4823 посетителя онлайн

Экс-министра обороны Кузьмука уволили с должности советника командующего Силами ТрО после скандала в сети

Кузьмука уволили с должности советника Сил ТрО

Бывшего министра обороны Украины Александра Кузьмука, который засветился на награждении терробороновцев, что вызвало возмущение в сети, 7 декабря уволили с должности внештатного советника командующего Силами территориальной обороны ВСУ.

Об этом сообщили в пресс-центре Сил территориальной обороны ВСУ, передает Цензор.НЕТ.

"Генерал армии Александр Кузьмук был назначен внештатным советником командующего Силами ТрО ВСУ соответствующим приказом от 14.10.2022 года.

Согласно сегодняшнему решению командующего Силами ТРО ВСУ, Александр Кузьмук уволен с должности внештатного советника", - говорится в сообщении.

Кузьмука уволили с должности советника Сил ТрО

Что предшествовало?

Ранее сообщалось, что экс-министр обороны Александр Кузьмук засветился на награждении теробороновцев. Он, как советник командующего Силами территориальной обороны ВСУ Игоря Плахуты, по его поручению передал военным подразделений ТрО ведомственные награды и ценные подарки. 

Справка

С 1990 по 1995 год Кузьмук был начальником штаба - заместителем командира дивизии, комдивом и командиром армейского корпуса. В 1995-м возглавил Национальную гвардию Украины.

С 1996 по 2001 год - первый "срок" А.Кузьмука на посту Министра обороны Украины. В 1998-м получил звание генерала армии. С 2002 по 2006 год он - народный депутат Украины, член Комитета Верховной Рады по вопросам национальной безопасности и обороны. В этот же период - с 2004 по 2005 год - политик во второй раз побывал главой оборонного ведомства, при этом сохранив за собой депутатский мандат.

До 14 июня 2006 года - внештатный советник Президента Украины Виктора Ющенко.

С 11 марта 2010 года по 24 февраля 2014 года - внештатный советник Президента Украины Виктора Януковича

Как отмечают СМИ, по результатам экспертного исследования было указано, что в период руководства Александра Кузьмука Министерством обороны уровень обороноспособности государства снизился. Киевский НИИ судебных экспертиз в 2018 году, по поручению Верховной Рады, установил: в течение каденции Кузьмука с 24 сентября 2004 года по 3 февраля 2005 года из состава украинской армии были изъяты значительные объемы вооружения - 248 переносных зенитно-ракетных комплексов, 136 танков, 781 боевую машину пехоты и бронетранспортер, 96 самолетов и 18 вертолетов.

