6748 посетителей онлайн

Киев хочет договориться о "аэропортном перемирии" с Россией при участии ЕС

Сибига предложил аэропортное перемирие с Россией

Министр иностранных дел Украины Андрей Сибига предложил Европейскому союзу помочь в достижении договоренности о взаимном отказе от ударов по аэропортам Украины и России.

Об этом говорится в материале Politico, на который ссылается Цензор.НЕТ.

Эту инициативу он озвучил во время встречи министров иностранных дел стран ЕС в Брюсселе. По словам Сибиги, Украине может понадобиться более активная роль Европы в переговорном процессе, поскольку переговоры с участием США продвигаются медленно, а Россия не демонстрирует готовности к более широкому прекращению войны.

Министр пояснил, что речь идет о так называемом "аэропортовом перемирии". В его рамках стороны могли бы воздержаться от атак на авиационную инфраструктуру.

Идея перемирия для авиации

По словам главы МИД, Россия также может быть заинтересована в таком формате. Это связано с тем, что крупные российские аэропорты все чаще становятся целями украинских ударов.

Сибига предположил, что европейские партнеры могут создать отдельную платформу или специальную группу для обсуждения этой инициативы. Он добавил, что президент Украины уже поднимал этот вопрос во время бесед с некоторыми европейскими лидерами.

Роль Европы в переговорах

Глава МИД подчеркнул, что Украина не предлагает Европейскому Союзу заменить Соединенные Штаты в переговорах. Речь идет лишь о дополнительном направлении работы.

"Это должно быть дополняющее направление — не вместо и не альтернатива", — отметил Сибига.

Он также подчеркнул, что Европа должна действовать согласованно и выступать единой позицией в вопросах безопасности.

  • Напомним, после начала полномасштабного вторжения России в феврале 2022 года Украина закрыла воздушное пространство для гражданской авиации. Регулярные рейсы не выполняются до сих пор.
  • В то же время украинские власти уже работают над планами возобновления полетов после открытия неба. Для этого создана специальная рабочая группа, которая готовит поэтапный запуск авиасообщения и меры безопасности.
Топ комментарии
+7
які "бабки і мімо касси" -нільзя біть по аєропортам, гуманізм і др... одні по підвалах ховаються, іншим треба бабки іф комфорт, мразі!
показать весь комментарий
11.05.2026 23:57 Ответить
+5
Зелі надоїло мотатись в особистому поїзді. У нього літаки є. Де обладнав ігровий салон.
показать весь комментарий
11.05.2026 23:56 Ответить
+5
Лижі будуть мазати? Чи на курорти щоб зручніше літати? Класно так, депутати на Мальдіви, Сейшели, а вам бусик і окопи!
показать весь комментарий
11.05.2026 23:58 Ответить
Комментировать
Сортировать:
а шо зеленний 🤡 торчок вже смугу готує на виліт до Лондону ...назавжди ?
показать весь комментарий
11.05.2026 23:54 Ответить
Зелі надоїло мотатись в особистому поїзді. У нього літаки є. Де обладнав ігровий салон.
показать весь комментарий
11.05.2026 23:56 Ответить
А можна перемир'я місиото-будинкове, аби людей не вбивати і міста не руйнувати?😡😡😡😡

Нах....аеропотне? Народ, що вільний куди летіти?
показать весь комментарий
11.05.2026 23:56 Ответить
так, наприклад пенси, жінки та діти
показать весь комментарий
12.05.2026 01:01 Ответить
які "бабки і мімо касси" -нільзя біть по аєропортам, гуманізм і др... одні по підвалах ховаються, іншим треба бабки іф комфорт, мразі!
показать весь комментарий
11.05.2026 23:57 Ответить
Лижі будуть мазати? Чи на курорти щоб зручніше літати? Класно так, депутати на Мальдіви, Сейшели, а вам бусик і окопи!
показать весь комментарий
11.05.2026 23:58 Ответить
мзс очолює хто, ідіот чи дебіл, яке "аеропортове перемир'я". , мало людей загинуло ?
показать весь комментарий
11.05.2026 23:58 Ответить
Ви ж бачите реінкарнація Сивохи. КВК керує країною, а КВК ФСБ/КДБ. Короче замкнуте кодло коло 😸
показать весь комментарий
12.05.2026 00:05 Ответить
Просто зацініть рівень цинізму цієї мразоти:

