10224 посетителя онлайн

МИД отверг очередные манипуляции о "биолабораториях" в Украине

МИД Украины ответил на новые фейки о биолабораториях

Министерство иностранных дел Украины отреагировало на очередную волну манипуляций в отношении отдельных программ сотрудничества в сфере биологической безопасности и общественного здравоохранения в Украине.

Об этом говорится на сайте внешнеполитического ведомства, сообщает Цензор.НЕТ.

Реакция МИД на новую волну манипуляций 

"В очередной раз отвергаем безосновательные обвинения и подчеркиваем, что Украина последовательно выполняет свои международные обязательства по Конвенции о запрещении биологического и токсинного оружия (КБТО). Украинская сторона никогда не осуществляла деятельности, связанной с разработкой, производством или накоплением биологического оружия", - подчеркнули в МИД.

Министерство отметило, что сотрудничество между Украиной и США в сфере биологической безопасности на протяжении многих лет было направлено исключительно на укрепление потенциала системы общественного здравоохранения, эпидемиологического надзора, лабораторной диагностики, биобезопасности и биозащиты. Речь идет об обычной гражданской деятельности, которая соответствует международным стандартам и практикам здравоохранения и не связана с какими-либо военными целями.

"Лабораторные учреждения, участвовавшие в соответствующих программах международной технической помощи, являются диагностическими, научными или референс-лабораториями системы общественного здравоохранения, ветеринарной медицины или других научных учреждений", - сообщили в МИД.

Внешнеполитическое ведомство отмечает, что тема якобы "лабораторий по разработке биологического оружия" не нова - Россия использовала ее в своей пропаганде много лет. В то же время все российские обвинения были неоднократно опровергнуты на международном уровне.

"Так, в 2022 году по требованию Российской Федерации в соответствии со статьей V КБТЗ был проведен официальный консультативный процесс с участием государств-участников Конвенции, в ходе которого были предоставлены все данные о соответствующих программах сотрудничества, их целях и механизмах реализации. По результатам консультаций обвинения в якобы разработке биологического оружия или функционировании в Украине военных биологических программ не нашли никакого подтверждения. Соответствующие вопросы также рассматривались в рамках Совета Безопасности ООН, где не было представлено доказательств, подтверждающих выдвинутые Российской Федерацией утверждения", - говорится в заявлении.

В МИД напомнили, что в декабре 2023 года Украина официально подтвердила свою позицию на встрече государств-участников КБТЗ, подчеркнув, что консультативный процесс 2022 года исчерпывающе рассмотрел указанные обвинения, а сотрудничество Украины с международными партнерами в сфере общественного здравоохранения полностью соответствует положениям Конвенции.

"Украина остается приверженной принципам прозрачности, международного сотрудничества и укрепления глобальной системы биологической безопасности. Призываем опираться на результаты международных консультаций и проверенные факты, а не на искаженные интерпретации или российскую пропаганду", — говорится в заявлении.

Что предшествовало?

Напомним, что директор Национальной разведки США Тулси Габбард перед своей отставкой обнародовала рассекреченные материалы о более чем 120 финансируемых Вашингтоном объектах в более чем 30 странах мира, в том числе - на территории Украины. Речь идет об исследованиях в рамках программ биобезопасности.

В обнародованных материалах также приведена карта с указанием локаций объектов в Киеве, Одессе, Львове, Днепре, Харькове, Виннице и на Закарпатье.

Топ комментарии
+15
Адекватные люди только карту с Киевом в Николаевской области увидели и сразу заржали вслух.

Более придирчивые, сходили на Церковную 2\4 - Одесса (из документа) и посмотрели что там еще с Совка был противочумной институт Мечникова, который вот сюрприз, наблюдал за инфекциями, и вакцины лепил.

Мы-то думали что в биолабораториях выращивают гусей, срущих СПИДом русским на головы, или хотя бы комаров с триппером.

