9955 посетителей онлайн

Факт нарушения ТЦК во время мобилизации не освобождает военнообязанного от призыва, - Верховный Суд

Верховный Суд объяснил мобилизацию граждан во время нарушения ТЦК

Процедура призыва военнообязанного гражданина на военную службу по мобилизации является необратимой, а признание процедуры призыва противоправной не влечет увольнение незаконно мобилизованного с военной службы.

Соответствующее решение принял Кассационный административный суд в составе Верховного суда в деле по иску военнослужащего к районному территориальному центру комплектования и социальной поддержки, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу ВС.

Истец, обращаясь в суд первой инстанции за защитой своих прав, их нарушение связывал с несоблюдением порядка проведения его призыва на военную службу, что заключается в непрохождении истцом медицинского осмотра во время призыва на военную службу.

Суд первой инстанции, с которым согласился суд апелляционной инстанции, признал противоправными действия районного ТЦК и СП по призыву истца на военную службу по мобилизации и обязал воинскую часть уволить его с военной службы, что, по мнению судов обеих инстанций, является надлежащим восстановлением нарушенных прав истца.

Однако Верховный Суд отметил, что восстановление нарушенного права должно происходить в пределах спорных правоотношений с участием их участников.

В то же время обязательства воинской части уволить лицо с военной службы выходит за пределы правоотношений между районным территориальным центром комплектования и социальной поддержки и истцом относительно порядка его призыва на военную службу по мобилизации, которая является предметом рассмотрения в данном деле.

"В спорных правоотношениях нарушенным было право истца на надлежащую процедуру его призыва на военную службу по мобилизации. Избранный же истцом способ защиты нарушенного права, который в дальнейшем применили суды обеих инстанций по результатам рассмотрения дела, - увольнение с военной службы - является неэффективным, ведь не решает правомерности акта, который принимается по результатам проведенной процедуры призыва истца на военную службу", - отметили в КАС ВС.

ВС постановил, что такой способ защиты нарушенного права будет вмешиваться в другие правоотношения, которые урегулированы другими правовыми нормами, которые не исследовались судами предыдущих инстанций, и будет создавать ситуацию неисполнимости судебного решения.

ВС отметил, что процедура призыва военнообязанного на военную службу по мобилизации является необратимой, то есть уже состоявшейся, а признание процедуры призыва противоправной не вызывает восстановления предыдущего положения лица, призванного на военную службу.

Следовательно, избранный истцом способ защиты не соответствует сути нарушенного права истца, а удовлетворение этого требования не приведет к восстановлению такого права, поэтому выводы судов обеих инстанций об удовлетворении исковых требований в этой части являются ошибочными.

Как считает ВС, сам факт непрохождения медицинского осмотра во время призыва не является свидетельством непригодности истца к военной службе и не является основанием для увольнения с военной службы в соответствии со ст. 26 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе".

Топ комментарии
+25
По аналогії тоді буде - якщо вас без суду, посадили у в'язницю, то визнання цього факту не звільняє від ув'язнення? Логіка така ж сама?
P.S. Про всяк випадок - я не порівнюю службу в ЗСУ з в'язницею, як це робить періодично влада, я використовую це лише як приклад.
P.P.S. А загалом це чергове підтвердження - зрив мобілізації, це "заслуга" влади, котра максимально створює соціальну нерівність та примушує своїми діями та бездіяльністю боятись армії.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:07
+15
А потім дивуєтесь , коли ЄСПЧ виносить рішення проти України !
Верховний Суд , таким рішенням , вчергове показав , що в Укрвїні Закон не діє , а діють лише бажання влади !
показать весь комментарий
17.03.2025 16:34
+15
Тоді усе дуже просто , берем будь-який реєстр , обираємо буд-якого чоловіка до 60 років , без ВЛК , без усіляких процедур записуємо його у штурмовики і подаємо в розшук. Ловимо і на нуль. Незаконність мобілізації не звільняє військовозобов'язаного від призову Джерело: https://censor.net/ua/n3541624