Топ комментарии
+54
Три роки був радником і незламні навіть не знали про це. А тепер - хоба-, волонтер постик написав і все. А якби він не засвітився, то й далі б поради роздавав.
показать весь комментарий
07.12.2025 17:00 Ответить
+36
Махровий мародер із клану алчного кучми
показать весь комментарий
07.12.2025 17:01 Ответить
+33
показать весь комментарий
07.12.2025 17:30 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Три роки був радником і незламні навіть не знали про це. А тепер - хоба-, волонтер постик написав і все. А якби він не засвітився, то й далі б поради роздавав.
показать весь комментарий
07.12.2025 17:00 Ответить
А в нас завжди так - все всі знали , але чому ж ВСІ мовчали ?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:08 Ответить
Ніхто не мовчав. Не вдавай із себе непонімашку . Довбограям ще з 2019 все пояснювали.
А ти наприклад агресивно зелену дупу захищав, збував з неї корупційні шкандальчики. А тепер у тебе винні ті хто цього клован не обирав???
показать весь комментарий
07.12.2025 17:28 Ответить
Що ти там пояснювала ?
Ось це можеш пояснити -
Також читайте: Зеленський звільнив ексміністра оборони Кузьмука з військової служби Джерело: https://censor.net/ua/n3589130
тобто - чому до 2019 він не був звільнений пояснити можеш ?
показать весь комментарий
07.12.2025 18:27 Ответить
І на яких посадах цей бравий вояка був після 2014 до 2019 року, невже радником при Генштабі?
показать весь комментарий
07.12.2025 19:12 Ответить
А що там із радником ГШ хенералом Назаровим?
Про збитий Іл-76 із десантниками всі памятають....
показать весь комментарий
07.12.2025 17:19 Ответить
Якщо Назарова саджати, то зараз кожного командира, який посилає бійців у бій, треба теж саджати.
показать весь комментарий
07.12.2025 23:16 Ответить
ЗЕ лений звіздець куди не ткни,куди неплюнь,ЗЕ владу потрібно розглядать у ЛУПУ і судить !
показать весь комментарий
07.12.2025 17:45 Ответить
З 11 березня 2010 року по 24 лютого 2014 року - кузьмук позаштатний радник Президента України Віктора Януковича Джерело: https://censor.net/ua/n3589130
показать весь комментарий
07.12.2025 18:16 Ответить
Мабіть, це так йому пороблено, тому кузьмуку, щоб все своє нікчемне існування, бути у лайні ригоАНАЛЬНОГО лайна зрадників?!?!?
А його ж обслуга з холопів, так облизувала, заради отримання кісток зі столу…. Ад'ютанти-прапорщики, собі і звання ахвіцуцерів організували, і майна надлишкового накралися, і мобільні ТИПОГРАФІЇ з «НЗ» отримали,…. А хєнєсрали, кадровики, прокурорські з контррозвідкою, тихо і рівненько сиділи, отримуючи «щось за мовчання» ….
Ось таке лайно на посаді, у званні «хєнєсрала армії», знищувало Армію України, руками таких же хєнєсралів, службаків-«реформаторів» з ГОМУ ГЩ ЗСУ!!!
Матюх Микола Миколайович, з купою замів, остєпєньонних кандидатів безНаук ваєнніх, добре знають , як це вони гадили!!! Вони ж тепер, по різним інститутам переховуються, як вчьония-афтарітети безмозгі!!??
показать весь комментарий
07.12.2025 18:31 Ответить
Махровий мародер із клану алчного кучми
показать весь комментарий
07.12.2025 17:01 Ответить
кузьмуку пох, що його звільнили. Він, в свій час, гарно потурбувався про свою "пенсію" шляхом роззброєння України.
показать весь комментарий
07.12.2025 18:23 Ответить
А зарплату не поверне?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:03 Ответить
Ну коли якийсь волонтер почне розказувати на загал, що батьки Сирського з усією родиною живуть в кацапстані і ФСБ до цих пір не заслало їх до Сибіру?
показать весь комментарий
07.12.2025 18:34 Ответить
а лінтінант бакланов у кого радником?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:04 Ответить
Старшой.
показать весь комментарий
07.12.2025 18:15 Ответить
А як би не засвітився на нагородженні - все було б наразд ?!
П.С - а сам Плахута нічого не хоче пояснити ?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:04 Ответить
Давай чесно. Ти за це 4 роки дупу рвав. За цю владу за пограбування і знищення України.
Я пам'ятаю і нікому не дам забути
показать весь комментарий
07.12.2025 17:29 Ответить
Млять, а це що потрібно було чекати щоб народ вставав на диби щоб цю гниду звільнили? А я думав в нас для цього є спецслужби щоб перевіряти кожну гниду яка займає високі пости в такий важкий час для України
показать весь комментарий
07.12.2025 17:06 Ответить
А потім ще тут розказують, мовляв не лізьте не в своє діло, влада і військові краще нас знають свою справу. Ага. Бачимо як вони знають свою справу. Просрали вже пів України і ще даже не почухались
показать весь комментарий
07.12.2025 17:08 Ответить
Військові пів України просрали? Посиди два місяці на "позиції", а по суті в ямі, відбий двічі в день штурми, їж тільки мівіну і тушло, спи дві години на добу, не забувай що з тобою ще поранений побратим, з якого потрохи йде життя і спостерігай як тебе поступово обходять з флангу. Спробуй, може в тебе краще вийде. Або адресуй свої претензії не військовим, бо то дуже широке поняття.
показать весь комментарий
07.12.2025 17:23 Ответить
Мої притензії не стосуються тих хто зараз сидить на передовій в окопі. А це стосується тих хто сидить в кабінетах і віддає накази. Аби тилові криси віддавали правильні накази, будували правильну оборону, то не прийшлося б хлопцям гризтися зубами за кожну посадку.
показать весь комментарий
07.12.2025 17:30 Ответить
.. розкажіть будь ласка про якусь війну...де віддавали правильні накази..і не гинули солдати... не відступали і наступали... Де не лилася кров... и де гинув тільки ворог... Розкажіть..як будувати правильну оборону... Розкажіть про поганого лейтенанта..командира взводу...який послав бійців виконувати завдання ..і вони загинули... Розкажіть про комбрига... який теж наказав виконати щось..і загинули люди... Він же ж поганий ...??? Нема війн з ХОРОШИМИ і РОЗУМНИМИ командирами! Є ВІЙНА... де нема ні хороших ні поганих.
показать весь комментарий
07.12.2025 19:48 Ответить
а це що потрібно було чекати щоб народ вставав на диби щоб цю гниду звільнили?

