинского университета Вячеслав Ботев, проводивший занятия на русском языке, 18 ноября написал заявление на увольнение по собственному желанию после того, как в университете завершили служебную проверку по инциденту.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом "Суспільному" рассказал проректор по стратегическому развитию и инновациям медуниверситета, председатель комиссии, проводившей служебную проверку, Александр Бульбук.

Также по результатам служебной проверки заведение объявило выговоры заведующей кафедрой неврологии и нейрохирургии Виктории Гриб и проректору по научно-педагогической работе Сергею Геращенко.

Что известно о языковом скандале

По словам Бульбука, в медуниверситете проверили заявление студента пятого курса Дениса Дудко, который пожаловался на то, что Вячеслав Ботев преподавал предмет "Нейрохирургия" на русском языке.

Председатель комиссии рассказал, что члены комиссии ознакомились с жалобой студента, получили письменное объяснение от заведующего кафедрой неврологии и нейрохирургии, проректора по научно-педагогической работе по соблюдению языкового законодательства во время обучения.

Комиссия выяснила, что преподавателем использовались русские слова при ведении учебной дисциплины. Замечаний со стороны студентов относительно использования русского языка при преподавании нейрохирургии ни к заведующему кафедрой, ни в администрацию университета не поступали. Отдельные студенты отметили высокий профессиональный уровень преподавателя. Однако он написал заявление об увольнении по собственному желанию с 18 ноября, письменных объяснений по сложившейся ситуации не предоставлял", - пояснил Бульбук.

За ненадлежащую организацию образовательного процесса, в частности несоблюдение языкового законодательства, члены комиссии рекомендовали:

  • привлечь к дисциплинарной ответственности с объявлением выговора двум работникам вуза;
  • до 20 декабря 2024 года проверить все кафедры университета на соблюдение норм использования украинского языка в образовательном процессе;
  • обеспечить студенту пересдачу оценок, которые были исправлены в журнале успеваемости студентов.

Вячеслав Ботев не захотел прокомментировать ситуацию изданию "Суспільного".

Викладач В'ячеслав Ботєв в Івано-Франківську звільнився: деталі скандалу

Топ комментарии
+20
Генетику не зміниш-кацап і в Африці кацап!
показать весь комментарий
18.11.2024 18:24 Ответить
+17
Так що,українофоба треба в дупу цілувати лише за те,що фахівець?
показать весь комментарий
18.11.2024 18:41 Ответить
+15
Який він до дідька професор , якщо не вивчив мову ? Чому він вважає , що студенти повинні знати зараз російську ? Може війна у нас не з москалем ? Яким чином всесвітньо відомий професор Лущак В. , з ПНУ , може викладати біохімію українською , а професор Ботєв , за 8 років , мешкаючи у Франківську , не спромігся вивчити українську ? Він у Великобританії , також заставляв всіх розуміти російську ? Це просто , звичайнісінька неповага до людей , поруч з котрими він знаходиться .
показать весь комментарий
18.11.2024 19:12 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Що має статися щоб українці відмовилися від язика?Не вірю що важко,просто якась впертість якась....Тупа і незрозуміла впертість
показать весь комментарий
18.11.2024 18:22 Ответить
Той, хто говорить українською мовою є українцем. Той, хто говорить російською мовою є росіянином.
показать весь комментарий
18.11.2024 18:57 Ответить
за твоєю логікою той хто не знає івріта не є евреєм... у нас піврайона не розуміють івріт та мають паспорт Ізраіля....Паспорт укріїнський є у професора - є - то значить він українець. Нс і так скоро 20 лямів залишиться через мудру владу, яка блокує оновлення паспортів за кордоном. При тому херпіду нове міністерство анонсував у справах тих , хто втік від нього
показать весь комментарий
18.11.2024 19:03 Ответить
Паспорт України не робить Українцем. Так само як ізраїльський паспорт не робить євреєм.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:09 Ответить
В тебе єврейська логіка. В мене українська.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:11 Ответить
Не знаю, як раніше, зараз, щоб отримати громадянство Ізраїлю, екзамен із івриту. Якщо я помиляюся, ізраїльтяни, поправте. Я переконаний, що посилатися на ситуацію в Ізраїлі, може тільки рашист! У ізраїльтян, інша історія, вони тисячі років вимушені жити за межами батьківщини. 100 вілсотків громадян України знають українську мову, в тому числі і ботєв. Болгарин.
показать весь комментарий
18.11.2024 20:08 Ответить
Генетику не зміниш-кацап і в Африці кацап!
показать весь комментарий
18.11.2024 18:24 Ответить
Це не виша.Це божевілля.
показать весь комментарий
18.11.2024 18:24 Ответить
А цей молодий стукач далеко піде. Я не про неврологію з нейрохірургією.
показать весь комментарий
18.11.2024 22:13 Ответить
Здав русифікатора у соцмережу і спричинив скандал? Ти суть терміну спочатку дізнайся,щоби бовдурем не виглядати у мережі
показать весь комментарий
18.11.2024 22:48 Ответить
Особистий досвід? Буває. Важливо, що ти усвідомив.
показать весь комментарий
18.11.2024 23:20 Ответить
Не треба проекцією займатись. Тебе ніхто не примушував їсти лайно.Це був твій вибір-тож не проєктуй свої вади на інших.
показать весь комментарий
18.11.2024 23:59 Ответить
Невимушена рефлексія. Глибокі, мудрі думки.
показать весь комментарий
19.11.2024 00:21 Ответить
Божевільні.
Звільняти фахівця такого рівня і спеціалізації!!!
Скоро і лікарі будуть молоді але фріки(
показать весь комментарий
18.11.2024 18:30 Ответить
Так що,українофоба треба в дупу цілувати лише за те,що фахівець?
показать весь комментарий
18.11.2024 18:41 Ответить
За даними https://orcid.org/0009-0004-2083-6291 реєстру ідентифікаторів для науковців ORCID, Вячеслав Ботєв працював у Франківському медуніверситеті з 2016 року. Він переїхав з Донецька у 2014 році.