Питання , а так можна? Відповідь верховного суду - так! І чим ми відрізняємось від рабів?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:42
Комментировать
Сортировать:
показать весь комментарий
17.03.2025 16:03 Ответить
Дуже добре.
Слимаки, починайти верещати.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:04 Ответить
Навіщо ти сам собі накази віддаєш?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:27 Ответить
ДІду, згадалися молоді літа, як були завгоспом на складі піпеток? То вже тепер вважаєте до клізми виросли на старість?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:37 Ответить
Я можу. Памагітє!!!! Молокос-комбат мало на смерть мене не послав!!!
показать весь комментарий
17.03.2025 17:36 Ответить
Яке дурне повернеться в країну мрій?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:05 Ответить
чому ж? МінЄд в лиці міністра Чернишова обіцяє бронювання блудним синам що повернуться і ще якісь там плюшки, наприклад вовину тисячу дадуть....
показать весь комментарий
17.03.2025 16:23 Ответить
Хто б сумнівався!
показать весь комментарий
17.03.2025 16:07 Ответить
показать весь комментарий
17.03.2025 16:07 Ответить
"якщо вас без суду, посадили у в'язницю, то визнання цього факту не звільняє від ув'язнення"

це неправильна логіка. Якщо мєнти побили тебе при затриманні або в СІЗО - їх повинні за це притягнути до відповідальності. Але при цьому тебе не випустять достроково якщо ти скоїв злочин за який тебе і затримали.

Хоча я роузмію що у 73% народонаселення з логікою все дуже куйово.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:26 Ответить
Читайте новину - військовий не пройшов ВЛК, факт можливості нести службу не встановлений. Тобто за вашою аналогією - в СІЗО сидить побитий при затриманні громадянин, факт скоєння ним злочину - не перевірявся.
Хоча я розумію, що 73% народонаселення не здатне в логіку - воно з 2019, безупинно заглядає в рота клоуну і його свиті.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:33 Ответить
"Тобто за вашою аналогією - в СІЗО сидить побитий при затриманні громадянин, факт скоєння ним злочину - не перевірявся. "

І знову логіка вийшла з чату.

Сидить громадянин в СІЗО і скаржиться що тест ДНК не було проведено. Ну, можливо тест ДНК і не було проведено, але за всіма іншими прикметами чоловік досі в статусі підозрюваного (громаданин України чоловічої статі, від 25 до 60, без документів що надають право на відстрочку).

В твоїй аналогії покарання за його "злочин" це насправді - примус до обов'язку служити, який записаний в Конституції.

Якщо громаданин хоче в цій аналогії довести що він "невинуватий" тоді хай просить в суду назначати йому тест ДНК і якщо той доведе що на місця злочину не його сліди - тоді його випускають на волю.
Але не так що його спершу випускають а потім можливо він колисьтам вам занесе той тест ДНК - ви тільки почекайте ще роки три.

---
Явамнічєвонєдолжен - це страшна штука, психологія шарікових дуже заразна.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:47 Ответить
Забагато букв для простого факту - ТКЦ та СП порушили процедуру мобілізації, і відправили в ЗСУ людину без перевірки його медичної придатності. А зелений суд визнав це нормальним.
показать весь комментарий
17.03.2025 17:10 Ответить
"А зелений суд визнав це нормальним. "