«За словами очільника МЗС, Росія також може бути зацікавлена у такому форматі. Це пов'язано з тим, що великі російські аеропорти все частіше стають цілями українських ударів.»
показать весь комментарий
12.05.2026 00:00 Ответить
Піклується про русотуристів, щоб ті не спали на підлозі аеропортів, чи то я його не так зрозумів?

https://www.instagram.com/reel/DYEqkvsMBx_/ У РФ на тлі масованої атаки безпілотників тимчасово обмежили роботу низки аеропортів, через що сотні рейсів затримали або скасували, а пасажири були змушені ночувати в терміналах.
показать весь комментарий
12.05.2026 00:21 Ответить
Що за херня? Я б зрозумів у разі використання наших аеропортів під обстрілом ворога. Тому є якийсь сенс пообіцяти ворогу і взяти обіцянку з нього. Але ми НЕ користуємось. Тому маємо можливість перешкоджати роботу ворожих авіакомпаній без відповіді.
показать весь комментарий
12.05.2026 00:02 Ответить
хтось мені може пояснити. 4й рік війни їх аеропорти недоторкані... ЧОМУ??? чому вони досі спокійно літають!?
показать весь комментарий
12.05.2026 01:02 Ответить
Устал Владімір Ссанич на поєздє, устал бєдняга 😸
показать весь комментарий
12.05.2026 00:03 Ответить
Жодна адекватна авіакомпанія не відправить до нас свої літаки поки повітряний простір не буде повністю безпечний, а це не наразі неможливо так само як і припинення війни.
показать весь комментарий
12.05.2026 00:03 Ответить
Тільки знайшов ,,відповідність,,- Ми не будемо стріляти по російских експортних нафтотерміналах, а вони не будуть стріляти по наших. Дуже схоже.
показать весь комментарий
12.05.2026 00:06 Ответить
Ти диви як прирекло ...
дЄрьмака треба терміново евакуювати?
показать весь комментарий
12.05.2026 00:07 Ответить
* припекло )
показать весь комментарий
12.05.2026 00:08 Ответить
Ну і як та чим буде гарантовано що аеропортам від кацапів не прилетить? Чи це типу "до першого збитого"? Якась наївна маячня 🤔
показать весь комментарий
12.05.2026 00:07 Ответить
Так війна стане ще більш комфортною для так званих еліт і може продовжуватися безкінечно якщо завозити пакистанців замість місцевих аборигенів. Оманський робить свою роботу на відмінно.
П.С на Гітлера було здійснено 13 замахів на Прутіна нуль. ДумайТе.
показать весь комментарий
12.05.2026 00:11 Ответить
Ти спочатку розхерач всі кацапські аеропорти, а потім домовляйся, інакше буде така ж ×ерня, як з енергетикою.
показать весь комментарий
12.05.2026 00:22 Ответить
якщо впаде їх літак, смороду буде на весь світ
показать весь комментарий
12.05.2026 01:04 Ответить
Зебанда хоче награбоване вивозити літаками?)))
показать весь комментарий
12.05.2026 00:29 Ответить
Більшої маячні від цього сивохи я і не чув, тобто вища каста буде літати в майамі, Європу , Таїланд а ви нижча каста в окопах, захищати оцих? За що взагалі зсу прості солдати воюють?!
показать весь комментарий
12.05.2026 00:32 Ответить
крім вищої касти літати треба жінкам, дітям, пенсам, маломобільним і т.п.
показать весь комментарий
12.05.2026 01:09 Ответить
Ідіоти.

Це перемир'я буде таке ж, як і всі попередні - Росія покладе на нього ***, як тільки стане нагода.

А ціною будуть життя людей, які поведуться на цю ***ню.
показать весь комментарий
12.05.2026 01:05 Ответить
ну так життя кацапів зеркально заземляться