10596 посетителей онлайн

Дуда подписал закон о Дне памяти "жертв геноцида, совершенного ОУН и УПА" в годы Второй мировой войны

Дуда

Президент Польши Анджей Дуда подписал закон, который объявляет 11 июля днем памяти о "жертвах геноцида, совершенного ОУН и УПА" в годы Второй мировой войны.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Интерфакс-Украина.

"2 июля 2025 года Президент Республики Польша Анджей Дуда подписал закон от 4 июня 2025 года об установлении 11 июля Национальным днем памяти о поляках - жертвах геноцида, совершенного ОУН и УПА на восточных землях Второй Польской Республики", - говорится в сообщении на сайте президента Польши.

Соответствующий закон принял Сейм Польши, в нем утверждается, что украинские националистические формирования, действовавшие на территориях нынешней западной Украины, "совершили над польским населением преступление геноцида".

Что предшествовало

Как отмечается, 5 июня Сейм Польши принял закон, которым 11 июля установлен Днем памяти жертв "геноцида, совершенного ОУН и УПА на восточных территориях Второй Речи Посполитой".

Министерство иностранных дел Украины заявило, что решение Сейма Польши установить 11 июля Днем памяти жертв "геноцида, совершенного ОУН и УПА", противоречит духу добрососедских отношений.

Топ комментарии
+43
А 20 тисяч польських офіцерів, розстріляних в 1940 році під Смоленськом - то таке.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:30 Ответить
+42
Законодавчо закріпили ненависть до українців. А чи ухвалено закон щодо пам"яті 20 тисяч польських офіцерів, розстріляних кацапами після окупації Польщі у 1939 році ??? А щодо жертв кацапської авіадиверсії під Смоленськом у 2010 році???
показать весь комментарий
02.07.2025 20:34 Ответить
+42
Гітлер з Сталіним ту Польщу раком поставили за 4 тижні, а їм все Бандера чомусь муляє.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:47 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Друзі зеленського знімають маскі...
показать весь комментарий
02.07.2025 20:26 Ответить
Щось такі скрізь дипломатичні прориви на фоні приголомшливої «антикорупційної» боротьби, що з друзів можуть залишитись лише ....хз. навіть назвати не маю кого.
Як так сталось хз.
Дуда вирішив напакостити потужно.
«

Проблема этого закона даже не в самом дне памяти... а в том, что там всплывают "крэсы всходни" по факту на ПОСЛЕ 2 мировой... т.е. ставятся под сомнение границы Украины 91-го года...

"2 июля 2025 года президент Республики Польша Анджей Дуда подписал закон от 4 июня 2025 года об установлении 11 июля Национальным днем памяти о поляках - жертвах геноцида, совершенного ОУН и УПА на восточных землях Второй Польской Республики"...

