Ексглава Мюнхенської конференції Ішингер: Треба готуватися до мирних перемовин

Про це він пишу в колонці у виданні Tagesspiegel, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Європейську правду.
Ішингер зауважує, що паралельно із допомогою зброєю і фінансовою підтримкою Заходу варто почати робити кроки, щоб "дати перспективу (того, як колись має закінчитись війна. - Ред.) зростаючому хору критичних голосів у США, а також у нас в Німеччині".
Одночасно він розкритикував за "зовсім не потрібну слабкість" політиків, які закликають припинити надавати Україні допомогу "щоб настав мир", згадавши, зокрема, великі акції у Берліні, які скликали під річницю повномасштабної війни політикиня від Лівих Сара Вагенкнехт і відома феміністка Аліс Шварцер.
Вольфганг Ішингер наголосив, що не йдеться про те, щоб штовхати Україну до перемовин вже зараз - тому що це було би рівноцінно частковій капітуляції перед агресором, і що рішення про те, коли починати перемовини, має приймати лише Україна.
Проте починати оформлювати основу, "рамку" для мирного процесу, на його думку, вже на часі.
Ішингер пропонує створити міжнародну політично-стратегічну контактну групу на зразок того, як створили формат "Рамштайн" для координації військової допомоги для України, аби її учасники сформували посередницьку групу і готувались до того моменту, коли Україна вирішить починати перемовини.
Він пропонує включати до такого формату передусім США, Британію, Францію, Німеччину, які би могли об’єднати довкола інших партнерів, зокрема Канаду, Польщу, Іспанію, Італію, держави Балтії, а також залучити ключові міжнародні організації - ООН, ОБСЄ, Євросоюз і НАТО як наддержавні структури.
Ішингер пропонує, аби ці учасники проводили регулярні зустрічі на рівні міністрів закордонних справ та обговорили такі питання, як те, хто міг би контролювати мирний процес, у яких форматах можна домовлятись про розведення сил, створення безпольотних зон тощо.