А тут ти просто тупо брешеш. Суд не визнав це нормальним, суд визнав якраз що порушення було. Але домобілізація по статті "ТЦК порушило процедуру" ніяким законом не передбачена.
показать весь комментарий
30.03.2025 01:02 Ответить
Кінчай херь нести. Вся ця система існує 30 років. І зелені нею просто користуються. А те що ти власний народ звинувачуєш у помилках, які робилися всіма, без виключення поколіннями, говорить одне. Що росте ще одне покоління довбойобів. Яке не робить висновків з 30 річної імторії.
показать весь комментарий
17.03.2025 18:52 Ответить
Та якраз покоління довбойобів, це ті хто замість вимоги до влади діяти по закону, починають щоразу розказувати - "та ця система вже 30 років існує......"
Поки довбойоби толеруватимуть вибіркове застосування владою законів, або взагалі їх ігнорування, поки і буде безлад.
показать весь комментарий
17.03.2025 21:17 Ответить
Посадили поза законом - всё ок??? Ну суперрр!!!
Судьям верх суда мыло тоже приготовить.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:08 Ответить
Не плутай "посадили" і "призов на військову службу" !
Наприклад, у тебе сусід вкрав мопед, а ти йому спалив хату - кожен відповіжає за своє !
показать весь комментарий
17.03.2025 16:35 Ответить
Нарушение процедуры - это её отмена, она недейстиветльна. Анлерстенд?
показать весь комментарий
20.03.2025 18:31 Ответить
Д
показать весь комментарий
20.03.2025 18:32 Ответить
Хай живе бусифікація !
показать весь комментарий
17.03.2025 16:08 Ответить
От чому кацапська рийка вічно в українському тарелі?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:33 Ответить
А що таке "рийка ", а тарелі - це тарілка ?
показать весь комментарий
17.03.2025 18:41 Ответить
Нарешті Верховний суд згадав, що йде війна, і що на московії є свій такий суд, і якщо буде окупація, то той Верховний суд москалям непотрібний..... Може і ухилянти згадають, що свою машину, свій будинок і своїх жінок треба захищати....
показать весь комментарий
17.03.2025 16:11 Ответить
из окопа так быстро отвечаешь?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:15 Ответить
Ага...
показать весь комментарий
17.03.2025 16:31 Ответить
Вони про 2-гу світову надивилися кацапських фільмів і думають, що ми живемо постійно в окопах. Саме в окопах.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:43 Ответить
Та ніхто так не вважає, це образно. Але це ж ви постійно пишите про "військову романтику"
показать весь комментарий
17.03.2025 18:56 Ответить
романтика буде, коли до тебе прийдуть кадировці та башку тобі відріжуть. Ви ж настільки не хочете воювати за свої життя та життя своїх рідних, що спокійно пустите до себе "русскій мір"
показать весь комментарий
17.03.2025 19:02 Ответить
А будинок прокурора хто захищатиме?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:19 Ответить
Особливо , якщо згадати , що далеко не у всіх бусифікованих є свої будинки , але вони точно є у всих прокурорів !
показать весь комментарий
17.03.2025 16:25 Ответить
Є мами, є дочки, є сестри. Нема що втрачати? Но тоді дійсно на болота до під@рів....
показать весь комментарий
17.03.2025 16:32 Ответить
Ухилянти - починай скавчати!
показать весь комментарий
17.03.2025 16:17 Ответить
Навіщо собі віддаєш накази? Фляга свистить?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:44 Ответить
Нагадай но мені, воїн, в яку кількість рядків була розписана фляга, яку ти отримував по накладній при мобілізації?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:52 Ответить
Ухилянт людина яка давала присягу але не виконала її , тобто тецекуни мусора і тд. Ну як ти от наприклад )
показать весь комментарий
18.03.2025 10:01 Ответить
Ну і як воно, придумовувати собі відмазки?
Нам тут теж якось смішно дивитися на тих тилових воїнів з ТЦК. Вистачає в ТЦК і бойових, обмежених по здоров'ю, але ті погоди не грають.
Але й ті, тилові, і ми з фронту - ми усі дивимося на тебе конкретно, як на лайно.
Тому що ти переклав на наші плечі те, чим повинен був займатися разом з нами.
Скажи мені, нахрєна я тягну на собі й частину твоєї ваги?
Три роки як.
показать весь комментарий
18.03.2025 11:22 Ответить
Перекладаєш свій вибір на інших ? 😂 Я нікому нічого не винен, тому тягни свій вибір самостійно, мені як було начхати на цю державу все життя так і залишається. Я оце тільки доначу бо мені людей шкода.
Але наступного разу коли я побачу черговий відосік про збір, замість того щоб щось кинути, я згадаю що я лайно на думку "фронтових" і куплю собі лишню пару взуття, а ви там збирайте як хочете )))
показать весь комментарий
18.03.2025 14:40 Ответить
Ти сам розписався в тому, що ти безхребетна істота.
Ми остаточно закінчимося і тоді до тебе додому прийдуть підари.
І що ти їм скажеш?
Аж нічого.
Погонять тебе на убій "на варшаву", "на берлін".
********
От просто цікаво. Ти ж сам розумієш, що поважати тебе нема за що. Сам вигадуєш своїй совісті відмазки і стараєшся не замислюватися, бо ті відмазки розсипаються.