це ганебно
показать весь комментарий
02.07.2025 22:08 Ответить
Давай ше ти накручуй - підгадав - весь піздєц
показать весь комментарий
02.07.2025 20:26 Ответить
Та запросто! "День пам'яті жертв пацифікації"
Ну і ще пару аналогічних днів. Їх достатньо.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:06 Ответить
Насрав на прощання!
показать весь комментарий
02.07.2025 20:29 Ответить
А 20 тисяч польських офіцерів, розстріляних в 1940 році під Смоленськом - то таке.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:30 Ответить
бо отримає відповідь, а нам можна срати на голови
показать весь комментарий
02.07.2025 20:32 Ответить
То ж братушкі...
показать весь комментарий
02.07.2025 20:38 Ответить
А про зачистки украинских сел Армией Краевой как то забыл?
показать весь комментарий
02.07.2025 20:32 Ответить
Різні цілі.
Якщо стисло, то Армія Крайова (АК) і Українська повстанська армія (УПА) - це дві різні збройні сили, які діяли на території Західної України під час Другої світової війни, але вони мали різні цілі та підпорядкування.
Армія Крайова була польською підпільною організацією, метою якої було відновлення польської держави, і підпорядковувалася польському еміграційному уряду в Лондоні.
УПА, з іншого боку, була українським військово-політичним формуванням, озброєним крилом Організації українських націоналістів, і боролася за незалежність України.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:00 Ответить
Дуда підписав закон про День пам'яті про "жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА" в роки Другої світової війни
===============
дуда забув про геноцид поляків вчиненого Богданом Хмельницьким
Дуда,а три поділи польщі не є геноцидом? Та будуть вас геноцидити постійно бо сцитеся навіть ракети над заходом України збивати! І будуть вас не ОУН з УПА геноцидити , а кацапи з бульбашами!
показать весь комментарий
02.07.2025 21:07 Ответить
один маланенць Червоненко з тобою би посперечався, бо воно просувало думку, що Хмельницький вчинив перший холокост, прикінь.
показать весь комментарий
02.07.2025 22:10 Ответить
Законодавчо закріпили ненависть до українців. А чи ухвалено закон щодо пам"яті 20 тисяч польських офіцерів, розстріляних кацапами після окупації Польщі у 1939 році ??? А щодо жертв кацапської авіадиверсії під Смоленськом у 2010 році???
показать весь комментарий
02.07.2025 20:34 Ответить
Є такий день. 13 квітня відзначають.
показать весь комментарий
02.07.2025 22:33 Ответить
Час вшанувати днем памяті загиблих українців від рук польських рольників на тій самій Волині.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:40 Ответить
По його логіці, в Україні повинні створити день пам'яті геноциду вчиненого державою Польща над українським населенням.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:42 Ответить
От і добре. Тепер ще треба буде щороку вітати цих західних свинособак з цим чудовим святом всією країною. Записувати відосіки під портретами Степана Андрійовича і нагадувати що чим далі вони ****** тим більш вірогідно що можем павтаріть. Можливо навіть разом з їх східними братами по відсутності розуму.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:46 Ответить
Гітлер з Сталіним ту Польщу раком поставили за 4 тижні, а їм все Бандера чомусь муляє.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:47 Ответить
Потому что оттуда и прилететь может, ну знаете березку посадят по авиамаршруту, расчет тумана дислоцируют и все такое. А мы спокойные и у нас другие проблемы.

Вы думаете Черчилль зря их окрестил гиенами Европы?
показать весь комментарий
02.07.2025 21:35 Ответить
Тут ***** встромив ножа між ребер та круте ним, а цим вАлиньська різня зараз в гузні свербить. Ну й нагородов *** Бог сусідами...
показать весь комментарий
02.07.2025 20:49 Ответить
Нічого путнього з цього не вийде, тільки розбрат.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:50 Ответить
Популизм... ахах... . Нужно утвердить международный день чествования жертв Помпеи с обязательной минутой молчания в 9 часов утра.
И день международной ненависти в честь событий, 100-2000 летней давности. В этот день сжигать флаги соседних государств и ходить с бессмертным полком. Оптимальная дата - 8 мая.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:51 Ответить
Еще раз! Когда он приехал в Киев со знаменем армии крайовой, а наш вселенский главковерх его орденом наградил, а жирный министр заискивающе улыбался! Так чего вы хотели?
показать весь комментарий
02.07.2025 20:51 Ответить
Яну так невігласи манкурти завжди будуть збитковими по відношенню до своєї історії на фоні будь яких національних лідерів , аксіома , жахлива але аксіома
показать весь комментарий
02.07.2025 21:00 Ответить
Не совсем понял. но звучит красиво.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:02 Ответить
Асимільований московит -манкурт цього ніколи не зрозумвє, тільки етнічний українець, ну ти не винен в цьому така твоя доля от в все
показать весь комментарий
02.07.2025 21:10 Ответить
Как мне нравятся развешивающие ярлыки! Читайте книжки! Печатные, а не то что вам преподносят! Если я тебе скажи что я шляхтич и по польской и по украинской ( была и такая) ты все равно не поверишь! Учись, читай и то что ИИ еще не успел испортить!
показать весь комментарий
02.07.2025 21:16 Ответить
манкурт ,прошу завали свою асимільовану пащєку
показать весь комментарий
02.07.2025 21:21 Ответить
Можно поподробнее про украинскую?

