9040 посетителей онлайн
4 022 29

Минобразования предлагает Раде заменить БОВП для студентов на дисциплину "Основи національного спротиву"

зсу

Министерство образования и науки предлагает заменить базовую общую военную подготовку в университетах на учебную дисциплину "Основи національного спротиву", которая будет предусматривать формирование навыков для гражданского сопротивления и базовой готовности к угрозам.

Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на Укрінформ.

"В данное время в Верховной Раде зарегистрирован законопроект №13347, который предлагает заменить курс "Базовая общевойсковая подготовка" (БОВП) в учреждениях профессионального предвысшего и высшего образования на учебную дисциплину "Основи національного спротиву", - сообщил заместитель министра образования и науки Украины Михаил Винницкий.

Он отметил, что новая дисциплина планируется как обязательная для всех студентов и студенток второго курса - как в колледжах, так и в университетах.

В отличие от БОВП, которая предусматривала полную военную подготовку (с присуждением ВОС "Стрілець") и принятие присяги (обязательно - всеми юношами, девушками - по желанию), дисциплина "Основи національного спротиву" имеет другую концепцию.

"Речь идет не о военной подготовке в ее традиционном понимании, а о формировании у соискателей образования навыков, необходимых для гражданского сопротивления и базовой готовности к угрозам, которые, к сожалению, остаются актуальными для каждого гражданина Украины", - рассказал замминистра.

Законопроект, по словам Винницкого, предусматривает акцент на домедицинской помощи, теоретических основах обращения с оружием, ознакомлении с цифровыми инструментами, применяемыми в сфере безопасности и обороны. Полномасштабный полевой компонент, который является составляющей БОВП, заменят короткие выезды на полигоны для освоения базовых навыков ориентирования и безопасности. Предполагается, что, кроме подготовки в традиционных центрах подготовки ВСУ, учебные заведения будут сотрудничать с конкретными бригадами или проводить практические занятия в Центрах национального сопротивления.

Отдельно чиновник акцентировал, что целью этой дисциплины не является подготовка к мобилизации.

"Мобилизационный возраст в Украине неизменен - с 25 лет. До этого возраста можно присоединиться к Силам обороны только добровольно. Поэтому полноценный курс БОВП для всех студентов не является оправданным. А курс "Основи національного спротиву" - это ответ на запрос общества о готовности к действиям в условиях риска, независимо от профессии или жизненного пути", - считает заместитель министра образования.

Топ комментарии
+5
чому замість, а не поряд, може зам міністра пояснити?
показать весь комментарий
07.07.2025 17:35 Ответить
+4
Замість збирати і чистити автомат будуть учити як голіруч тормозити кацапські танки? Цікаво...
показать весь комментарий
07.07.2025 18:27 Ответить
+2
А якже. БЗВП - це тренування та вишкіл. ОНС- ще й відповідний одноменний закон заставлять виучити напам'ять
показать весь комментарий
07.07.2025 17:30 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А якже. БЗВП - це тренування та вишкіл. ОНС- ще й відповідний одноменний закон заставлять виучити напам'ять
показать весь комментарий
07.07.2025 17:30 Ответить
"Основи національного спротиву", яка передбачатиме формування навичок для цивільного спротиву і базової готовності до загроз треба вивчати в дитячому садочку,

після закінчення вузу його випускник має бути офіцером запасу, як це було принаймі при совку з військовими кафедрами.
служив в СА під командуванням такого "двухгодічніка" - інженера Ленінградського політеха - був кращий і освідченіший офіцер ніж кадрові, які закінчили військові виші

.
показать весь комментарий
07.07.2025 22:24 Ответить
базової готовності до загроз

до яких ще загроз ? війна на дворі вже три з половиною роки
чи пан-ветеран лісовий хоче готувати студентів до лісових пожарів, повеней та цунамі ?

ЗЄльоні довбойоби !!!

