9125 посетителей онлайн

Стефанчук о демобилизации: Парламент должен опираться на позицию высшего военного руководства

Стефанчук о законопроекте о демобилизации

При рассмотрении законопроекта о демобилизации Верховная Рада будет опираться на мнение высшего военного руководства страны, чтобы не допустить той же политической ошибки, которую сделала Украинская Центральная Рада в 1919 году.

Об этом сообщил спикер Рады Руслан Стефанчук, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на Укрінформ.

"Относительно законопроекта о демобилизации, моя позиция - четкая, понятная, и всегда такой была. Мы должны полагаться на высшее военное руководство. Мы не должны сделать той политической ошибки, которую Украинская Центральная Рада сделала в 1919 году. Мы не хотим этого сделать", - отметил он.

В то же время Стефанчук отметил, что для украинского парламента очень важен вопрос справедливой ротации и справедливых отпусков для военных.

"Если военное руководство будет считать демобилизацию возможной и необходимой, то будем говорить об этом", - отметил спикер ВР.

Стефанчук напомнил, что ни одна страна мира во время войны, кроме Украинской народной республики, не проводила демобилизацию.

Законопроект о демобилизации

Напомним, 11 апреля 2024 года Верховная Рада приняла закон о мобилизации. Им обязали Минобороны наработать в течение восьми месяцев законопроект о демобилизации.

До 18 декабря Минобороны должно было подготовить соответствующий проект закона.

По данным СМИ, Министерство обороны Украины обратилось в комитет Верховной Рады по вопросам нацбезопасности, обороны и разведки с просьбой отсрочить до 18 марта 2025 года сроки подготовки законопроекта об условиях демобилизации военнослужащих во время военного положения.

Также Министерство обороны Украины еще в январе подготовило законопроект о демобилизации и ротации военнослужащих во время военного положения. Однако документ не получил поддержки со стороны Генерального штаба ВСУ.

Топ комментарии
+10
і ця свиня друга людина в країні...я розумію що і перша того, але ж...
показать весь комментарий
11.04.2025 16:18 Ответить
+6
кабана на передовую, в окопы поднимать боевой дух
показать весь комментарий
11.04.2025 16:51 Ответить
+5
ніфіга, зе!поца підставив.
хто вище військове керівництво в україні, під час війни? правильно, зе!гніда.
от і вирішуй тепер, відмінити кріпацтво, чи далі мордувати....
показать весь комментарий
11.04.2025 16:21 Ответить
Комментировать
Сортировать:
показать весь комментарий
11.04.2025 16:21 Ответить
Скажу больше- они и "после войны" демобилизацию не собираются проводить("сохраним большую армию" при том, что в ВСУ 80+% мобилизованных).
показать весь комментарий
11.04.2025 16:23 Ответить
Звісно що жирний салохряк буде підхрюкувати своєму главклоуну - хай краще 1 млн кріпаків страждає, а бусифікація буде малоефективною і торкатиместься тільки найдурніших і найслабших - кого бусифікатори спіймали, аніж у Бубовтіка впаде його в'ялий рейтинг.
показать весь комментарий
11.04.2025 16:27 Ответить
Демобилизация в то время, когда не хватает пехоты на позициях перед очередным наступлением русских - прямой путь к поражению Украины и захвату новых обширных территорий орками. Напомню, что этот дикий законопроект подало Миноброны во главе с Умеровым, который как раз перетирал втихую условия возможной капитуляции с орками в Саудовской Аравии. Удивительное совпадение. Демобилизация во время войны - самоубийство для страны.
показать весь комментарий
11.04.2025 16:25 Ответить
а 6 млн людей не на військовому обліку на четвертому році війни - це шо? Потужна перемога?
показать весь комментарий
11.04.2025 16:28 Ответить
чому тільки 6 млн? чому не 60?
показать весь комментарий
11.04.2025 16:35 Ответить
Правильно.Всіх на м'ясо.
показать весь комментарий
11.04.2025 17:08 Ответить
Чим більше людей в армії тим менше їх гине, більше шанс вижити для кожного солдата і швидше рашка буде зупинена.
показать весь комментарий
11.04.2025 17:25 Ответить
Чомусь це не працює.Поки "мя'сники не почнуть нести відповідальність за злочинні накази людей завжди не вистачатиме.Зараз вже стало нормою коли командування "забуває " про людей на позиціях.
показать весь комментарий
13.04.2025 11:29 Ответить
Від "мобіків" на фронті зараз користі нуль. Настав час вводити в бій поповнення, підготовлене за три роки поки "мобікі" тримали оборону.
показать весь комментарий
11.04.2025 16:43 Ответить
Відповідно до чинного законодавства, єдиний, хто відповідає за питання мобілізації (відповідно і демобілізації) - Верховний Головнокомандувач (він же прЗЕдент, він же Голова РНБО).