А то знаете ли, книжки есть исторические - это которые пишет дядя, делающий за вас выводы, и есть книжки археологические - это когда "найден такой-то документ, такого-то века, и вот его содержимое".
показать весь комментарий
02.07.2025 21:37 Ответить
Я сейчас не готов ответить, нет ссылок под руками , но вы, если вас действительно этот вопрос интересует, можете найти. Тем более, что польская шляхта признала украинскую.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:49 Ответить
Украина как государство с органами центральной власти, дипломатическим корпусом, общепризнанными границами и подписанными международными договорами, существует с 1991 года.

УНР, Директория, Гетьманщина и прочие однодневки - не Украина.

Если же под украинским шляхетством вы имеете в виду то, что Корона Польская\Польское Царство называло украиной - тогда Марьяночка Безуглая у нас Оболонская Шляхтичка
показать весь комментарий
02.07.2025 21:58 Ответить
Що ти верзеш? Само зрозуміло???? Сиди на болотах і змайструй сортир вже накінець. Воно в історію лізе....
показать весь комментарий
02.07.2025 23:04 Ответить
Справа в тому що в мене профiльна освiта iсторико-археологiчна, миколаiвська сухомлинка. Тому заперечення я приймаю лише документальнi. А емоцii - це у вашому клубi манiкюрщиць =)
показать весь комментарий
02.07.2025 23:24 Ответить
УНР, Директория, Гетьманщина и прочие однодневки - не Украина.? А тоді що ж це було? Цікаво послухати вологі фантазіі ,,профільного спеціаліста" Давай починай. Пиво і чіпси я вже приготував...
p.s І до речі .Так тоді по цій логиці і часи Петра першого, Екатерини, Миколая - це теж не росія.... Бо ******* Російська Федерація. твоіми ;ж словами ,, как государство с органами центральной власти, дипломатическим корпусом, общепризнанными границами и подписанными международными договорами, тоже существует с 1991 года.""
показать весь комментарий
03.07.2025 00:02 Ответить
Отстань
показать весь комментарий
03.07.2025 01:56 Ответить
Тому що пізДуда в питаннях так званої різні в лиці лідора бачить або *****,або ти ж знаєш я за тебе дудо,але тиж знаєш я відкрито ж не можу тобі від смоктати, стати на твій бік,в от медальку чи орден та хоч відро.
показать весь комментарий
02.07.2025 22:39 Ответить
Коли ти зелений банкрут, всі будут потужно срати тобі на голову. Потім конешно ми згадаємо всі ці дуди, фіци та орбани та заодно і сраних безпроблемих ковбоїв.
показать весь комментарий
02.07.2025 20:54 Ответить
Ше їден "братній нарід", ***...
показать весь комментарий
02.07.2025 20:54 Ответить
Для тих , хто зараз обурюється на поляків , нагадую - вони лише виконують те , про що їх просили НАШІ депутати
Звернення депутатів від https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D1%8F_%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%96%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B2 Партії регіонів і https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D1%8F_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_(1993%E2%80%942022) КПУ до депутатів https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%B9%D0%BC_%D0%A0%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B8_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%89%D0%B0 польського Сейму з проханням «визнати https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F Волинську трагедію https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B4 геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів» було підписано 148-ма народними депутатами України в червні 2013 року
показать весь комментарий
02.07.2025 20:55 Ответить
5 колона в Україні , що керується нквс проголосувала чітко ...
показать весь комментарий
02.07.2025 20:57 Ответить
це не наші депутати а колаборанти.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:01 Ответить
За 12 років ні в кого , до них , запитань не виникло ! Більше того - дехто з них й досі депутат , або мер !
показать весь комментарий
02.07.2025 21:09 Ответить
Для офіційного звернення треба 226 депутатів,так шо це фількіно-ригівська грамота
показать весь комментарий
02.07.2025 21:09 Ответить
А причиною всьому є польський шовінвзм по відношенню до українців ... трагедія іде вже бонусом
показать весь комментарий
02.07.2025 20:55 Ответить
Давайте по-християнські засудимо вбивства беззбройних польських колоністів, що колонізували етнічні українські території, і були провідниками полонізації...