.
показать весь комментарий
07.07.2025 22:32 Ответить
чому замість, а не поряд, може зам міністра пояснити?
показать весь комментарий
07.07.2025 17:35 Ответить
Може. Будуть вчити як повалити РЕЖИМ ЄР-ЗЕ.
показать весь комментарий
07.07.2025 17:41 Ответить
Тому що ніхто не буде платити 50 штук в рік за те, щоб з другого курсу вже стати необмежено придатним для мобілізації, котра формально начебто з 25 років.
показать весь комментарий
07.07.2025 17:55 Ответить
ну може тому, що майже всі хлопці у віці 15-17 повиїжджали з країни зелених мрій і кількість абітурієнтів-чоловіків дорівнює приблизно нулю
показать весь комментарий
07.07.2025 18:01 Ответить
Вони не розуміють, що зараз для людей важливіше навички стрільби з вогнепальної зброї і боротьби з дронами чи як себе вести на мітингу?
показать весь комментарий
07.07.2025 17:36 Ответить
Потрібно запровадити предмет "Основи знищення кацапів"!
показать весь комментарий
07.07.2025 17:42 Ответить
..і складання присяги (обов'язково усіма хлопцями Джерело: https://censor.net/ua/n3561989
- а на якій підстві ? Юристи , на форумі , є ...?
показать весь комментарий
07.07.2025 17:48 Ответить
в нас Конституція на паузі, як цар сказав, так і законно
показать весь комментарий
07.07.2025 18:02 Ответить
обов'язок Громадянина України відповідно Крнституції - захист Батьківщини, який передбачає прийняття присяги військовослужбовцями
показать весь комментарий
07.07.2025 22:41 Ответить
військовослужбовцями
- до чого тут студенти молодших курсів ?
показать весь комментарий
08.07.2025 01:58 Ответить
пізно всрались
показать весь комментарий
07.07.2025 18:03 Ответить
не мутите..пройдете БЗВП, а потом проходите что хотите...
показать весь комментарий
07.07.2025 18:04 Ответить
Збираються готувати молодь до вічної війни в обов'язковому порядку, а потім дивуються чому батьки вивозять дітей закордон до повноліття.
показать весь комментарий
07.07.2025 18:05 Ответить
До війни треба бути готовим у будь-якому випадку. А от далі вже кожен вирішує сам за себе.
показать весь комментарий
07.07.2025 19:31 Ответить
Тю ! Ну то поверніться назад у СРСР ! Там все було мирно, спокійно і армії не було !
показать весь комментарий
07.07.2025 20:37 Ответить
У вишах СРСР також була загальна обов'язкова навчально-військова дисципліна з обов'язковим приведенням до присяги і отриманням ВОС "стрілець"?
показать весь комментарий
07.07.2025 21:37 Ответить
Та да, у СРСР і військових кафедр не було і строкової служби.
показать весь комментарий
09.07.2025 19:45 Ответить
Україна це країна-фронтьєр протягом тисячоліть - на тектонічному цивілізаційному розломі

наші предки вправлялись з ворогами шаблею та рушницею, а не скиглили
показать весь комментарий
07.07.2025 22:27 Ответить
целью этой дисциплины не является подготовка к мобилизации. Источник: https://censor.net/ru/n3561989
Целью является сделать её обязательной и для женщин тоже)))
показать весь комментарий
07.07.2025 18:08 Ответить
Нехай тей МОН не вдає дурнів, а як вся Україна, всі - від приберальниці до міністра
О. Лісового, йдуть до ТЦК оновлювати персональні дані, проходити ВЛК й мобілізуватись на захист України! Ось найкращий приклад для всіх хто повинен сіяти світле,
добре, вічне, а не ухилянство в роки війни!

А то вони в тому МОН декларують зміну назви предмета, а самі лише мріють про відстрочки від мобілізації, перетворивши всю освіту на притулок для дизертирів, ухилянтів!
показать весь комментарий
07.07.2025 18:09 Ответить
правильно !!! ))))
і всіх жінок не зважаючи на вік у медсестри, ви ж усі бінти мотати вмієте !
показать весь комментарий
07.07.2025 18:47 Ответить
Вірно пишите!
Практично всі випускниці педагогічних ЗВО мають медичну підготовку.
Натомість МОН на минулому тижні вже було ананосовано переведення вчителів низки шкіл на 2/3 заробітної плати, а це менше 0,75 ставки.
Тобто, всі сьогоднішні вчителі - потенційні мобілізовані медсестри завтра!
Це не надумане, а реальність!
А чому дивуватись, ворог пішов на загострення, війна набула нового витку ескалації!
Тому, або ми всі врятуємо нашу державу, або поляжемо
під імперським ігом московії! Ну не дано 3-го!!!!
показать весь комментарий
07.07.2025 19:15 Ответить
Замість збирати і чистити автомат будуть учити як голіруч тормозити кацапські танки? Цікаво...
показать весь комментарий
07.07.2025 18:27 Ответить
Чому голіруч ? З лопатою!
показать весь комментарий
07.07.2025 22:33 Ответить
Влада зелених - ні дня без трешу !!
Це вони знову збираються касту вибраних формувати ? Галубая кровь ?!
показать весь комментарий
07.07.2025 20:40 Ответить