Але тут краще зробити "крайніми" військових і сказати: "от як вони схочуть, так і буде!"
А чого ж тоді найверховніше лайно втручалося в планування військових операцій?

На банковій чудово розуміють, що якщо ЗЕ! почне виконувати свої обов'язки в питанні мобілізації, то другий термін йому світить лише за ґратами (бо рейтинги впадуть нижче плінтуса і проб'ють підлогу), а якщо військова операція вдалася, то це, звісно, завдяки "мудрому керівництву" найвеличнішого (рейтинги злетять). А якщо щось на фронті не вийшло, то винні військові - за ґрати їх!

Саме так виглядає для мене ситуація в країні.
Ну і звісно я всією душою вірю, що в ОПі "до виборів не готуються"
показать весь комментарий
11.04.2025 16:32 Ответить
під час війни, вище військове керівництво це, верховний головнокомандувач.
завдяки прикрому непорозумінню, цей пост займає зе!шмаркля.
все сходиться, як не крути.
від відповідальності не відкрутишся!
показать весь комментарий
11.04.2025 16:39 Ответить
а як же Справедливість, яку "слуги" від народу вимагають?
Справедливість одна для всіх чи як начальник скаже?
показать весь комментарий
11.04.2025 16:33 Ответить
Справедливість - це коли Стефанчуки з іншими зеленими жополизами-чиновниками міняють хлопців в окопах. Все інше - це оповідки пана ,як йому ікра не лізе в рот ,бо думає за кріпаків
показать весь комментарий
11.04.2025 16:50 Ответить
кабана на передовую, в окопы поднимать боевой дух
показать весь комментарий
11.04.2025 16:51 Ответить
"...помилки, яку Українська Центральна Рада зробила у 1919 році Джерело: https://censor.net/ua/n3546324
- скажіть йому , що у 1919 ніякої Центральної Ради вже не було !
показать весь комментарий
11.04.2025 16:53 Ответить
А ще до того республіка УНР перетворилась на військову диктатуру Директорія.
показать весь комментарий
11.04.2025 17:01 Ответить
А їм там пофігу - вони там , а ні про ЦР , а ні про Дерикторію мало чули ... Їхній світ - це Бентлі і Куршавель ...
показать весь комментарий
11.04.2025 17:04 Ответить
Шо це міняє ???
показать весь комментарий
11.04.2025 18:18 Ответить
глядя на стефанчука не уверен, что люди произошли по дарвину от обезьян
показать весь комментарий
11.04.2025 16:54 Ответить
Так Стефанчук в новині поряд заявив що "близько 20" нардепів воювали. Як вони демобілізувались?
показать весь комментарий
11.04.2025 17:01 Ответить
Стефанчук радить спиратись на флюгер? Точка зору владного керівництва сьогодні одна, завтра протилежна, післязавтра взагалі в режимі очікування.
показать весь комментарий
11.04.2025 17:20 Ответить
100 р. тому 1918 р. Центральна Рада злочинно відмовилася від понад тристатисячної кадрової Української регулярної армії українізованих дивізій Російської імператорської армії Південо -Західного фронту,
які підтримали Центральну Раду, підкорилися і присягнули на вірність УНР, Українському народу та уряду. в результаті є українські війська
(16 дивізій), кинуті Ц Р. напризволяще, виїхали у ворожу паРашу де
стали білогвардійцями або кремлівськими бандитами-більшовиками.
А на грудень 1918 р. чисельний склад армії УНР вже знизився аж до
110 тис бійців, які хоробро вмираючи за УНР до останнього билися з багаторазово перевищує у військовій силі просто величезною кривавою. півмільйонною ордою проклятих москалів - кацапів проти цих жахливих окупантів . Це і призвело до жахливої ​​катастрофи - трагедії втрати суверенітету та колонізації незалежної Української держави УНР її до створення з неї жалюгідної колонії урср в кривавій в'язниці народів в
срср з наступними репресіями, голодоморами та геноцидом. У яких загинуло від рук кремлівських окупантів багато мільйонів українців.
І не дай Боже нам такого повторення подій в Українській державі і які
ми знову можемо допустити (мир -капітуляція України).
показать весь комментарий
11.04.2025 18:27 Ответить