Отак і сказати
показать весь комментарий
02.07.2025 20:56 Ответить
То може Україна буде вшановувати пам'ять тих, хто поклав життя на захист України-Русі при захопленні наших територій "Рєччю паспалітой"? Або підемо ще глибше в історію і призначимо день пам'яті неандертальця Остапа, якого вбили неандертальці Анджей і Густлік 150тис років тому?
До того ж вони самі казали, що то було зроблено підрозділами НКВС (не неандертальців, звісно)...
"Вони *******" (с)

Цікаво, а переписувати історію, як на московії, скоро почнуть усі країни світу? 🤔
показать весь комментарий
02.07.2025 20:59 Ответить
Польша два раза теряла государственность! Может и третий раз *************!
показать весь комментарий
02.07.2025 21:00 Ответить
5 раз теряла .
Последний раз Гитлер со Сталиным поделили .
Шляхта ))))
показать весь комментарий
02.07.2025 21:45 Ответить
Возможно, но насколько я помню в польской истории официально упоминается два.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:50 Ответить
зеленський просто зобов'язан сьогодні- завтра підписати Закон про встановлення 10 ! липня днем пам'яти про українців - жертв Армії Крайовій та операції "Вісла"
показать весь комментарий
02.07.2025 21:04 Ответить
оремо операції "Вісла" та окремо жертв армії крайової, щоб їм повилазило.
показать весь комментарий
02.07.2025 22:17 Ответить
Окремо Армії Крайової та Батальйонів Хлопських, які, між іншим, були створені польським урядом , що перебував в Лондоні, на українських землях по часу раніше за УПА. Що свідчить про те, що поляки збирались раніше за українців воювати за землі Волині і Галичини.
показать весь комментарий
03.07.2025 00:28 Ответить
Що робили поляки на "східних землях" і чому їх різали?
показать весь комментарий
02.07.2025 21:05 Ответить
На території України, колаборант
показать весь комментарий
02.07.2025 21:22 Ответить
Це було питання до поляків. А підпис у Вас цікавий....
показать весь комментарий
02.07.2025 21:56 Ответить
Хай цими законами відбиваються від русні,коли та полізе на них війною з території білорашки.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:05 Ответить
Треба дзеркально ввести "День пам'яті жертв геноциду, вчиненого Армією Крайовою".
показать весь комментарий
02.07.2025 21:09 Ответить
і окремо операції "Вісла", щоб їх попердолило
показать весь комментарий
02.07.2025 22:18 Ответить
3-го березня виповнилися чергові роковини трагедії українського села Павлокома, в якому вже в 1945 році польська самооборона та підрозділи Армії Крайової під командою поручника Юзефа Бісса розстріляли 366 українців, серед них 157 жінок та 59 дітей віком до 14 років. І таких сіл було не одне й не десять.
В цьому українському селі на той момент не було підрозділів УПА.
Виживший місцевий мешканець казав, якщо б в селі була УПА цієї різанини не було би.
Польща свідомо не хоче визнавати вчинені злочини проти українців.
Полська влада, то що будемо робити з Армією Крайовою ? Замовчувати злочини проти українців?
показать весь комментарий
02.07.2025 21:10 Ответить
Виявилось шо Дуда довбойоб.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:13 Ответить
А про советских руских расстрелах Поляков забыли. И про Качинского забыл дуда. Короткая у них помять . СЛАВА УКРАИНЕ!
показать весь комментарий
02.07.2025 21:16 Ответить
Все ответки после победы УКРАИНЫ! СЛАВА УКРАИНЕ!
показать весь комментарий
02.07.2025 21:17 Ответить
Німці ще не прийняли закон про геноцид їхніх нацистів на території України під час 2-ї світової війни ? Можна взяти польський закон за кальку і лише змінити кілька слів
показать весь комментарий
02.07.2025 21:19 Ответить
Лядський рашист Дуда на прутлерівському підсосі. Не так давно цей виплядок закликав офіційно передати агресору окуповані території України.
Потрібно перевірити офшорні рахунки, криптогаманці на його користь та його підставних осіб, родичів. Немає жодних сумнівів, що кацап там наклав немалу купу активу.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:19 Ответить
При жодному попередньому українському Президенті...
показать весь комментарий
02.07.2025 21:20 Ответить
От знову і вилізло їб*ало цих "друзів*...
Україна "проковтне "? Чи прийме все ж таки дзеркальний Закон про польский геноцид на Волині і визнає армію крайову "польськими есесівцями "?😬
показать весь комментарий
02.07.2025 21:35 Ответить
Президент Франції Шарль де Голль про УПА "Якби в мене була така армія, як УПА, німецький чобіт ніколи не топтав би землю Франції".


