9815 посетителей онлайн

Тенденция выезда за границу учеников после 11-го класса есть, но она не массовая, - Лисовой

Школьники после 11 класса уезжают за границу. Что говорят в МОН

Тенденция по выезду за границу учеников после 11-го класса есть, однако она не носит массовый характер.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Интерфакс-Украина.

"Я не сказал бы, что это массово, но тенденция такая есть. Безусловно, у нас есть ряд задумок, как смягчить такую негативную тенденцию, не доведя ее до уровня угрозы", - пояснил глава МОН.

Первый вопрос относительно миграции, и не только, старшеклассников, связан с безопасностью, отметил Лисовой.

Он считает справедливым тезис вице-премьера и министра национального единства Украины Алексея Чернышова, что все украинские дети, которые вернутся из-за границы, независимо от уровня знаний, должны получить место в украинской школе.

"Более того, места для украинских детей, которые будут возвращаться из-за границы, есть. Сегодня мы имеем очень много недоукомплектованных школ. Школы с удовольствием забирают себе детей. Здесь вообще нет проблемы, это абсолютно правильная политика", - подытожил министр.

Топ комментарии
+29
Ну звісно, що не масова. А той факт, що абсолютно всі мої знайомі, у кого є сини 15-17 років, вже вивеpли їх за кордон - то просто співпадіння.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:31 Ответить
+25
а чому заборонений виїзд з 18, якщо мобілізація з 25 років? Це що виходить, що після школи прийдеться тут шаройобитись до 25 років, а потім Тиса?
показать весь комментарий
27.05.2025 14:27 Ответить
+25
Єдиний засіб пом'якшити тенденцію - дозводити виїзд після 18 років. Єдиний спосіб врятувати Україну - відноситися до людей як до людей, а не як до кріпаків, ресурсу та мобрезерву.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:58 Ответить
Комментировать
Сортировать:
а чому заборонений виїзд з 18, якщо мобілізація з 25 років? Це що виходить, що після школи прийдеться тут шаройобитись до 25 років, а потім Тиса?
показать весь комментарий
27.05.2025 14:27 Ответить
Ви досі думаєте, що виборці клоунів комусь потрібні в країнах Заходу ?
показать весь комментарий
27.05.2025 14:44 Ответить
Там потрібні і роботящі люди і діти. У вас шеврон з бусиком відірвався наполовину. Голку з ниткою можу дати. Самі впораєтесь?
показать весь комментарий
27.05.2025 14:53 Ответить
Кирило Зімин- Захід бере до себе лише талановитих з IQ вище 120. Тупоглові 73% представники рода людського там і даром нікому не потрібні. Німеччина теж як і США анонсувала повернення біженців до дому. До дому дорогесеньки. Ваші улюлені клоуни чекають на вас.
показать весь комментарий
27.05.2025 16:52 Ответить
Вот тебе і не візьмуть, бо у тебе лише «туалети» у голові. І да, ти як раз мені злєашся дуже навіть тупим
показать весь комментарий
27.05.2025 17:17 Ответить
В Європі робочих рук не вистачає.А молодь там вбудеться і стане такими самими європейцями.Я багатьох знаю,хто дітей вивіз і все в них норм.
показать весь комментарий
27.05.2025 19:38 Ответить
Люди голосують ногами. загальна світова тенденція.
нікому не хочеться лишати дітей в концтаборі
показать весь комментарий
27.05.2025 14:59 Ответить
Юрій Б - навіщо ви голосували в 2019 за концтабір?
показать весь комментарий
27.05.2025 16:47 Ответить
звинувачуєте в тому, чого не знаєте.
ніколи не вважав зеленського проукраїнським, тому він мене не розчарував. це було очікувано
показать весь комментарий
27.05.2025 18:52 Ответить
недопрацьовують...
показать весь комментарий
27.05.2025 14:28 Ответить
"Сьогодні ми маємо дуже багато недоукомплектованих шкіл" - ось так ненароком і проговорився про те, що масова тенденція виїзду дітей закордон є вже під час навчання в школі, а не після.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:29 Ответить
А чого чекати ?
До того ж , чим раніше дитина переїде - тим швидше адаптується ...
показать весь комментарий
27.05.2025 14:31 Ответить
Адаптуєтся мити сортири ? Так починати можне вже прямо тут.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:45 Ответить
Я розумію, що ви звикли до немитих. Але то ваша особиста проблема.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:51 Ответить
Розкажіть ці казочки людям, які там працюють на тих самих роботах, що й тут, тільки мають разів у 7 більше) Хоча тим, хто далі рідних Задупинців не виїжджав, розповіді про сортири ще можуть і заходити.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:59 Ответить
Що за кацапські наративи про сортири? Якщо ви все життя мили сортир, це не означає, що у всіх така професія. Українці відкрили в Польщі 90000 компаній

https://censor.net/biz/news/3538534/ukrayintsi-v-polschi-za-try-roky-vidkryly-mayije-90-tysyach-kompaniyi

