10261 відвідувач онлайн

МЗС відкинуло чергові маніпуляції про "біолабораторії" в Україні після заяви директорки нацрозвідки США Габбард

МЗС України відповіло на нові фейки про біолабораторії

Міністерство закордонних справ України відреагувало на чергову хвилю маніпуляцій щодо окремих програм співробітництва у сфері біологічної безпеки та громадського здоров'я в Україні.

Про це йдеться на сайті зовнішньополітичного відомства, інформує Цензор.НЕТ.

Реакція МЗС на нову хвилю маніпуляцій 

"Вкотре відкидаємо безпідставні звинувачення та наголошуємо, що Україна послідовно виконує свої міжнародні зобов'язання за Конвенцією про заборону біологічної та токсинної зброї (КБТЗ). Українська сторона ніколи не здійснювала діяльності, пов'язаної з розробкою, виробництвом або накопиченням біологічної зброї",- наголосили в МЗС.

Міністерство зазначило, що співробітництво між Україною та США у сфері біологічної безпеки протягом багатьох років було спрямоване виключно на зміцнення спроможностей системи громадського здоров'я, епідеміологічного нагляду, лабораторної діагностики, біобезпеки та біозахисту. Йдеться про звичайну цивільну діяльність, яка відповідає міжнародним стандартам та практикам охорони здоров'я, і не повʼязана з жодними військовими цілями.

"Лабораторні установи, які брали участь у відповідних програмах міжнародної технічної допомоги, є діагностичними, науковими або референс-лабораторіями системи громадського здоров'я, ветеринарної медицини або інших наукових установ", - розповіли у МЗС.

Зовнішньополітичне відомство зауважує, що тема нібито "лабораторій з розробки біологічної зброї" не нова — Росія використовувала її в своїй пропаганді багато років. Водночас усі російські звинувачення були неодноразово спростовані на міжнародному рівні.

"Так у 2022 році, на вимогу Російської Федерації відповідно до статті V КБТЗ, було проведено офіційний консультативний процес за участі держав-учасниць Конвенції, у ході якого були надані всі дані щодо відповідних програм співробітництва, їхніх цілей та механізмів реалізації. За результатами консультацій звинувачення щодо нібито розробки біологічної зброї або функціонування в Україні військових біологічних програм не знайшли жодного підтвердження. Відповідні питання також розглядалися в рамках Ради Безпеки ООН, де не було представлено доказів, які б підтверджували висунуті Російською Федерацією твердження", - сказано в заяві.

У МЗС нагадали, що у грудні 2023 року Україна офіційно підтвердила свою позицію на зустрічі держав-учасниць КБТЗ, наголосивши, що консультативний процес 2022 року вичерпно розглянув зазначені звинувачення, а співробітництво України з міжнародними партнерами у сфері громадського здоров'я повністю відповідає положенням Конвенції.

"Україна залишається відданою принципам прозорості, міжнародного співробітництва та зміцнення глобальної системи біологічної безпеки. Закликаємо спиратися на результати міжнародних консультацій та перевірені факти, а не на викривлені інтерпретації чи російську пропаганду", - йдеться у заяві.

Що передувало?

Нагадаємо, що директорка Національної розвідки США Тулсі Габбард перед своєю відставкою оприлюднила розсекречені матеріали про понад 120 фінансованих Вашингтоном об'єктів у більше ніж 30 країнах світу, зокрема на території України. Йдеться про дослідження у межах програм біобезпеки.

В оприлюднених матеріалах також наведено карту із зазначенням локацій об'єктів у Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Вінниці та на Закарпатті.

Топ коментарі
+12
Виправдовування мзс перед кацапами має бути скорочене до двох слів "ідіть на×уй".
показати весь коментар
13.06.2026 17:20 Відповісти
+12
Адекватные люди только карту с Киевом в Николаевской области увидели и сразу заржали вслух.

Более придирчивые, сходили на Церковную 2\4 - Одесса (из документа) и посмотрели что там еще с Совка был противочумной институт Мечникова, который вот сюрприз, наблюдал за инфекциями, и вакцины лепил.

Мы-то думали что в биолабораториях выращивают гусей, срущих СПИДом русским на головы, или хотя бы комаров с триппером.