Так що Дуда хай йде нах..
показать весь комментарий
02.07.2025 21:41 Ответить
Польшу 5 раз делили и вместо выводов очередная клоунада от них .
Сначала хотели иск Германии выставить за войну , потом РФ за послевоенное восстановление.
А все закончилось тем что зашли в свою кладовку и пукнули придумав виноватых украинцев из ОУН .
По итогам первой мировой к Польше отошли украинские земли в которых этнические украинцы естественно не очень любили потомков шляхты , при поражении Польши от Гитлера-Сталина естественно любовь украинцев к полякам и проявилась .
показать весь комментарий
02.07.2025 21:42 Ответить
Дайте Дуде ще один орден.
показать весь комментарий
02.07.2025 21:45 Ответить
В этот же день необходимо узаконить день геноцида на Волыни украинцев польской армией краева
показать весь комментарий
02.07.2025 21:55 Ответить
А Дуда день пам'яті геноциду поляків Мініним та Пожарським не забув встановити? А що ж так?
показать весь комментарий
02.07.2025 22:40 Ответить
Рольники і шляхта ************ не допрацьовують )))
показать весь комментарий
03.07.2025 00:18 Ответить
ця ******* щойно приїздила до Києва, посміхалася, шось там співала про добросусідство - а коли повернулась то вирішила наприкінці терміну зробити такий "подарунок". По суті заклав міну під майбутні відносини. Що ще більш смішне - це те як цей підор сміливо рубає історичну правду щодо справ 80річної давнини проти стікаючої кровью України, і при всьому цьому сцить навіть заїкнутися щодо сбиття кремлядями Ту-154 з Качинським і купою генералів і міністрів. Азери за 38 загиблих на Ембраєрі з москалів вже півроку кров пьють, а ці за вбиту еліту нації просто посмоктали кремлівського прутня, витерли рота і заткнулись
показать весь комментарий
02.07.2025 22:51 Ответить
Я вважаю що кожна країна має право обирати, які свята вони святкують. Ми Українські "Волинська трагедія", поляки інше. Головне що б історія минулого, не псувала нам теперішні відносини. Ми ж до Монголії претензій не висуваємо за вчинки Чингізхана в минулому
показать весь комментарий
02.07.2025 23:55 Ответить
Ми святкуємо свято "Волинська трагедія"???
показать весь комментарий
03.07.2025 00:25 Ответить
********!!!
Який геноцид!!!
Українці в 40хх не мали державності, не мали регулярної армії , репресивного апарату, поліції, генштабу, логістики, концтаборів, тюрем, сізо тощо!!!!
Все це мали поляки, в тому числі при фашистському режимі підzудського - який був союзником гітлера, ділив Чехословаччину
показать весь комментарий
03.07.2025 00:16 Ответить
А коли приймуть закон про знищення українців армією крайовою, чи слабо?
показать весь комментарий
03.07.2025 08:04 Ответить
Професор Ришард Качмарек
«З доповідей представництва польського уряду в окупованій Польщі слідує, що до кінця 1944 року в Вермахт було призвано близько 450 тисяч громадян довоєнної Польщі. Загалом можна вважати, що через німецьку армію під час війни їх пройшло близько півмільйона».

"Найбільш відомий скандал, з цим пов'язаний, трапився з Дональдом Туском. Туск говорив про те, що «обидва його діда за опір гітлерівцям потрапили до концтаборів». Та незабаром з'явилася інформація про те, що його дід по батькові, Йозеф Туск, добровільно записався в один з підрозділів Вермахту"

https://www.ar25.org/article/polski-soldaty-gitlera-u-vermahti-voyuvalo-blyzko-450-tysyach-gromadyan-***********-polshchi

може спершу з себе почати?
показать весь комментарий
03.07.2025 10:17 Ответить