Ні. Вашу травоядну логіку нам, вівчаркам не зрозуміти.
показать весь комментарий
18.03.2025 15:00 Ответить
Жах або тецекуни прийдуть або підари, хоча це те саме 🤔 а людина яка називає себе псіною мене не поважає, навіть не знаю чи пох мені як і було чи не пох.
А поки я веду цю нереально "важливу" для мене бесіду, хтось спокійно собі відпочиває десь на золотих пісках і навіть не здогадується яка важлива війна і як важливо на ній встигнути померти, бо якщо цього не зробити прийдуть якісь підари) залишилось лише обрати один із 5 великих військових конфліктах яка відбуваються в світі прямо зараз і обрати свій. А то всьо
показать весь комментарий
18.03.2025 20:14 Ответить
Якщо я правильно зрозумів, то згідно цього рішення навіть труп можна викопати з могили і мобілізувати опудалом для приманювання ворожих дронів.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:19 Ответить
Ти тількі що розкрив "секретну" схему з виплатами бойових )
показать весь комментарий
18.03.2025 10:02 Ответить
А потім дивуєтесь , коли ЄСПЧ виносить рішення проти України !
Верховний Суд , таким рішенням , вчергове показав , що в Укрвїні Закон не діє , а діють лише бажання влади !
показать весь комментарий
17.03.2025 16:34 Ответить
Тоді усе дуже просто , берем будь-який реєстр , обираємо буд-якого чоловіка до 60 років , без ВЛК , без усіляких процедур записуємо його у штурмовики і подаємо в розшук. Ловимо і на нуль. Незаконність мобілізації не звільняє військовозобов'язаного від призову Джерело: https://censor.net/ua/n3541624