А тут вон оно как. Ну тогда неделю назад лично был в биолаборатории. Флюорограмму делал
показати весь коментар
13.06.2026 17:30 Відповісти
+9
Всі країни мають подібні лабораторії. І що?
показати весь коментар
13.06.2026 17:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
задовбали... своїми лабораторіями
показати весь коментар
13.06.2026 17:16 Відповісти
Всі країни мають подібні лабораторії. І що?
показати весь коментар
13.06.2026 17:19 Відповісти
невже не доганяєш? в тих країнах ракети не падають, а тут в'їбе ракета в якусь лабораторію, будеш срати і не будеш знати від чого
показати весь коментар
13.06.2026 17:53 Відповісти
...а не буде біолабораторій - будеш срати і не будеш знати від чого, бо не буде лабораторій щоб визначити що це за холєра
показати весь коментар
13.06.2026 18:09 Відповісти
ти з яких пір аналізи в біолабораторіях почала здавати?
показати весь коментар
13.06.2026 18:23 Відповісти
а ти думаєш що під час епідемій - чи то серед людей, чи серед тварин, чи навіть серед рослин - Боженька посилає звістку землянам про заразу, що шириться в їхніх регіонах?
показати весь коментар
13.06.2026 18:30 Відповісти
чи може думааєш, що лаборантка з районної поліклініки має в шафці пару банок зразків чуми, холери чи ящура?
показати весь коментар
13.06.2026 18:32 Відповісти
Боже як я сміявся молодець 😂
показати весь коментар
13.06.2026 19:04 Відповісти
Бог ще 5000 років тому попереджав: не зв язуватися з відьмами, бо буде біда, але ж єрмаку Бог не авторитет
показати весь коментар
13.06.2026 18:34 Відповісти
Це тобі не сільський ФАП, сім років не білений. Такі лабораторії добре сховані і захищені. Не впевнений, що ти зрозумієш.
показати весь коментар
13.06.2026 18:16 Відповісти
Вони під землею з хорошим рівнем захисту. Чи ти думаєш, що на першому поверсі біля реєстратури? )))
показати весь коментар
13.06.2026 18:33 Відповісти
тут я не знаю, але я думаю, що це тільки у фільмах під землею і 10 рівнів захисту
показати весь коментар
13.06.2026 18:35 Відповісти
Якийсь ти геть переляканий. Сходи до ворожки, вона тобі вроки зніме. )
показати весь коментар
13.06.2026 18:48 Відповісти
росія - це одна величезна біолабораторія з селекціонування зомбоорків.
показати весь коментар
13.06.2026 17:20 Відповісти
Виправдовування мзс перед кацапами має бути скорочене до двох слів "ідіть на×уй".
показати весь коментар
13.06.2026 17:20 Відповісти
ЦЕ ЖАХЛИВО до чого дійшли США....це прям ДУЖЕ різке падіння в саме дно
показати весь коментар
13.06.2026 17:30 Відповісти
Мабуть у дівчинки Тулсі скоро з'явиться нова, шикарна вілла.
показати весь коментар
13.06.2026 17:44 Відповісти
… під Москвою.
показати весь коментар
13.06.2026 17:54 Відповісти
Трумп нагородить орденом.
показати весь коментар
13.06.2026 17:59 Відповісти
показати весь коментар
13.06.2026 17:30 Відповісти
Тулси Габбард не могла просто уйти "по семейным обстоятельствам" . Бросила гранату и именно в Украину...
показати весь коментар
13.06.2026 17:34 Відповісти
Заробила пару мільйонів доларів від путіна, на пенсію
показати весь коментар
13.06.2026 17:38 Відповісти
У США такіж "компетентні" і продажні/опортуністичні урядовці як і в Україні? Тулси Габбард - директор Національної розвідки США
показати весь коментар
13.06.2026 17:37 Відповісти
Такою її зробив трамп і цим ВСЕ сказано !
показати весь коментар
13.06.2026 18:01 Відповісти
Один Трамп не зміг би зробити... Якщо у компютері стається збій операційної системи, - причини можуть бути різні, включаючи проникнення віруса, втручання зовні, чи самого господаря, причина/причини неважливі, - .... Так може статися з окремою людиною, населенням цілої країни - люди втрачають розум. А в історії звинуватять умовного Трампа... А у шоу брала участь вся країна. Дві компашки, двох старих перд*нів збаламутили цілу країну.
показати весь коментар
13.06.2026 18:26 Відповісти
Озвучують те,що оп підсунуло.Цьому відомству нема довіри,як і при кулебі-те саме
показати весь коментар
13.06.2026 17:39 Відповісти
сша пробили чергоае дно до диявола. Дограються.
показати весь коментар
13.06.2026 17:39 Відповісти
У всіх країнах світу є медичні дослідні інститути, які вивчають, як боротися із поширенням смертельних вірусів.
Наприклад, у Канаді відома Національна біолабораторія у Вінніпезі. У рамках співпраці з цією лабораторією та іншими лабораторіями зі США в українських інститутах також проводилися легальні та відкриті дослідження з протидії вірусам.
Найбільшою пан'європейською подібною організацією є Європейська молекулярно-біологічна лабораторія (EMBL, головна лабораторія знаходиться Гейдельбергу, Німеччина; філії - по всій Європі), яка фінансується 20 країнами-учасницями Євросоюзу.
У Сполучених Штатах не існує єдиної «головної» біолабораторії. Натомість діє розгалужена мережа Національних лабораторій Міністерства енергетики США та дослідницьких центрів, які функціонують під егідою таких відомств, як Міністерство оборони, Міністерство енергетики, а також Національні інститути здоров'я.
Це не має нічого спільного з кампанією, яку Росія розв'язала проти України, щоб підірвати західну допомогу Україні від союзників. У рамках цієї інформаційної спецоперації Росія поширювала теорії про «таємні лабораторії та в'язниці ЦРУ» в Україні.
І путіністка Габбард зробила подарунок Росії перед своїм відходом. Звичайно, російські політики та ЗМІ цитують її заяву, радіють і так далі: типу, бачите, ми мали рацію. Україні від цього ні холодно, ні жарко. Нормальні люди та ЗМІ це лайно не тегають, а проплачені та/або пропутинські радіють.
Нічого нового.
показати весь коментар
13.06.2026 17:55 Відповісти
Заголовок виправте. МЗС якої країни??

