8867 посетителей онлайн

Повышение зарплаты учителям: в МОН объяснили, как изменится оплата труда педагогов

Учителя начнут получать повышенные зарплаты: стало известно, когда

Министерство образования и науки представило обновленный подход к повышению заработной платы педагогическим работникам, который планируется ввести с 2027 года.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом сообщили на заседании комитета Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций.

Новый подход к формированию зарплат учителей

В ведомстве предлагают увеличить должностные оклады и включить в них надбавку за престижность труда. Такой шаг должен сделать большую часть выплат гарантированной и уменьшить зависимость от решений местных громад.

Кроме того, планируется закрепить в должностном окладе доплаты за работу в неблагоприятных условиях. Базовую выплату в размере 2 тысяч гривен интегрируют в оклад, тогда как дополнительные 2 тысячи останутся для педагогов, работающих в прифронтовых и приграничных громадах.

"Это позволяет продолжить поэтапный рост оплаты труда педагогов и научно-педагогических работников и гарантировать дальнейшее повышение зарплаты в течение года", - отмечают в министерстве.

Вывод из тарифной сетки и дальнейшие планы

Отдельно рассматривается возможность вывода педагогических работников из Единой тарифной сетки. В МОН объясняют, что это позволит установить оклады на уровне, привязанном к минимальной заработной плате, и создать более гибкую систему оплаты труда.

В ведомстве отмечают, что без такого решения повышение зарплат учителям автоматически потребует дополнительных расходов для других категорий бюджетников.

Механизм еще будут дорабатывать с учетом предложений профсоюзов, органов местного самоуправления и парламентского комитета. В государственном бюджете уже предусмотрено финансирование для повышения зарплат педагогам, а также поэтапный рост выплат в течение ближайших лет.

  • Ранее мы сообщали, что министерство образования и науки подготовило специальный калькулятор, который позволяет точно рассчитать заработную плату учителя с учетом повышения.
Топ комментарии
+8
І знаєте шановні освітяни, хто дивує мене найбільше?
Це ви освітяни дивуєте мене, коли голосуєте за казкаря і блазня.
показать весь комментарий
02.04.2026 02:05 Ответить
+6
А де ж ті $4000, які Зеленський ще шість років тому обіцяв?
показать весь комментарий
02.04.2026 01:13 Ответить
+4
Нещодавно, саме на цьому ресурсі писалось, що: "... у бюджеті України лишилось всього 22% лезервного фонду"! Так ось, по перше, - навіщо трендіти про утопічні, популістичні, нездійсненні речі, а по друге - ці вчителі барижать поборами батьків, викладачі ЗВО мають зиск з "студентів" 25+ та відстрочки від мобілізації для чоловіків, а їм ще й преміальні за це дадуть?! А на допуя вже це буде?!
Досить!
Ставте питання призову чоловіків зі сфери освіти у лави ЗСУ!
Обов'язок захищати Україну - один для всіх!
показать весь комментарий
02.04.2026 06:14 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А де ж ті $4000, які Зеленський ще шість років тому обіцяв?
показать весь комментарий
02.04.2026 01:13 Ответить
І знаєте шановні освітяни, хто дивує мене найбільше?
Це ви освітяни дивуєте мене, коли голосуєте за казкаря і блазня.
показать весь комментарий
02.04.2026 02:05 Ответить
А знаєте, шановний, мене дивують такі, як ви, знаток за інших.
Скільки освітян підтримало блазня, ви проводили опитування, досліди чи просто аргументи з повітря берете?

шановні освітяни мали вибір, як і більшість "здивованих", у них він різний був, уявіть, а такі, як ви, дивуються і вішають ярлики.

