10006 посетителей онлайн

Россияне начинают вербовку украинских детей с граффити и листовок, - Нацполиция

дети, возвращение

Российские спецслужбы начинают вербовку украинских подростков с простых задач - граффити или расклейки листовок, а затем шантажом и манипуляциями привлекают их к более серьезным преступлениям, в частности - поджогов.

Об этом сообщила начальник Управления организации службы образовательной безопасности Нацполиции Надежда Сытник, информирует Цензор.НЕТ.

По ее словам, для подростков это выглядит как возможность "легкого заработка" - на первых этапах им платят небольшие суммы за незначительные действия. Впоследствии, используя зависимость и страх разоблачения, их заставляют выполнять опасные или преступные задания.

Вербовка чаще всего происходит через соцсети, прежде всего - Телеграм.

"У детей еще не так развито критическое мышление, и поэтому любой, кто активно пользуется интернетом, может попасться на такой крючок. Поэтому нужно очень рано начинать общаться с детьми на тему медиаграмотности. Буквально уже с 5 класса необходимо говорить о том, как распознавать некоторые фейковые новости в сети, как не попасться на крючок манипуляторов", - отметила Сытник.

Она подчеркнула важность раннего обучения медиаграмотности - уже с 5 класса нужно объяснять детям, как выявлять фейки, избегать опасностей в интернете и не поддаваться на манипуляции.

Чаще всего за помощью к полицейским обращаются ученики 7-8 классов, получавшие подозрительные сообщения.

По ее словам, среди признаков потенциальной вербовки - появление у ребенка денег или гаджетов без объяснения происхождения. Также стоит обратить внимание на неожиданный интерес к объектам критической инфраструктуры.

Топ комментарии
+4
І взагалі інтернет?
показать весь комментарий
16.04.2025 16:08 Ответить
+2
А що заважає українським спецслужбам вербувати кацапів?
показать весь комментарий
16.04.2025 15:45 Ответить
+2
Що заважає заблокувати Telegram?
показать весь комментарий
16.04.2025 15:52 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А що заважає українським спецслужбам вербувати кацапів?
показать весь комментарий
16.04.2025 15:45 Ответить
Кілька петард та салютів і 6 тепловозів та 9 залізничних шаф на всю країну, яка в 28 разів більша за площею і в 5 за населенням? Не ганьбись з цією пропагандою.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:06 Ответить
При тому рівні заляканості спецслужбами взагалі дивно, що хтось погодився на таке. Як правило, знаходять і карають так, щоб другім нєповадно било.
Те саме треба робити і нам, а не закликати батьків (які здебільшого самі вата).
показать весь комментарий
16.04.2025 16:10 Ответить
Про заляканість спецслужбами краще б ти помовчав...
показать весь комментарий
16.04.2025 16:11 Ответить
Варто пересічного кацапа переконати, що ти з ФСБ/ГРУ - і роби з ним що хочеш, він вже паралізований жахом.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:13 Ответить
Це тобі особисто кацапи розповіли?
показать весь комментарий
16.04.2025 16:14 Ответить
Так.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:17 Ответить
Зрозуміло. Ти їх хотів завербувати, а вони у відповідь: ні, ми боїмся фсб. Ну-ну...
показать весь комментарий
16.04.2025 16:21 Ответить
Зовсім не те, про що подумали. Ну, не важливо. Це ще до інтернетних часів було.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:22 Ответить
Чекай, Ізя, спецслужби прийдуть до тебе і розскажуть, що їм заважає.
Якщо розповідь тебе не задовільнить, зможеш задати додаткові питання.
Якщо і тоді ні, то зможеш назвати їх поганими словами, викласти їм свої міркування, як, що і як правильно треба робити.
Тільки от, як вони тебе в Британії знайдуть, питання...
Може, ти до них?
показать весь комментарий
16.04.2025 17:17 Ответить
Так що далеко ходить? Наркодилери часто роблять "закладки" саме під написами "С-14", "Нет наркотикам", розташованих на парканах і стінах... Щоб "клієнти" краще орієнтувалися...
показать весь комментарий
16.04.2025 15:51 Ответить
Що заважає заблокувати Telegram?
показать весь комментарий
16.04.2025 15:52 Ответить
І взагалі інтернет?
показать весь комментарий
16.04.2025 16:08 Ответить
А телеграм це увесь інтернет? Про однокласників теж вумники гвалт підіймали,пройшло пару місяців,і о чудо,виявляється можна жити і без всілякого лайна.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:16 Ответить
І що? Замість однокласників з"явились інші соцмережі. Те ж саме буде і з телеграмом.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:19 Ответить
Заборонити продаж:

- фарб в балончиках (тільки з дозволу місцевого УСБУ);
- пензелі - продавати тільки дорослим і тільки по паспорту;
- папір продавати тільки тим, хто оновив дані в ТЦК та пройшов ВЛК;
- Бутусова і Кротевича взяти на "олівець" (вони використовують Телеграм)

показать весь комментарий
16.04.2025 16:26 Ответить
До цього вже недалеко. Пупс і так вже від заздрощів лікті кусає, дивлячись на Україну.
показать весь комментарий
16.04.2025 18:16 Ответить
«Російські спецслужби починають вербуванняукраїнських підлітків із простих завдань - графіті чи розклеювання листівок, а згодом шантажем і маніпуляціями залучають їх до серйозніших злочинів, зокрема підпалів» - точно так само як діяли і з нашим безтолковим ЗЄльою і «слугами»: запросили на окуповані території, там розказав як будуть шатать власть, біля кремля пиз..анув що Пуйло не окупував, територію, а пересуває кордони, нюхнув коксу в мавзолєї, познімали «Сватів» і Зяля вже на гачку в кацапских спецслужб допоміг підпалити Україну.
показать весь комментарий
16.04.2025 15:54 Ответить
Вони не починають, а вже давно, більше року, як мінімум вербують наркоманів, ждунів та безмозглих підлітків!
показать весь комментарий
16.04.2025 16:19 Ответить
Ху....лостан має звичку використовувати дітей Як своїх так і чужих. Своїх вони пропускають через ху...ло, воно спочатку цілує у живіт, якщо подобається залишає, якщо ні то на інші цілі. А нам треба не марафони дивитися, а патріотичним вихованням займатися. Особливо у школах
показать весь комментарий
16.04.2025 15:55 Ответить
Баранограм - зло...
показать весь комментарий
16.04.2025 16:01 Ответить
Саме так. Треба все заблокувати: інтернет, радіо, на телебаченні залишити один канал з цілодобовим тєлємарахвоном.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:10 Ответить
Не ваш сьогодні день Ізя,що не напишете то як бочку перднете.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:18 Ответить
Та все вірно Ізя каже!! Імхо.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:25 Ответить
зеленський програє війну в тому числі що не має ініціятиви а рефлексує на ініціятиву ворога.
так війну не виграти.
і те що всі дружно скажуть зеленському що він не вміє воювати, на жаль, проблєму не вирішує.
добре що воює.
погано що воювати не вміє.
показать весь комментарий
16.04.2025 16:02 Ответить
Ну він говнокомандувач аж з 2019 року, воює як вміє і як в строкову службу навчили! 😁
показать весь комментарий
16.04.2025 16:23 Ответить
дяка що воює.