Якщо України - то так і пишіть.
показати весь коментар
13.06.2026 17:55 Відповісти
Після того як зеленський призначив баканова головою СБУ, а потім ще декількох росіянських агентів на керівні посади в силових структурах, коли у зам.генпрокурора рідний брат працює у військовій прокуратурі і т. д,, ми можемо, тільки мовчки дивитись на тих, кого призначає трамп! На США, хоча б ніхто не нападає...
показати весь коментар
13.06.2026 18:02 Відповісти
Требо це конститувати - що НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ Україна проти московитських тарганів не користує хімію чи біологію . Так прикро , що не існує таких комах , що можуть ліквідовувати лише цю біомасу й не торкати людюних людей й людяних тварин .
показати весь коментар
13.06.2026 18:15 Відповісти
Який сенс американцям брехати про ці біолабораторії?
Про них і раніше чутки ходили, а зараз просто офіційно озвучили.
показати весь коментар
13.06.2026 18:18 Відповісти
"Офіційно" обісрались навіть з картою, яку не змогли скопіювати і правильно написати назви міст.
А що вже казати про суть їх "розслідування". Точно таке саме криве як і карта
показати весь коментар
13.06.2026 18:30 Відповісти
Про яке розслідування та карту речь?
Офіційно розвідка США оголосила наявність таких лабораторій під їх патронатом в Україні.
показати весь коментар
13.06.2026 18:34 Відповісти
Істериці та виправданням нашого МЗС швидше за все вірити не варто.
показати весь коментар
13.06.2026 18:20 Відповісти
******** нема спокою...
Ця тулса представляє самий упоротий уряд США, має доступ до всього секретного.
І не змогла розібратись де правда, а де маячня?
Чи не захотіла? Чи не змогла бо тупа від народження? Як і їх рудий півень-**********.
Пздць "союзнички", з ними і ворогів вже не треба
показати весь коментар
13.06.2026 18:21 Відповісти
Оте Тулсі десь тріпака з *********** доп'яла. А тепер - *******.
показати весь коментар
13.06.2026 18:24 Відповісти
Вы что, перед парашей оправдываетесь? Параша должна знать (и ссаться в штаны), что в Украине бактериологического оружия нет, но если будет надо, то она его применит.
показати весь коментар
13.06.2026 18:25 Відповісти
Дайте хтось контакти біолабораторії НАТО (рос. ЗМІ ж брехати не будуть).
Хочу домовитися, щоб нам терміново виростили в пробірках таких самих вмотивованих добровольців, якими ми були в 22-му році.
показати весь коментар
13.06.2026 18:26 Відповісти
Коли при Байдені заперечували існування таких лабораторій, то було зрозуміло. Але зараз самі американці підтверджують, а наші й надалі заперечують. І виглядають смішними.
показати весь коментар
13.06.2026 20:17 Відповісти