У 1975-1989 роках Ботєв працював завідувачем нейрохірургічним відділенням Донецької обласної клінічної лікарні. У 1990-1991 роках працював нейрохірургом в Алжирі, 1992-2003 - в Лівії, з 2004 впродовж 4 років - в центрі медичної служби Великобританії (Frontier Medical).

Сам підеш з 3-ма класами нейрохірургію викладати? С 2016 всіх влаштовувало що висококласний спец російською викладає суперскладний предмет та дає ЗНАННЯ а в 2024 прозріли.... Тепер він поїде або до Європи або в Африку навчати студентів.
показать весь комментарий
18.11.2024 18:51 Ответить
Назуй с пляжу науки всіх москворотих «фахівців».
показать весь комментарий
18.11.2024 18:58 Ответить
В мене на пару класів більше,ніж у тебе,"гоша лаптєв" І українську я опанував ще у дитинстві,тому,що,на відміну від "африканського коновала"-не дебіл. Висококласні специ зараз практикують,а не оцінками рахунки зводять з дрищами.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:02 Ответить
якщо він в 75-му був завкафедрою вже то йому вже під 80-85 і в такому віці він може тільки тобі лоботомію зробити раз і назавжди
показать весь комментарий
18.11.2024 19:05 Ответить
Якщо це лайно таке старе-то ************,чому воно навчити може-це як правильно тобі лоба зеленкою намазати.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:15 Ответить
Ми вас репожерів, будемо сцяними тряпками до кацапні гуртувати, а хто не хоче зʼябувати тому лапті склеємо. **** тобі тут не зрозуміло «образованный» ти наш валянок
показать весь комментарий
18.11.2024 22:14 Ответить
Який він до дідька професор , якщо не вивчив мову ? Чому він вважає , що студенти повинні знати зараз російську ? Може війна у нас не з москалем ? Яким чином всесвітньо відомий професор Лущак В. , з ПНУ , може викладати біохімію українською , а професор Ботєв , за 8 років , мешкаючи у Франківську , не спромігся вивчити українську ? Він у Великобританії , також заставляв всіх розуміти російську ? Це просто , звичайнісінька неповага до людей , поруч з котрими він знаходиться .
показать весь комментарий
18.11.2024 19:12 Ответить
Тобто до 2014 року ностальгував за СеРеСеРе і кликав путлєра, а коли запахло смаженим, то здриснув не в підоРашку а в ІФ, щоб далі пропагувати срускій мір та защіщать язиґ
показать весь комментарий
18.11.2024 19:41 Ответить
Він ''липовий'' професор і спеціаліст і ненависник України.
У 1975-1989роках, щоб бути заввідділення у Донецьку не потрібно було бути добрим спеціалістом, а в першу чергу вірним комуністом-ленінцем і палко засуджувати ''антилюдські' медичні практики агресивного блоку НАТО.
В Алжирі і Лівії вкрай низький рівень медицини і тамтешніх ''спеціалістів'' - щоб там працювати зовсім не потрібно бути добрим спеціалістом.
Працюючи в Алжирі, Лівії, Британії він вивчив і послуговувався англійською мовою - швиденько вивчив мову і місцеві законодавчі вимоги - значить поважав їх.
З 1996року в Конституції України записано, що державною мовою є - Українська. А цей донецький гівнюк 28років ''плював'' на основний закон держави і злісно порушував Конституцію - він або дибіл не здатний за 28років вивчити державну мову, або лютий україно-ненависник.
А щодо його роботи у франківському ВНЗ з 2016 - то тут питання до правоохоронних органів щодо його корупційних зв'язків з керівництвом цього навчального закладу - не дарма його так швиденько попросили по-тихому щоб менше шуму було.
Тепер вже не буде псувати студентів. А спеціалісти високого рівня в цій галузі медицини в Україні є і без цього донецького викидня.
Окремо необхідно розібратись з корупцією у цьому франківському ВНЗ.
показать весь комментарий
18.11.2024 20:17 Ответить
показать весь комментарий
18.11.2024 21:49 Ответить
Хай їде! Святе місце пустим не буває. Куди він поїде, йому вже не менше 80. Онуків, правнуків доглядати. В Україні, впевнений, є фахівці. Ще недавно, протестували проти квот на українські пісні. Зараз слухючи радіо, дивлячись телевізор, душа радіє за талановитих співаків, композиторів. Якщо би в 1991році вибрали патріота України, то і війни не було. Україна була в НАТО, найуспішнійшою
показать весь комментарий
18.11.2024 20:25 Ответить
Пане Гоша, Ви своїм коментарем довели, що російська мова в Донецьку привела російську владу. Там де російська, там і думки російські і контенти російські, а потім з'являються російські попи і їхні танки. Не обідніє Україна від такого фіхівця. Що то за фахівець, який прожив все життя в Україні і не вивчив державну мову?
показать весь комментарий
18.11.2024 22:10 Ответить
Нехай цій «фахівець» зі своєю рускаязычною щелепою піздує в підарашу і там рускоязычит. Ухраїні такі «фахівці» і даром не вперлися, сволота кацапська.
показать весь комментарий
18.11.2024 18:56 Ответить
Чому студент повинен знати російську мову ? Його вчили цього в школі ? Звідки у нього ПОВИННІ бути ці знання ? Чому професор , котрий знає англійську і французьку , мешкаючи в Івано-Франківську з 2016 року , не вивчив українську ?
показать весь комментарий
18.11.2024 19:01 Ответить
Тому,що принципово цього не бажав робити.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:03 Ответить
Цьоцю, про його рівень свідчить те, що він за 30 років не навчився іншої мови окрім лаптєязика.
В сраку таких "фахівців".
Його треба було за статтею звільняти, а не за власним бажанням.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:11 Ответить
Уважно читайте: написав заяву. Якби був фахівцем, то легко би вилучив із лексикону рашистькі терміни. Припускаю, що пенсіонер, без українського хліба не залишиться.
показать весь комментарий
18.11.2024 20:12 Ответить
Ви мабуть фахівець високого гатунку в усіх сферах життя, але я все нагадаю вам, що в Україні катострофічна ситуація зі спец літературою, особливо науковою, особливо в області медичної освіти, інженерної та юридичної освіти. Її, можна сказати, НЕМАЄ зовсім!