Питання , а так можна? Відповідь верховного суду - так! І чим ми відрізняємось від рабів?
показать весь комментарий
17.03.2025 16:42 Ответить
Нє. Нормальне рішення. Альо, ТЦК! У вас з'явився шанс не просто реабілітуватись в очах народу, а й стати героями - хапайте суддів всіх мастей, депутатів всіх рівнів, чиновників, прокурорів, міністрів на ваш розруд і тягніть на Рівненський полігон, там хлопці в навчальному центрі радо приймуть всіх. ВС наголосив, що процедура призову військовозобов'язаного на військову службу під час мобілізації є незворотною, тобто такою, що вже відбулася, а визнання процедури призову протиправною не спричинює відновлення попереднього становища особи, призваної на військову службу. Джерело: https://censor.net/ua/n3541624
показать весь комментарий
17.03.2025 21:07 Ответить
Вони в тцк пішли бо сцикотно, а ти їм пропонуєш перестати сцяти і піти зробити хоч раз у житті як треба ? ))
показать весь комментарий
18.03.2025 10:07 Ответить
Ну є ж серед них хоч малий відсоток хлопців, які дійсно воювали і були направлені туди після поранення. Головне щоб хтось почав, а там народ підтягнеться. допоможе започаткувати справедливу народну мобілізацію.
показать весь комментарий
18.03.2025 22:29 Ответить
На початку війни, в 1941-му році, на Донбасі, коли почалася мобілізація, гарацкіє пацани розбіглися і поховалися на селах. Савєцка власть швиденько організувала загони мисливців за ухилянтами. Ухилянтів ловили і публічно розстрілювали.
показать весь комментарий
17.03.2025 16:44 Ответить
пані Ореста теж хоче стати мисливицею за ухилянтами і розстрілювати їх публічно?
показать весь комментарий
17.03.2025 17:30 Ответить
Я про те, що коли прийдуть москалі, то ці усі ухилянти чемно і гусачком підуть в кацапську армію.
І не муркнуть. Строєвим і с пєснєй. А там вони будуть "хахли ванючіє". Цей процес вже відбувся і на Донбасі, і в Криму.
показать весь комментарий
17.03.2025 18:11 Ответить
Тому треба хапати людей непридатних до служби, казати що вони придатні і тоді кацапня точно не прийде! Або відправляти цілу бригаду на самий" гарячий" напрямок без ребок і дивуватись чому бригада перестає існувати !!!! Це дуже круто )
показать весь комментарий
18.03.2025 10:12 Ответить
Якщо туди не відправити людей "без ребок", то там спокійно, парадним маршем пройдуть кацапи. І коли вони зайдуть у твою хату, то ти заспіваєш зовсім іншу пісню... Це вже було. І не раз. Поговори з біженцями, вони тобі розкажуть.
показать весь комментарий
18.03.2025 11:19 Ответить
Так вона так і сталось, відправили новеньку бригаду, яка проходила навчання в Франції без зброї, без ребок, лінію фронту яку інша бригада тримала місяцями прорвали за тиждень. Більша частина бригади або сзч або 200-300. Ну типу альо ця інфа у відкритому доступі і це було всього декілька місяців тому.
А про кацапів, бурятів, кадирівців, а в чому різниця між ними і тецекунами ? Якщо в країні беззаконня, диктатура і корупція, мені особисто яка різниця від кого постраждати від тих підарів чи від своїх ?)
показать весь комментарий
18.03.2025 14:44 Ответить
Ну ось і воно. Какаяразніца... А ти помітив, що ментальність та світогляд у людей і безпородних двірняжок не співпадає?
показать весь комментарий
18.03.2025 15:47 Ответить
Ага помітив "двірняжки" зазвичай виховані а "люди" краще і не народжувались 😉
показать весь комментарий
18.03.2025 19:55 Ответить
Оце до війни навіть не підозрюював що в цій країні стільки відбитих людей як ти 🤦
показать весь комментарий
18.03.2025 10:13 Ответить
Трамп усе вірно сказав який у нас режим
показать весь комментарий
17.03.2025 17:03 Ответить
Споконвік і всюди, мобілізація під час війни - це репресивна машина.
показать весь комментарий
17.03.2025 17:17 Ответить
І знову повилазили з погребів тилові захисники влади.
А все дуже просто - так важко було, повернути чоловіка назад, провести йому ВЛК, відповідно до результатів - мобілізувати, або відпустити в цивільне життя. А також виплатити скромну компенсацію за незаконні дії (за рахунок винних звісно). І головне - покарати порушників Закону з ТЦК та СП, покарати мінімум штрафом, максимум відправкою їх в бойові частини. Важко? Нездійсненно?

А тепер шановні борці за вічну зелену правоту, результат - закон порушено, ТЦКшники отримали ще більше стимулу для його порушення, людина відсудить в ЄСПЧ кошти з України, імідж держави та армії буде підірвано ще більше, люди ховатимуться ще більше. І т.п.
І вчергове безкарність породжує вседозволеність.
показать весь комментарий
17.03.2025 17:19 Ответить
Ті судді заброньовані, діти вивезені, самі на пожиттєвому забезпеченні. Звичайно вони підпишуть любу хрінь.
показать весь комментарий
17.03.2025 17:20 Ответить
Непогано було б "судей" верховного суду протиправно призвати до служби в ЗСУ.
Хай би служили. Пофіг, що незаконно.
Чмошне кривосуддя...
показать весь комментарий
17.03.2025 17:48 Ответить
верховний суд самий верховний суд у світі (після печерського та судді вовка)
показать весь комментарий
17.03.2025 19:07 Ответить
а покарання порушення вимог тцкашників, теж в законі?
показать весь комментарий
17.03.2025 19:58 Ответить
Ну от таких суддів і треба мобілізувати