7282 відвідувача онлайн

Нацрозвідка США розсекретила дані про фінансування біолабораторій в Україні

Тулсі Габбард

Директорка Національної розвідки США Тулсі Габбард перед своєю відставкою оприлюднила розсекречені матеріали про понад 120 фінансованих Вашингтоном об'єктів у більше ніж 30 країнах світу, зокрема на території України. Йдеться про дослідження у межах програм біобезпеки.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі Офісу директора Національної розвідки США (ODNI), опублікований у п'ятницю, 12 червня, передає Цензор.НЕТ.

Про що насправді йдеться в розсекречених документах ODNI?

Згідно з оприлюдненим релізом Тулсі Габбард, уряд США в межах довгострокових програм біобезпеки фінансує понад 120 лабораторій у більш ніж 30 країнах світу. Мережа в Україні, згідно з розсекреченими матеріалами, включає понад 40 об'єктів різного рівня безпеки (переважно BSL-2 та BSL-3), які займаються цивільними дослідженнями та зберіганням штамів небезпечних інфекцій (таких як сибірська виразка, чума, туберкульоз, SARS, вірусів Ебола тощо).

Головний акцент у звіті розвідки США робиться на тому, що ці об'єкти створювалися для підвищення рівня біологічного захисту та навчання цивільних фахівців, а зараз вони перебувають під загрозою через війну РФ проти України.

"Розвідувальне співтовариство раніше попереджало, що біолабораторія в Україні, яка фінансується США, ймовірно, містить небезпечні патогени та залишається вразливою до тривалих загроз російського нападу, захоплення або пошкодження", – йдеться в релізі ODNI.

Біолабораторії в Україні - розвідка США оприлюднила матеріали

В оприлюднених матеріалах також наведено карту із зазначенням локацій об'єктів у Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Вінниці та на Закарпатті.


Біолабораторії в Україні - розвідка США оприлюднила матеріали

Російські медіа вже спробували спекулювати на термінології карти, де одна з одеських точок згадується як "сховище", проте міжнародні експерти наголошують: йдеться про стандартні сховища зразків для наукових досліджень та протидії епідеміям, а не про виробництво зброї.

У звіті Нацрозвідки США стверджується, що до цього часу докази існування та фінансування цих лабораторій "свідомо приховувалися" від американського народу.

"Попри очевидний потенціал катастрофічних глобальних наслідків, які можуть мати дослідження небезпечних патогенів у біолабораторіях, політики, так звані медичні фахівці, такі як доктор Фаучі, та структури в складі команди національної безпеки адміністрації Байдена брехали американському народу про існування біолабораторій, що фінансуються та підтримуються США, і погрожували тим, хто намагався викрити правду. ODNI продовжуватиме тісно співпрацювати з партнерами в уряді, щоб визначити, де знаходяться ці лабораторії та які патогени вони містять, щоб покласти край небезпечним дослідженням "набуття функцій", які загрожують здоров’ю та благополуччю американського народу та людей у всьому світі", - заявила Габбард.

Біолабораторії в Україні - розвідка США оприлюднила матеріали
Біолабораторії в Україні - розвідка США оприлюднила матеріали

Політичний бекграунд Тулсі Габбард:

Публікація цього релізу відбулася за три тижні до офіційної відставки Габбард з посади директорки Нацрозвідки, яка запланована на 30 червня. Фігура Габбард вже багато років викликає гострі дискусії в США через її системні заяви, які часто збігаються з наративами Кремля та інших диктаторських режимів:

  • Звинувачення на адресу України та НАТО: 24 лютого 2022 року, у день початку повномасштабної війни, вона заявила, що "страждань можна було б уникнути", якби США та НАТО визнали "законні побоювання" Путіна щодо євроатлантичної інтеграції України.

  • Трансляція російської дезінформації: У березні 2022 року Габбард уже публікувала відео, де стверджувала, що в Україні діють лабораторії з розробки біологічної зброї. Тоді відомий сенатор-республіканець Мітт Ромні звинуватив її у "повторенні брехливої російської пропаганди".

  • У 2022 році вона вийшла з Демократичної партії, звинувативши її у підтримці України проти РФ, а у 2017 році відкрито виступала проти військових операцій США в Сирії та особисто зустрічалася з диктатором Башаром Асадом.