Смотрел фотографии, предыдущей новости, о награждении. Там народ, вставший на дыбы. награды и подарки принимает. А потом разгневано с ним фотографируется.
Из новости понял что "на дыбы" встал Стерненко и общественность сайта.
Интересно девки пляшут в 12:51 воскресенья он ещё советник, а в 17:08 того же дня уже уволен. Оставив вопрос технологии увольнения внештатного сотрудника, хочу спросить :
А,правда модно официально уволить несотрудника в вторую половину выходного дня? С основанием "Стерненко народ стал на дыбы"
показать весь комментарий
07.12.2025 18:08 Ответить
Там ще цікавіше - а чому його звільнили , на якій підставі ?
Тобто - якщо призначили законно , отже - звільнили не законнно ... і навпаки - якщо призначили не законно тоді вже до Плахути питання !
показать весь комментарий
07.12.2025 18:31 Ответить
Хто ж підписав наказ про призначення цього генерала з ознаками пацифіста радником командувача Сил територіальної оборони ЗСУ Ігоря Плахути?
Чи збереглися документи з слідами надання порад командувачу?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:07 Ответить
в ньго ознаки алкоголіка, ще з училища..
показать весь комментарий
07.12.2025 17:17 Ответить
Цю мерзоту судити треба ,це той хто знищував українську армію ,до речі а чому немає питань до кучми того виродка який його призначив цього чорта і створив кримігальний олігархат ?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:09 Ответить
Гонгадзе і кучма - питання не розкрито теж!
показать весь комментарий
07.12.2025 17:29 Ответить
Володимир,тільки починати треба з твого тьозки !
показать весь комментарий
07.12.2025 17:47 Ответить
до речі а чому немає питань до кучми того виродка який його призначив цього чорта
в течение каденции Кузьмука с 24 сентября 2004 года по 3 февраля 2005 года из состава украинской армии были изъяты значительные объемы вооружения Источник: https://censor.net/ru/n3589130
Вы знаете почему институт поставил дату 24 сентября 2004?
(по секрету) оранжевой властью он второй раз был назначен министром обороны.
С 11 июля 1996 по 24 октября 2001 года занимал первый раз пост https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2_%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%8B_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B министра обороны Украины. Тут - да. Я с вами согласен. кучма призначив. Но у института к ставленнику кучмы вопросов нет. А вот к ставленнику Ющенко есть. Но какой же кучма гад.
показать весь комментарий
07.12.2025 18:21 Ответить
А якби не засвітився?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:10 Ответить
Цей скот який розкрадав ЗСУ шо міг порадити, як красти? Пожировала скотиняка в радниках. До речі а де його синуля військовий хирург?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:11 Ответить
Кошти повернув в казну за моральну шкоду українцям від свого з'явлення на виду?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:11 Ответить
А до розголосу нічого не бачили нічого не чули як тцк міндича?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:23 Ответить
він мав би сидіти за гратами за те, що начудив, коли був міністром оборони
показать весь комментарий
07.12.2025 17:24 Ответить
кучма рятував, а потім всі гаранти по черзі....
показать весь комментарий
07.12.2025 17:27 Ответить
Разом з кучманоідом живе в Монако.
показать весь комментарий
07.12.2025 17:35 Ответить
У Зельоних що не радник, то зрадник.
показать весь комментарий
07.12.2025 17:25 Ответить
показать весь комментарий
07.12.2025 17:30 Ответить
Напевно нашому "вєрховнаму главнакамандущіму" сподобалось, як його підлеглі "ібанітавимі палачкамі аб пратістуючіх енергію дабивалі". А как вам шутка, зацинілі?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:38 Ответить
та щось його шутки нам боком вилазять
показать весь комментарий
07.12.2025 17:41 Ответить
показать весь комментарий
07.12.2025 17:55 Ответить