А тут вон оно как. Ну тогда неделю назад лично был в биолаборатории. Флюорограмму делал
показать весь комментарий
13.06.2026 17:30 Ответить
+13
Виправдовування мзс перед кацапами має бути скорочене до двох слів "ідіть на×уй".
показать весь комментарий
13.06.2026 17:20 Ответить
+12
ЦЕ ЖАХЛИВО до чого дійшли США....це прям ДУЖЕ різке падіння в саме дно
показать весь комментарий
13.06.2026 17:30 Ответить
Комментировать
Сортировать:
задовбали... своїми лабораторіями
показать весь комментарий
13.06.2026 17:16 Ответить
Всі країни мають подібні лабораторії. І що?
показать весь комментарий
13.06.2026 17:19 Ответить
невже не доганяєш? в тих країнах ракети не падають, а тут в'їбе ракета в якусь лабораторію, будеш срати і не будеш знати від чого
показать весь комментарий
13.06.2026 17:53 Ответить
...а не буде біолабораторій - будеш срати і не будеш знати від чого, бо не буде лабораторій щоб визначити що це за холєра
показать весь комментарий
13.06.2026 18:09 Ответить
ти з яких пір аналізи в біолабораторіях почала здавати?
показать весь комментарий
13.06.2026 18:23 Ответить
а ти думаєш що під час епідемій - чи то серед людей, чи серед тварин, чи навіть серед рослин - Боженька посилає звістку землянам про заразу, що шириться в їхніх регіонах?
показать весь комментарий
13.06.2026 18:30 Ответить
чи може думааєш, що лаборантка з районної поліклініки має в шафці пару банок зразків чуми, холери чи ящура?
показать весь комментарий
13.06.2026 18:32 Ответить
Боже як я сміявся молодець 😂
показать весь комментарий
13.06.2026 19:04 Ответить
Бог ще 5000 років тому попереджав: не зв язуватися з відьмами, бо буде біда, але ж єрмаку Бог не авторитет
показать весь комментарий
13.06.2026 18:34 Ответить
А ти аналізи в кабміні здаєш , чи може у райадміністрації ? У кожному районі санстанція з "біолабораторією" у якій якраз і визначають що ти у своєму лайні носиш , після того як ти гроші у євролабі заплатив і там нахезав .
показать весь комментарий
13.06.2026 21:09 Ответить
Це тобі не сільський ФАП, сім років не білений. Такі лабораторії добре сховані і захищені. Не впевнений, що ти зрозумієш.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:16 Ответить
Вони під землею з хорошим рівнем захисту. Чи ти думаєш, що на першому поверсі біля реєстратури? )))
показать весь комментарий
13.06.2026 18:33 Ответить
тут я не знаю, але я думаю, що це тільки у фільмах під землею і 10 рівнів захисту
показать весь комментарий
13.06.2026 18:35 Ответить
Якийсь ти геть переляканий. Сходи до ворожки, вона тобі вроки зніме. )
показать весь комментарий
13.06.2026 18:48 Ответить
росія - це одна величезна біолабораторія з селекціонування зомбоорків.
показать весь комментарий
13.06.2026 17:20 Ответить
Виправдовування мзс перед кацапами має бути скорочене до двох слів "ідіть на×уй".
показать весь комментарий
13.06.2026 17:20 Ответить
ЦЕ ЖАХЛИВО до чого дійшли США....це прям ДУЖЕ різке падіння в саме дно
показать весь комментарий
13.06.2026 17:30 Ответить
Мабуть у дівчинки Тулсі скоро з'явиться нова, шикарна вілла.
показать весь комментарий
13.06.2026 17:44 Ответить
… під Москвою.
показать весь комментарий
13.06.2026 17:54 Ответить
Трумп нагородить орденом.
показать весь комментарий
13.06.2026 17:59 Ответить
показать весь комментарий
13.06.2026 17:30 Ответить
Тулси Габбард не могла просто уйти "по семейным обстоятельствам" . Бросила гранату и именно в Украину...
показать весь комментарий
13.06.2026 17:34 Ответить
Заробила пару мільйонів доларів від путіна, на пенсію
показать весь комментарий
13.06.2026 17:38 Ответить
У США такіж "компетентні" і продажні/опортуністичні урядовці як і в Україні? Тулси Габбард - директор Національної розвідки США
показать весь комментарий
13.06.2026 17:37 Ответить
Такою її зробив трамп і цим ВСЕ сказано !
показать весь комментарий
13.06.2026 18:01 Ответить
Один Трамп не зміг би зробити... Якщо у компютері стається збій операційної системи, - причини можуть бути різні, включаючи проникнення віруса, втручання зовні, чи самого господаря, причина/причини неважливі, - .... Так може статися з окремою людиною, населенням цілої країни - люди втрачають розум. А в історії звинуватять умовного Трампа... А у шоу брала участь вся країна. Дві компашки, двох старих перд*нів збаламутили цілу країну.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:26 Ответить
Озвучують те,що оп підсунуло.Цьому відомству нема довіри,як і при кулебі-те саме
показать весь комментарий
13.06.2026 17:39 Ответить
сша пробили чергоае дно до диявола. Дограються.
показать весь комментарий
13.06.2026 17:39 Ответить
У всіх країнах світу є медичні дослідні інститути, які вивчають, як боротися із поширенням смертельних вірусів.
Наприклад, у Канаді відома Національна біолабораторія у Вінніпезі. У рамках співпраці з цією лабораторією та іншими лабораторіями зі США в українських інститутах також проводилися легальні та відкриті дослідження з протидії вірусам.
Найбільшою пан'європейською подібною організацією є Європейська молекулярно-біологічна лабораторія (EMBL, головна лабораторія знаходиться Гейдельбергу, Німеччина; філії - по всій Європі), яка фінансується 20 країнами-учасницями Євросоюзу.
У Сполучених Штатах не існує єдиної «головної» біолабораторії. Натомість діє розгалужена мережа Національних лабораторій Міністерства енергетики США та дослідницьких центрів, які функціонують під егідою таких відомств, як Міністерство оборони, Міністерство енергетики, а також Національні інститути здоров'я.
Це не має нічого спільного з кампанією, яку Росія розв'язала проти України, щоб підірвати західну допомогу Україні від союзників. У рамках цієї інформаційної спецоперації Росія поширювала теорії про «таємні лабораторії та в'язниці ЦРУ» в Україні.
І путіністка Габбард зробила подарунок Росії перед своїм відходом. Звичайно, російські політики та ЗМІ цитують її заяву, радіють і так далі: типу, бачите, ми мали рацію. Україні від цього ні холодно, ні жарко. Нормальні люди та ЗМІ це лайно не тегають, а проплачені та/або пропутинські радіють.
Нічого нового.
показать весь комментарий
13.06.2026 17:55 Ответить
Заголовок виправте. МЗС якої країни??