Мої знайомі за "миття сортирів" в IT компанії скоро вже доплатять іпотеку за гарну двушку в елітному районі в Кракові, а такі дрібниці як автівка та інше можна взагалі не рахувати.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:59 Ответить
Це все ІПСО
показать весь комментарий
27.05.2025 15:01 Ответить
Мислиш стереотипами. Відкрию тобі секрет: при бажанні, за кордоном можна влаштуватись не гірше ніж в Україні.
показать весь комментарий
27.05.2025 15:47 Ответить
А что постыдного в деньгах заработанных честным трудом? Стыдно не убирать говно-стыдно жить в говне.
показать весь комментарий
27.05.2025 16:11 Ответить
Довбойоб, як би сказав Генадій
показать весь комментарий
27.05.2025 17:16 Ответить
Ну звісно, що не масова. А той факт, що абсолютно всі мої знайомі, у кого є сини 15-17 років, вже вивеpли їх за кордон - то просто співпадіння.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:31 Ответить
Все просто. Не всі фінансово спроможні виїхати, тому тенденція й не масова.
показать весь комментарий
27.05.2025 15:17 Ответить
Ну то таке: якшо ти тут роботу не найдеш і за кордоном де іі валом для різноробочих - то це твоя проблема
показать весь комментарий
27.05.2025 17:14 Ответить
Це як подивитися... Робота педагога, наприклад, не має нічого спільного з роботою різноробочого. Нагадати зарплатню вчителя? І за кордоном він (вона) роботу по фаху навряд чи знайде. Чи піде людина з такою освітою різноробочим десь у Польщі? Переважна більшість людей банально не має ресурсів на переїзд будь-куди. Як ті кріпаки.
показать весь комментарий
28.05.2025 08:32 Ответить
У нас майже у всіх, діти після школи їдуть на навчання за кордон
показать весь комментарий
27.05.2025 14:32 Ответить
Безумовно, у нас є ряд задумок, як помʼякшити таку негативну тенденцію, не довівши її до рівня загрози"

А у батьків є ряд своїх думок, як їм не довести ситуацію до загрози. Помагай боже!
показать весь комментарий
27.05.2025 14:34 Ответить
Даю лайфхак. Кому сейчас недалеко до 18 лет. Учите чешский язык - в Чехии все госвузы БЕСПЛАТНЫЕ, если знаете чешский
показать весь комментарий
27.05.2025 14:39 Ответить
Для ВСЕХ, и в том числе для всех иностранцев
показать весь комментарий
27.05.2025 14:40 Ответить
Полудурок
показать весь комментарий
27.05.2025 14:40 Ответить
А навіщо "масово"?
По ОДНОМУ учню з класу у МІСЯЦЬ = через два роки ЖОДНОГО хлопця у школі!
показать весь комментарий
27.05.2025 14:44 Ответить
Майже всі знайомі мамашки однозначно кажуть:
"Я зроблю все, щоб мої діти не залишилися в Україні".
І це стосовно і хлопчиків, і дівчат.

І я їх дуже добре розумію...
показать весь комментарий
27.05.2025 14:44 Ответить
якісь у вас дебільні знайомі
показать весь комментарий
27.05.2025 23:41 Ответить
Дебільні знайомі третій рік жеруть шашлички з Бучі і готуються до кави в Ялті.
показать весь комментарий
27.05.2025 23:44 Ответить
вам видніше
показать весь комментарий
27.05.2025 23:54 Ответить
Як казала одна моя знайома, яка зараз в Польщі - ще пару років чекаю, якщо сину стукне 16 і війна триватиме, вивожу 100%.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:48 Ответить
А якщо закінчиться, то хай залишиться без перспектив нормального життя у Шапітолії?
показать весь комментарий
27.05.2025 14:52 Ответить
Ну там можливі варіанти, хтозна що буде потім в тій самій Польщі. Але поки війна - то тут без варіантів, хіба що батьки або дуже патріотичні, або зовсім відбиті на голову.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:55 Ответить
Тут варіанти будуть тепер може років через 50, якщо не 100. Жоден з цих дітей вже не доживе до цих варіантів.