Ви також читайте уважно, мова йде про спеціальні терміни в медицині. Візміть, якщо знайдете, методичні матеріали, які видають ЗВО, щоб хоч щось булов студентів, і подивіться як там справи з поясненням спецтермінів, більшість з яких іноземного походження.

Розумієте, спочатку треба зробити свою якісну спец літературу, виховати справжніх фахівців, а вже потім на тверезу голову, обтяжену мізками, закидати фахівцям зауваження.

Зараз, коли стільки важкопоранених, з складними політравмами, нейрохірурги на вагу золота!!!
показать весь комментарий
18.11.2024 23:47 Ответить
Ви,тітонько,чи хто ви там є, не брешіть і не маніпулюйте щодо спецлітератури. Все це є в інеті. Більшість тут навіть не усвідомлює,що всі ці совкові "освітяни-фахівці" є ледь не головною причиною всього негативного в країні,бо найлютіший ворог власного народу-це національна інтеллігенція,що вихована окупантом. І це -саме той випадок. Якщо ця падлюка на тотально україномовній франківщині не лише принципово мову не вчила 8 років,а й не готувала свої лекційні конспекти з планами і відповідною термінологією. А це-саботаж і підривна діяльність. Треба ще з'ясувати,хто його пригрів там. Люстрацію завжди з освіти починати треба,якщо є бажання державність вберегти.
показать весь комментарий
19.11.2024 00:22 Ответить
Ну тобто професійність у нас будуть скоро визначати по мові. Молодці що сказати-"Верной дорогой идете товагищи!"
показать весь комментарий
18.11.2024 18:34 Ответить
І не кажи. При таваріщє сраліне професійність йому подібних у шарашках визначалась а не на кафедрі державного вишу.
показать весь комментарий
18.11.2024 18:46 Ответить
капец, для початку навчіить до рівня професора нейрохирургії українською, напишіть дисертації українською а потім звільняйте....
показать весь комментарий
18.11.2024 18:34 Ответить
Він у франківському виші з 2016 працює,як з лугандона перебрався. За 8 років мову не опанував? Він дебіл? Чи рашистська падлюка? Судячи з того,що оцінками зводив рахунки зі студентом,що його присоромив-САМЕ рашистська мерзенна падлюка.
показать весь комментарий
18.11.2024 18:52 Ответить
Русскім п.дарасам на замєтку:
22 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», дисертації, доповіді на захист наукових досягнень, а також захист дисертацій може здійснюватися українською або англійською мовою.
показать весь комментарий
18.11.2024 18:54 Ответить
Та правильно Дудка віддудосив професора. Шкода коли я вчився так не можна було. Зла на них не вистачає.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:04 Ответить
Того проффєсора треба брати в лапки. Та правильно Дудка віддудосив "професора".
Гувно воно на палці, а не професор, якщо йому лаптєязик клином зійшовся.
показать весь комментарий
18.11.2024 19:14 Ответить
нульова толерантність до нарєчія !
не існує москворотих українців
показать весь комментарий
18.11.2024 19:20 Ответить
Болгари (не всі, але переважна більшість) - вата
показать весь комментарий
18.11.2024 20:10 Ответить
І продажні. У всі часи і віки служили всім, хто їх трахав: туркам, австріякам, німцям, нацистам,кацапам... Бо боягузи. Після т.з. "визволення" Одещини болгарів і гагаузів не мобілізовували до Червоної Армії. Графа - "склонни к прєдатєльству".
