9405 посетителей онлайн

Вблизи Ливии взорвался танкер с 1 млн баррелей нефти, ранее заходивший в российские порты, - СМИ

Вблизи Ливии взорвался танкер

У берегов Ливии взорвался танкер Vilamoura, перевозивший 1 миллион баррелей нефти. Судно недавно заходило в российские порты.

Об этом пишет Bloomberg, передает Цензор.НЕТ.

Сейчас танкер Vilamoura буксируют в Грецию, где по прибытии оценят нанесенный ущерб.

По словам представителя компании TMS Tankers, из-за взрыва в танкер начала поступать вода, из-за чего затопило машинное отделение. Что именно вызвало взрыв - пока неизвестно, добавили в компании.

Агентство напомнило, что в последние месяцы серия загадочных взрывов произошла на нефтяных танкерах, ранее заходивших в российские порты. После этого судовладельцы начали проверять корпуса своих судов на наличие мин с помощью водолазов и подводных аппаратов.

По данным Bloomberg, Vilamoura в апреле заходила в российский порт Усть-Луга, где загрузила казахстанскую нефть, а не российскую.

В мае судно также было в терминале Каспийского трубопроводного консорциума возле порта Новороссийск, который преимущественно экспортирует нефть из Казахстана.

По данным консалтинговой компании по морским рискам Vanguard Tech, с начала года еще на четырех судах произошли взрывы. Все они недавно заходили в российские порты.

Топ комментарии
+34
показать весь комментарий
30.06.2025 17:02 Ответить
+20
А грекам він нах - як продати Петріот - хер вломаєш а як спасати танкер тут вони попереду всієї планети
показать весь комментарий
30.06.2025 17:01 Ответить
+18
Ой, яка прикрість! Зараз три баяни порву!
показать весь комментарий
30.06.2025 17:04 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А грекам він нах - як продати Петріот - хер вломаєш а як спасати танкер тут вони попереду всієї планети
показать весь комментарий
30.06.2025 17:01 Ответить
совпадєніє
показать весь комментарий
30.06.2025 17:01 Ответить
Кацапи самі підірвали щоб звинуватити Україну.Ще залишилось тисяча штук....
показать весь комментарий
01.07.2025 08:34 Ответить
показать весь комментарий
30.06.2025 17:02 Ответить
Та не ми. Кацаби мінують танкери, які перевозять не кацабську нафту. Конкуренція ).
показать весь комментарий
30.06.2025 17:14 Ответить
Що той танкер тоді робив в російському порту ?
показать весь комментарий
30.06.2025 17:35 Ответить
Гульяв))
показать весь комментарий
30.06.2025 18:53 Ответить
Ой, яка прикрість! Зараз три баяни порву!
показать весь комментарий
30.06.2025 17:04 Ответить
Поблизу Лівії вибухнув танкер з 1 млн барелів нафти, який раніше заходив до російських портів