Якщо України - то так і пишіть.
показать весь комментарий
13.06.2026 17:55 Ответить
Після того як зеленський призначив баканова головою СБУ, а потім ще декількох росіянських агентів на керівні посади в силових структурах, коли у зам.генпрокурора рідний брат працює у військовій прокуратурі і т. д,, ми можемо, тільки мовчки дивитись на тих, кого призначає трамп! На США, хоча б ніхто не нападає...
показать весь комментарий
13.06.2026 18:02 Ответить
Требо це конститувати - що НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ Україна проти московитських тарганів не користує хімію чи біологію . Так прикро , що не існує таких комах , що можуть ліквідовувати лише цю біомасу й не торкати людюних людей й людяних тварин .
показать весь комментарий
13.06.2026 18:15 Ответить
Який сенс американцям брехати про ці біолабораторії?
Про них і раніше чутки ходили, а зараз просто офіційно озвучили.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:18 Ответить
"Офіційно" обісрались навіть з картою, яку не змогли скопіювати і правильно написати назви міст.
А що вже казати про суть їх "розслідування". Точно таке саме криве як і карта
показать весь комментарий
13.06.2026 18:30 Ответить
Про яке розслідування та карту речь?
Офіційно розвідка США оголосила наявність таких лабораторій під їх патронатом в Україні.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:34 Ответить
яких "таких" лабораторій?.. про виробництво бактерологічної зброї там не має доказів, якби були - нацрозвідка США про це б знала. Йдеться про цивільні дослідження у межах програм біобезпеки.
І не "офіційно розвідка США оголосила", а в буквальному розумінні "зляпала" призначена Трампом очільниця перед своєю відставкою, така сама довбанута, як і інші призначені Трампом очільники Мінвійни, Мінюст, МОЗ, ФБР і далі по списку. Риба гниє з голови.
"Карта" (Київ біля Одеси) і адреси були тут:
https://censor.net/ua/news/4008125/biolaboratoriyi-v-********-rozvidka-ssha-oprylyudnyla-materialy
показать весь комментарий
13.06.2026 21:24 Ответить
Істериці та виправданням нашого МЗС швидше за все вірити не варто.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:20 Ответить
******** нема спокою...
Ця тулса представляє самий упоротий уряд США, має доступ до всього секретного.
І не змогла розібратись де правда, а де маячня?
Чи не захотіла? Чи не змогла бо тупа від народження? Як і їх рудий півень-**********.
Пздць "союзнички", з ними і ворогів вже не треба
показать весь комментарий
13.06.2026 18:21 Ответить
Оте Тулсі десь тріпака з *********** доп'яла. А тепер - *******.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:24 Ответить
Вы что, перед парашей оправдываетесь? Параша должна знать (и ссаться в штаны), что в Украине бактериологического оружия нет, но если будет надо, то она его применит.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:25 Ответить
Дайте хтось контакти біолабораторії НАТО (рос. ЗМІ ж брехати не будуть).
Хочу домовитися, щоб нам терміново виростили в пробірках таких самих вмотивованих добровольців, якими ми були в 22-му році.
показать весь комментарий
13.06.2026 18:26 Ответить
Коли при Байдені заперечували існування таких лабораторій, то було зрозуміло. Але зараз самі американці підтверджують, а наші й надалі заперечують. І виглядають смішними.
показать весь комментарий
13.06.2026 20:17 Ответить
ага... бойові комахи ...
а те, що рашисти вже сотні разів застосовували хім.зброю... щось не чутно занепокоєння і засудження від озабочених
...хоч нарешті не забороняють укр.зброєю мінусувати війс.об'єкти вглубіні рашкостану...