Завдяки тому, що наголосували їх батьки у 2019 році.
показать весь комментарий
27.05.2025 15:01 Ответить
Тенденція не масова. Вона ЗАГАЛЬНА.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:50 Ответить
В українську школу приїзджає американський дипломат. Йдуть по школі . Перекладача просять перекласти суперечку міністра освіти Лісового з батьком учня.
Той трохи почервонівши перекладає :
Лісовий обіцяє батькам пом'якшити тенденцію і місця в школі
У відповідь на це батько відповідає що вже вступив в гомосексуальні відносини з Лісовим , з усім його міністерством освіти , і що саме неймовірне - крутив він на одному органі всю Верховну Раду ,Офіс президента і самого Найвеличнішого з усіх їх планами Потужності та Незламності .
показать весь комментарий
27.05.2025 14:52 Ответить
Це типу як старий анекдот. Коли Хрущов стукав черевиком по трибуні і казав, що "Покаже Кузькіну мать". Перекладач перклав його спіч так - "Він згадує мати якогось Кузьми"
показать весь комментарий
27.05.2025 14:59 Ответить
Єдиний засіб пом'якшити тенденцію - дозводити виїзд після 18 років. Єдиний спосіб врятувати Україну - відноситися до людей як до людей, а не як до кріпаків, ресурсу та мобрезерву.
показать весь комментарий
27.05.2025 14:58 Ответить
Золоті слова. Все інше демагогія. Кожен сам вирішує долю своїх дітей, а не старі пердуни та жопоголові штабісти
показать весь комментарий
27.05.2025 15:01 Ответить
Підтримую. Для себе вирішив що при першій можливості виїжджаю з сімʼєю куди подалі від цього "сусіда" та деяких наших 73% які запросто можуть обрати ще щось гірше. Не хочу щоб моя діти колись воювали. Виростуть, там хай самі роблять вибір. Моя задача дати їм хороше майбутнє.
показать весь комментарий
27.05.2025 15:56 Ответить
Пізно вже. Заборону на виїзд треба було не вводити взагалі, або знімати в перші місяці. Зараз це буде мати вибуховий ефект. Виїдуть як цивільні так і військові. Звісно, через деякий час частина повернеться, але буде вже пізно.
показать весь комментарий
27.05.2025 15:51 Ответить
вже пізно. люди не вирвали державу з лап чиновників, а значить стали рабами.
навіть якщо війна якимось дивом закінчиться, невже ви думаєте, що концтабір зникне?
показать весь комментарий
27.05.2025 19:02 Ответить
Правду каже Лісовий.
Після 11-го класу масово не виїжджають.
Вони виїжджають ще після 9-го класу.
показать весь комментарий
27.05.2025 15:07 Ответить
Это - единичные случаи. (с)
показать весь комментарий
27.05.2025 15:36 Ответить
Лісовий з своїми " рехвормами" доведе що й менших за віком дітей батьки почнуть вивозити...
показать весь комментарий
27.05.2025 15:51 Ответить
Та масово, не прибідняйся.
показать весь комментарий
27.05.2025 15:54 Ответить
Всі вивозять своїх дітей в старших класах, а не після 11 тому що діти можуть безоплатно попасти на навчання в їх школи, і ще до вишу вивчити мову та здати місцеве тестування.

Причому вивозять всі віськові, чиновники, хто не має коштів достатньо то жінки виїзджають і працюють там...
показать весь комментарий
27.05.2025 16:08 Ответить
Ну звичайно, це зовсім не масове явище. А те, що ВСІ (!!!) мої адекватеі знайомі з синами 15-17 років уже давно вивезли їх за кордон - так, чиста випадковість.
показать весь комментарий
27.05.2025 16:52 Ответить
А як «помякшите»? Колючку в три ряди?
показать весь комментарий
27.05.2025 17:11 Ответить
а шо случілось?
показать весь комментарий
27.05.2025 22:59 Ответить