Спалився-звільнили.А скільки трохи хитріших не відсвічують а керують і "радять"?
показать весь комментарий
07.12.2025 17:33 Ответить
Так вони ж для цього, ще собі змайстрячили і звання «остєпєньонниє кандидати безНеуки ваєнії», щоб ще, по 15% башлять бабла, до «надлишкового військового майна ЗСУ»!?!?! Що не хєнєсрал- реформатор, то «остєпєньонний безНеук ваєній»!!! З 2000 року, їх ціла череда, таких баранів-хєнєсралів, понакупляли собі в установленому порядку цього «остєпєнєнія»!!!
Матюх Микола Миколайович, з цілою групою писарів, які це практично готували(ПаХАРІ), можуть це підтвердити, як і опоненти кузьмука, коли він «захищався»!!
показать весь комментарий
07.12.2025 18:40 Ответить
Кузьмук хотів допомагати боротися з какцапами на відмину від ухилянтів та дизертирів...
показать весь комментарий
07.12.2025 17:35 Ответить
О... я то думав, що цей "паркєтний малароскій-гєнєрал" вже на росії тусується. А нє, ще в темі при зелених п...дарах. Поправте, здається десь є відео, де це усате чмо передає казлорилим наш літак ТУ, який ті мали в енгельс гнати, роки не пам'ятаю. А зараз дивлюсь пафосно нагороди роздає. Цікаво, яка б його була доля десь так у в середині 1941 року в "краснай армії", якби було відомо, що у 1939 році з його подачі Німеччині передали 48 переносних зенітно-ракетних комплексів, 136 танків, 781 бойову машину піхоти й бронетранспортер, 96 літаків ну і 18 ще чогось.
показать весь комментарий
07.12.2025 17:35 Ответить
.. а чого Ви так далеко побігли.? Тут зелений розформував танкову бригаду біля Овруча перед війною... Скоротив авіаційну ескадрилью ... Відводив частини з бетонованих укріплень у чисте поле... Закривав всі ракетні програми..і брехав... бреше..і буде брехати... А Ви за продані танки і літаки згадали? Заламування рук зараз дуже допоможе? Чи може дозвіл виїхати 22+ за кордон і РЕАЛЬНА втрата ДЕСЯТИ бригад резерву ...це щось менш важливе? Але тихенько бачимо і мовчимо!! Дивитися треба НА СЬОГОДНІ!!! Бо тут і зараз ще гірше!
показать весь комментарий
07.12.2025 19:59 Ответить
Жодного дня без Потужності !! 🐸💪💩 ( Тобто без зашквару якогось. зе це гарант завтрішнього ДНА. При ньому гарантовано нове ДНО буде гірше за вчорашнє
показать весь комментарий
07.12.2025 17:37 Ответить
Сірьожа мовчить про зе, гавкає на тих, на кого вкажуть!
показать весь комментарий
07.12.2025 17:50 Ответить
Стерненко став ручним блогером офісу преЗедента
показать весь комментарий
07.12.2025 17:59 Ответить
їбануті гниди.
Це чмо ще першу національну гвадію розвалювало-грабувало.
Ну і тих хто призначав авжеж не буде покарано...
показать весь комментарий
07.12.2025 18:30 Ответить
В Монако квартирка есть,чем занимаются дети и внуки? Досье нужно выкладывать полное
показать весь комментарий
07.12.2025 18:53 Ответить
гасло "зелених зрадників України" починаючи з 2019 року. "Ні одного дня ,при владі, без скандалу в Україні , для її позору в світі"зпнх
показать весь комментарий
07.12.2025 19:01 Ответить
А цього Плахуту теж звільнили??? Це ж він крадія кузю до себе у ТРО радником приймав? А Кучма там радником часом не записаний? Це ж вони разом з кузею тоді на продажу зброї у всілякі пакистани та єфіопіі добре ручки погріли! Хто там про обороноздатність ЗСУ піклувався, бабло косили направо та наліво!!!!
показать весь комментарий
07.12.2025 19:08 Ответить
... ще були залучені до перемовин :кучмо, фокін патужною командою ...
показать весь комментарий
07.12.2025 19:16 Ответить
Яка зарплата позаштатного радника, підкажіть, любі мої платники податків?
показать весь комментарий
07.12.2025 19:32 Ответить
...НІЯКОЇ!!! Від слова ЗОВСІМ !!! Таких позаштатних радників у наших депутатів сотні. Тільки документик і дута величність....)))
показать весь комментарий
07.12.2025 20:07 Ответить
А до Стернека ми не вкурсі були. Клоуни
показать весь комментарий
07.12.2025 19:59 Ответить
До речі. А хто знає, куди подівся ще один генерал? Цілий генерал-полковник ЗСУ Руслан Хомчак?