І, здивований пан, уявіть, більшість освітян розуміли популістську заяву про 4к$, але люди з низьким інтелектом вважають, що освітяни (розумні люди, принаймні більшість) не такі розумні, як здивовані.
показать весь комментарий
02.04.2026 06:51 Ответить
люди різні..
хтось цю зелену сцянину в очі втирає, а хтось витірає і іде потім руки мити.
показать весь комментарий
02.04.2026 05:18 Ответить
ой гряде "стадіон так стадіон"
і дзюра в пробірку...
показать весь комментарий
02.04.2026 06:13 Ответить
Нещодавно, саме на цьому ресурсі писалось, що: "... у бюджеті України лишилось всього 22% лезервного фонду"! Так ось, по перше, - навіщо трендіти про утопічні, популістичні, нездійсненні речі, а по друге - ці вчителі барижать поборами батьків, викладачі ЗВО мають зиск з "студентів" 25+ та відстрочки від мобілізації для чоловіків, а їм ще й преміальні за це дадуть?! А на допуя вже це буде?!
Досить!
Ставте питання призову чоловіків зі сфери освіти у лави ЗСУ!
Обов'язок захищати Україну - один для всіх!
показать весь комментарий
02.04.2026 06:14 Ответить
Правильно! Усіх вчителів на фронт, а ветеранів-десантників у школи!
показать весь комментарий
02.04.2026 06:45 Ответить
Ну звісно, це ж простий вчитель встановлює побори з батьків. Так ви йдіть попрацюйте, шановна, може покращите своє матеріальне становище. Педагогічна освіта вже необов'язкова, до речі, бо дуже велика черга бажаючих гребти гроші лопатою.
показать весь комментарий
02.04.2026 09:34 Ответить
Інтермітуючий експлозивний розлад (ІЕР): Характеризується раптовими спалахами неконтрольованого гніву, які можуть бути спрямовані на конкретних осіб, що асоціюються з джерелом стресу (наприклад, вчителі або представники влади).Ящо людина відчуває ненависть до фахівців певної сфери, це свідчить про перехід від тривожного розладу (фобії) до агресивної психопатології або марення, що потребує негайного втручання психіатра.
показать весь комментарий
02.04.2026 09:46 Ответить
- де ви такі пробірки берете, шо за діаметер?
- не хвилюйтесь зараз зменшимо...
показать весь комментарий
02.04.2026 06:18 Ответить
З яких грошейЮ а головніше за що їм підвищувати зарплатню???. В мене одна дитина в школі, друга в інституті. Що туди що туди шален гроші на побори.
показать весь комментарий
02.04.2026 06:26 Ответить
А хай би діти спробували просто вивчити предмети.
показать весь комментарий
02.04.2026 08:36 Ответить
НЕ повірити.Обоє вчаться на відмінно.
показать весь комментарий
02.04.2026 17:33 Ответить
Тоді за що побори?
показать весь комментарий
02.04.2026 17:59 Ответить
Ой як цікаво. Може розкажете, які саме суми ви доплачуєте ПРОСТИМ вчителям і за що саме , бо в мене якась школа неправильна: з кожної зарплати треба щось на школу витрачати, а не додається нічого натомість.
показать весь комментарий
02.04.2026 09:41 Ответить
Солдатам збільшуйте, суки, СОЛДАТАМ, а не цім нащадкам Шарикова.
показать весь комментарий
02.04.2026 06:47 Ответить
... можна було б підвищити ще ,але грошей вистачило лише на міндіча, цукермана , шурму і ко...
показать весь комментарий
02.04.2026 07:09 Ответить
показать весь комментарий
02.04.2026 07:34 Ответить
не розумію, як за таке неподобство можна було голосувати. У нас в смт більшість вчителів зробила саме так.
показать весь комментарий
02.04.2026 08:24 Ответить
Так ото ж!
Існує жарт, згідно якого в українців є давня традиція - обрати на виборах нерозумного «гетьмана», а потім співати сумних пісень про нелегку долю українського народу. Як відомо, у кожному жарті є доля правди і цей винятком, на жаль, не став.
Єдине, що "втішає", то це що ми не єдині такі "розумні", досить подивитися хоч би на тих же американців.
показать весь комментарий
02.04.2026 08:43 Ответить
ЗЕлені чорти ви де на цей черговий піар гроші знайдете, якщо навіть члєномграй потужний ЗЄля верещить, що без 90 лярдів грошей ЄС Україні кизда?
показать весь комментарий
02.04.2026 08:34 Ответить