показать весь комментарий
19.11.2024 19:21 Ответить
Шаріковим треба "шашечки, а не їхати", їм треба не вчитися - а яскраво відсторонити високо-професійного спеціаліста за викладання медичної науки тою мовою, якою спеціаліст мислить.
Викладати свої думки різними мовами - можливо
1. або переводом із рідної мови,
2. або думаючи вже на тій мові, якою мовиш: що для складних тем (та ще й при похилому віці) складно.

Більшості студентів важливіше отримане дорогоціне знання - ніж якою мовою воно було донесено.
А "шаріковим" знання не потрібні…
показать весь комментарий
18.11.2024 20:41 Ответить
Ну так "шарікова" і здихались нах. Чим ти невдоволене? Ми помстились не лише за талановитих фахівців,яких це лайно загнобило у 70-80-ті,бувши заввідділенням,а й за сотні берберів і бєдуїнів,яких воно до Аллаха відправило,набуваючи практичного досвіду.
показать весь комментарий
18.11.2024 22:05 Ответить
У кожної професії є своя термінологія (до того ж вона досить специфічна, широка і взаємодіє із термінологією суміжних спеціальнотей) - своєрідний інструмент, з яким студент - майбутній нейрохірург - прийде в професію. Як він взаємодіятиме в операційній у своєму місті чи будь-якому іншому з колегами, не володіючи інструментами (відповідною професійною термінологією на укр. мові). Це якийсь нонсенс. Як таке взагалі може бути?
показать весь комментарий
18.11.2024 21:41 Ответить
Думаю в ближайшее время он окажется в Европе, или в красном кресте в Африке или Азии.
Для справки:
В 1975-1989 годах Ботев работал заведующим нейрохирургическим отделением Донецкой областной клинической больницы. В 1990-1991 годах работал нейрохирургом в Алжире, в 1992-2003 гг. - в Ливии, с 2004 года на протяжении 4 лет - в центре медицинской службы Великобритании (Frontier Medical).

А вот на одного специалиста в ВУЗе стало меньше - это факт, особенно по столь узкой специальности.
показать весь комментарий
18.11.2024 21:46 Ответить
У 1975-1989роках, щоб бути заввідділення у Донецьку не потрібно було бути добрим спеціалістом, а в першу чергу вірним комуністом-ленінцем і палко засуджувати ''антилюдські' медичні практики агресивного блоку НАТО.
В Алжирі і Лівії вкрай низький рівень медицини і тамтешніх ''спеціалістів'' - щоб там працювати зовсім не потрібно бути добрим спеціалістом.
Тож,франківський виш нічого не втратив,а Україна лише виграє.
показать весь комментарий
18.11.2024 22:09 Ответить
А Великобританию вы почему пропустили?))
показать весь комментарий
18.11.2024 22:16 Ответить
Недогледів. Був 4 роки в ЦМС невідомо ким. Але хіба це щось змінює по суті?
показать весь комментарий
18.11.2024 22:58 Ответить
А як там почувається викладачка медичного вишу в Дніпрі, яка заставляла студентів відповідати на її семінарах мовою ворога? Пам'ятаєте був шум паралельно, коли слугориги натравили студентів на покійну професорку Фаріон? Що в Дніпрі продовжує вимагати говорити на лекціях і семінарах російською і працює, як буцімто нічого не відбулося?
показать весь комментарий
18.11.2024 22:17 Ответить