"14 жовтня 2025 року Президент України Володимир Зеленський звільнив Руслана Хомчака з посади першого заступника секретаря РНБО України." (Навіть не чув про те, що він там був при посаді)
І все. Далі Вікіпедія про нього нічого не знає, а йому ж лише 58 років...
показать весь комментарий
07.12.2025 20:00 Ответить
А кримінальна справа буде кузьмуку та плахуті? Чи спустять на тозмозах як завжди і кузьмука переведуть в тро Монако?
показать весь комментарий
07.12.2025 20:14 Ответить
а можно якось скоріше виносити все поросле мохом та пліснявою ще совєцькіх часів? Ну хоча би тих, кого не обмежує статті нашої Конституції.
Бо заїбали.
показать весь комментарий
07.12.2025 20:16 Ответить
А, хто пояснить, чому Кучма і "єжи с німі" досих пір не сидять? Причому не на дачах в 100гектар, а на шконкі 4/4
показать весь комментарий
07.12.2025 20:20 Ответить
У фільмі "Хоробре серце" дуже гарно показано, що зробив король Едуард перший із радником принца Едуарда. Якщо хтось не пам'ятає, то він просто викинув його у вікно!
показать весь комментарий
07.12.2025 20:44 Ответить
Діда може інсульт вдарити)А там і вуса обвиснуть)
показать весь комментарий
07.12.2025 20:55 Ответить
а того хто призначив , коли
показать весь комментарий
07.12.2025 20:58 Ответить
потужно, а що з лідорами що його на цю посаду взяли?
показать весь комментарий
07.12.2025 21:09 Ответить
Зє-влада ретельно позбирала весь рафінований непотріб під свої знамена.
показать весь комментарий
07.12.2025 22:47 Ответить
Такі як Кузьмук повинні відповідати по закону а це біосміття землю топче