Дуже мило з боку танкера!
Хароший вчинок!
показать весь комментарий
30.06.2025 17:05 Ответить
Невже у Миколаєві ТО робив?)))
показать весь комментарий
30.06.2025 18:54 Ответить
Залишилось 599
показать весь комментарий
30.06.2025 17:06 Ответить
Якийсь дивний танкер,червоно-чорний окрас, ще й синьо-жовтим на лобі намальовано,нєбось бандеравскій карабль.
показать весь комментарий
30.06.2025 17:08 Ответить
Нічого дивного.
Корпуси кораблів нижче ватерлінії раніше красили свинцевим суріком, який має яскраво-помаранчевий колір - ця краска міцно тримається корпусу, перешкоджаючи ржавінню, і до корпусу з такою краскою суттево менше пристають молюски, через що кораблі раз на декілька років треба ставити в сухий док для очистки днища.
Зараз використовується більш безпечна краска, точно не знаю яка, але здається залізний сурик, який має більш коричневий колір.
Ну а красити верхню частину борту у чорний - це щоби менше було видно сліди нафти на корпусі.
показать весь комментарий
30.06.2025 19:18 Ответить
отаке воно працювати на кацапів, танкери самі вибухають
показать весь комментарий
30.06.2025 17:11 Ответить
Я одне скажу продовження толерування московита і їх ватажка ***** це у підсумку засрані всі моря і океани їх лайном тож причина - наслідок
показать весь комментарий
30.06.2025 17:11 Ответить
показать весь комментарий
30.06.2025 17:12 Ответить
Давно пора було звернути увагу на тіньовий флот. Це також законна військова ціль
показать весь комментарий
30.06.2025 17:15 Ответить
Дуже схоже, що лапті мінують танкери з казахською нафтою. По-перше: тиснуть на конкурента, по-друге: намагаються дестабілізувати ринок, щоб впарити свою жижу. Ну і ціна...Там де лапоть-там біда!
показать весь комментарий
30.06.2025 17:15 Ответить
А казахи давно б розвернули свою нафту до Китаю - о то б була конкуренція . І монголам нафту і туркам - казахи володіють великими запасами
показать весь комментарий
30.06.2025 19:51 Ответить
То орківська нафта під виглядом казахської
показать весь комментарий
30.06.2025 21:57 Ответить
цього б ніколи не сталось якби я був президентом
показать весь комментарий
30.06.2025 17:18 Ответить
Або Грета Тунберг )))
показать весь комментарий
30.06.2025 18:32 Ответить
ну так, або Грета.
показать весь комментарий
30.06.2025 18:33 Ответить
дякуючт срср на росії залишились запаси УПМок. Окрема подяка прапорам, які завідують складами.
показать весь комментарий
30.06.2025 17:50 Ответить
Там на трубі прапор Кримської Народної Республіки (1918 р.) і взагалі синьо-жовті кольори кругом))
Хай бояться)))
Невже почалося??? Сподіваюсь в Лівію грету тунберг не пришлють, европейцям там екологія не болить..
показать весь комментарий
30.06.2025 18:29 Ответить
воно ще у грудні почалось, коли "Урса Майор" вантажився у підєрбургі. Цей "Віламора" вантажився в Усть-Лугі. Наступний, якій буде підірваний, буде вантажитись в Приморську, бо УПМки важкі, і далеко таскатити їх не будуть, детонатори ВЗД не дефіцит, металоелементи є на вибір - хоч до одного місяця.
показать весь комментарий
30.06.2025 18:55 Ответить
Підербург 😀
показать весь комментарий
30.06.2025 19:53 Ответить
слава СБУ...!!!
показать весь комментарий
30.06.2025 18:45 Ответить
Каміш, очерет та бавовна з нафтою - пекельна суміш... Трапитися хлопок обов'язково.. І задымлєньє...
показать весь комментарий
30.06.2025 18:58 Ответить
Танкер у Ашота баран купилЬ?
показать весь комментарий
30.06.2025 19:12 Ответить
Мабуть зброю перевозив
показать весь комментарий
30.06.2025 19:46 Ответить
Не в той бік двигун заводили .
показать весь комментарий
30.06.2025 20:02 Ответить
Ото ж... Нєйух заходити в кацапсячі порти...
показать весь комментарий
30.06.2025 20:15 Ответить
Ну так, у нас оуки довгі. За 2025 рік це вже п'ятий танкер, що використовувався для транспортування нафти із російських портів та зазнав вибуху. До нього були: Seajewel (під прапором Мальти),Seacharm (під прапором Маршаллових Островів),Grace Ferrum (під прапором Ліберії),Kola (під прапором Антигуа і Барбуди).Зокрема, три з них зазнали пошкоджень унаслідок вибухів у Середземному морі упродовж одного місяця.
На теренах колишнього радянського союзу кількість виробленик УПМ не піддавалась точному підрахунку, а детонаторів ВЗД з метаоелементами до сорока діб - ще більше. Звісно після цього судновласники почали перевіряти корпуси своїх суден, що заходили до російських портів, на наявність мін за допомогою водолазів. Ну то перевіряти то можно, але я якось не чув що хтось може зняти з корпуса УПМ без підриву, бо зазвичай там встановлений детонатор невилучення ЗН, який підриває міну, при спробі зняти її з об'єкта підриву.
показать весь комментарий
01.07.2025 01:41 Ответить