Топ коментарі
+29
це тіпа американська безугла?
показати весь коментар
12.06.2026 22:28 Відповісти
+22
тобто замість бойових комарів розводили поліцейських мух !
показати весь коментар
12.06.2026 22:25 Відповісти
+20
Дємбельский акорд кремлівської консерви.
показати весь коментар
12.06.2026 22:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Кололи Зелю "Манією Величчі". Результату не дало. В нього і так 100%.
показати весь коментар
12.06.2026 22:22 Відповісти
тобто замість бойових комарів розводили поліцейських мух !
показати весь коментар
12.06.2026 22:25 Відповісти
Ору!
показати весь коментар
12.06.2026 22:48 Відповісти
це тіпа американська безугла?
показати весь коментар
12.06.2026 22:28 Відповісти
Вона вже у відставці.
показати весь коментар
12.06.2026 22:37 Відповісти
дякую, я в курсі, інтернет у мене зараз безперебійний.
показати весь коментар
12.06.2026 22:39 Відповісти
кремлівська безугла 100% 👍...
показати весь коментар
12.06.2026 23:12 Відповісти
Нормальну людину Тулсі не назвуть.
показати весь коментар
13.06.2026 01:20 Відповісти
зазвичай таке ім'я дають дитині в індійських сім'ях, які комплексують через свій соціальний статус.
показати весь коментар
13.06.2026 01:31 Відповісти
Воно саме результат діяльності біолабораторій. Кукла моргуча😬
показати весь коментар
13.06.2026 02:12 Відповісти
це дуже конспірологічно. Насправді все простіше - там є свої Трускавці, у яких є "Ріксоси".
показати весь коментар
13.06.2026 02:30 Відповісти
ХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХХАХА

ЦЕ дурка США і пропаганда РФ на республіканців - їх лікувати треба
показати весь коментар
12.06.2026 22:30 Відповісти
Стирчить вбогий ніс пінокіо ***** - розходимся
показати весь коментар
12.06.2026 22:32 Відповісти
Мотиви США то зрозумілі, у випадку чого постраждають жителі якогось Миколаєва, а не Бостона.
Але який зиск Україні від цих біолабораторій?
показати весь коментар
12.06.2026 22:35 Відповісти
Биобезпека Миколаева, та ще за кошти американцив, йолопе.
показати весь коментар
12.06.2026 22:51 Відповісти
Наприклад, для розробки тест-систем, анибіотиків, вакцин.
показати весь коментар
12.06.2026 22:58 Відповісти
це все колишні совєцькі лабораторії і без американського фінансування вся зараза з них розлетілася б по Україні та всіх сусідніх країнах
показати весь коментар
12.06.2026 23:10 Відповісти
Ваня, попробуй прочитать всю статью, до конца. Если не поймшь, прочитай еще раз .
показати весь коментар
12.06.2026 23:13 Відповісти
прилітає якесь тіло з африки, азії, чи ше звідкись, стає хріново і воно йде в поліклініку і здає кров. а там, наприклад, знаходять *****. ще в середині 2000х ця кров би просто зберігалася в звичайному холодильнику поруч із іншим, де лаборанти поліклініки тримають свої бутерброди (це я особисто бачив в одному з тодішніх репортажів на тв). а ще там же може опинитися сибірська виразка, холера, сказ і взагалі шо завгодно. і все це без жодних безпекових заходів. а ще певні лабораторії мали живі штами найнебезпечніших вірусів для тестування придатності партій вакцин на живих культурах, чи ше біс його знає що ше вони з ними робили. не забувайте, шо окрім людей, є ще й тваринництво, де також потрібні вакцини і їх тестування. а після 9/11 і розсилки білого порошку поштою, штати усвідомили, шо по всьому світу є сотні способів для терористів отримати доступ до смертоносних вірусів. і вони реально вклалися в налагодження безпеки цих місць.
показати весь коментар
12.06.2026 23:40 Відповісти
подивіться фінансування. Нехіло
показати весь коментар
13.06.2026 02:15 Відповісти
ШІ створював цю карту? Бо Чернігів біля Львова, Київ поблизу Одеси...
показати весь коментар
12.06.2026 22:41 Відповісти
то Чернівці, які разом з Києвом трохи з'їхали до західних кордонів, бо карта падала на підлогу.
показати весь коментар
12.06.2026 22:53 Відповісти
😁
показати весь коментар
13.06.2026 00:08 Відповісти
Думаю сама. ШІ не зміг би видумати місто Zakarpattia.
показати весь коментар
13.06.2026 00:20 Відповісти
BSL-2 грип, сальмонелла та BSL-3 туберкульоз, сибірська виразка. Ну були лабораторії профінансовані, щоб ми не хворіли занадто.
показати весь коментар
12.06.2026 22:45 Відповісти
показати весь коментар
12.06.2026 22:49 Відповісти
Дємбельский акорд кремлівської консерви.
показати весь коментар
12.06.2026 22:56 Відповісти
І зайнятися цією ***** нема кому, всі під довбограєм рудим нарцисом!!!
показати весь коментар
12.06.2026 22:58 Відповісти
Я до речі в такій лабораторіїї недавно аналізи здавав. Вона індуска, ненавидить Україну давно.
показати весь коментар
12.06.2026 22:59 Відповісти
А де розмістити на карті Київ? Тулсі Габбард-Давайте розмістим поближче до Одеси.Щоб киянам було ближче до моря!!!!!
показати весь коментар
12.06.2026 23:02 Відповісти
не перший раз таке бачу - то ШІ завжди там Київ розміщує
показати весь коментар
12.06.2026 23:12 Відповісти
Закарпаття...
показати весь коментар
12.06.2026 23:17 Відповісти
І шо тут надзвичайного та страшного?
А довбоцобів просто лякая слово - біолабораторія. Як і слова акварель, сінхрофазотрон тощо.
показати весь коментар
12.06.2026 23:20 Відповісти
Ну те що там зберігаються віруси чи бактерії, яки вони досліджують, ну це реально маячня, там від слова ризик і є саме страшне слово, хоча якщо лупануть туди, то можливо хтось захворіє, хто буде поруч.
показати весь коментар
12.06.2026 23:29 Відповісти
Тю, блін, я надіявся що виростили генетичку копію №уйла, а тут виявляється просто пшик. І саме №уйло змогло самостійно заподіяти рашці стільки шкоди що інші країни просто охреніли. Це ж просто мавпа дика з калашем-сама собі і яйця відстрелила і ноги поперебивала однією чергою...
показати весь коментар
12.06.2026 23:27 Відповісти
У цієї баби мабуть геть зовсім клепки не має. Директорка нацрозвідкии мала б хоч би поцікавитись звідки беруться вакцини для боротьби з тими інфекціями про які вона повідомила.
показати весь коментар
12.06.2026 23:45 Відповісти
Є процент людей на Заході котрі підтримують росію, як правильно це люди у яких нарцисичний тип характеру, бажання йти проти мейнстріму, шокувати заявами, щоб показати, що вони мають унікальні знання.
показати весь коментар
13.06.2026 00:28 Відповісти
Цензор хлопці ви прям кацапам такий матеріал даєте що вони покончають
показати весь коментар
13.06.2026 00:09 Відповісти
Шалунішкі😁
показати весь коментар
13.06.2026 00:13 Відповісти
Нічого даний матеріал сенсаційного не несе.

Вони думають що біолабораторії створюють біологічну зброю для знищення православних славян і прочу маячню.
показати весь коментар
13.06.2026 00:22 Відповісти
Просто это шикарная база для кошмариков пропаганды. " Делают биологическое оружие...потрошат русских младенцев...разбирают пленных на органы...". Много горячечного бреда можно придумать.
показати весь коментар
13.06.2026 00:13 Відповісти
😷👹
показати весь коментар
13.06.2026 00:15 Відповісти
Доктор менгєлє! Вєрсія 2.0🤪
показати весь коментар
13.06.2026 00:16 Відповісти
Над найвеличнішим теж ставили біоексперименти? Бо те що він несе кожен вечір, це тільки після якогось експерименту...
показати весь коментар
13.06.2026 01:09 Відповісти
Заїбаті союзнички....ще й координати москалям виклали...під@ри...
показати весь коментар
13.06.2026 01:14 Відповісти
Та немає там нічого.
показати весь коментар
13.06.2026 01:19 Відповісти
є
показати весь коментар
13.06.2026 02:17 Відповісти
Оце таке було директором нацрозвідки США. Потужні трампонівські фахівці.🤦
показати весь коментар
13.06.2026 01:18 Відповісти
А координат в студію?
показати весь коментар
13.06.2026 03:22 Відповісти