9948 відвідувачів онлайн

НАБУ закрило провадження по митнику, у автівці якого знайшли майже 700 тис. доларів

гбр

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення 2 митного поста "Ягодин" Михайла Бурдейного.

Такий висновок можна зробити на основі ухвали Вищого антикорупційного суду від листопада 2022 року, яку знайшов Цензор.НЕТ.

Ухвала суду вказує, що до суду звернувся адвокат підозрюваного з клопотанням скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 10.06.2021 у справі № 757/30547/2-к, а саме: коштів на загальну суму 690 300 доларів США, у тому числі: грошових купюр номіналом 100 доларів США у кількості 5 434 штук, купюри номіналом 50 доларів США у кількості 913 штук на загальну суму 589 100 доларів США; грошових купюр номіналом 100 доларів США у кількості 924 штук та грошові купюри номіналом 50 доларів США у кількості 36 штук на загальну суму 94 200 доларів США; грошових купюр номіналом 100 доларів США у кількості 70 штук на загальну суму 7 000 доларів США.

Також адвокат просив передати кошти на загальну суму 690 300 доларів США та 1000 гривень на потреби Збройних сил України.

В передачі коштів суд відмовив.

Водночас у матеріалах вказано, що 22.11.2022 старшим детективом Національного бюро винесено постанову, якою закрито кримінальне провадження № 62021000000000538.

У червні 2021 року стало відомо, що ДБР розслідує зловживання на Волинській митниці, а в одного з начальників митного поста вилучили понад 700 тисяч.

Тоді ж ДБР було заявлено, що ними встановлено, що деякі посадовці за неправомірну вигоду сприяють незаконному переміщенню вантажів через державний кордон без сплати митних платежів.

Схема за їх словами, була організована співробітниками керівної ланки Волинської митниці. Начальник одного з її митних постів систематично збирав та акумулював у себе отримані гроші, частину яких розподіляв між іншими правоохоронними структурами.

Також слідчі ДБР провели обшук його автомобіля на стаціонарному посту дороги Київ-Чоп у Рівненській області. Під час обшуку вилучено 704,3 тис. доларів США.

Топ коментарі
+123
ВЛАДА ДОПЛАТ НЕ ПОВЕРНЕ

Недорога влада. Цей неймовірно цинічний пост я пишу спеціально для тебе. Щойно ти відібрала у українських солдатів доплату у 30 тисяч, за службу у тилу. І цим ти, владо, неймовірно полегшила життя мені і всім іншим своїм противникам. Бо, влада, дивися.

Я, владо, твій переконаний противник і я цього ніколи не приховував. Я агітував проти тебе ще коли Зеленський не був президентом, я критикую тебе всі роки зеленого президентсва і я категорично не сприймаю тезу ніби допомога Заходу Україні це бодай якось заслуга Зеленського. Я буду проти тебе агітувати у будь-яких випадках, крім ситуації коли з ЗЕкоманди будуть ганебно випхані Гетманцев (азаровець), Бужанський (ватник), і подібні - аж до самого Єрмака (сірий кардинал) і Зеленський займеться зміцненням (а не знищенням, як зараз) українського виробника.

Тобто - ніколи.

І от, влада, ти мені зробила просто королівський подарунок. Одним рішенням ти показала багатьом українцям що ти, влада - збіговисько підлоти і нікчем. Бо якщо ти влада не зрозуміла, що ти зробила, я тобі поясню.

Розумієш, влада, солдат який служить у тилу, це далеко не волоцюга і нероба, як ти намагаєшся подати. Солдат у тилу - це інструктор навчальної частини, який має за огидних умов навчання і абсолютної нестачі техніки перетворити солдата на спеціаліста. Солдат у тилу, це водій який добами не вилазить з-за керма перевозячи на фронт харчі, пальне, **********, тощо. Це медсестра у шпиталі, яка чергує на прорив. Тощо й тощо.

Коли відмазаний тобою, владо, від корупції міністр Резніков заявляє "хочеш заробляти більше - пиши рапорт і йди на фронт" він цинічно бреше. По-перше, солдат не обирає де служити. Якщо ти потрібний в тилу, на фронт тебе просто ніхто не відпустить. По-друге, чимало солдатів у тил служити і так прийшли з фронту. Просто тому, що в тилу потрібні професіонали, які знають потреби фронту.

Бо хто приготує мобілізованих громадян до фронту? Арестович? Чи оті твої блогери які заявляють "навчати солдатів не треба, бо мої знайомі чоловіки самі готуються"?

Я вже не кажу про солдатів яких з фронту відводять на ротацію, доукомплектування і навчання. Всі вони миттю переїздять зі 100 тисяч фронтових (які в багатьох частинах платять з затримкою) на цілих аж 22 тисячі. З цих грошей вони ремонтують та заправляють автотранспорт, оплачують собі житло і утримують свої сім'ї.

Це суто матеріальний бік. А є ще й бік моральний. Ти, владо, намагаєшся переконати солдата, що наявні 22 тисячі кращі за 44 тисячі які були (14 тис окладу + 30 тис доплати). Але солдати бачать інше. Вони бачать, що гарно платили їм тоді, коли ти, влада, тремтіла від переляку через перспективу опинитися на колінах перед регочучою російською десантурою. Ти влада, була неймовірно щедрою коли ворог стояв під Києвом, і коли російські танки розстрілювали ваші дачі і ваше майно.

Але варто було тобі, владо, переконатися що небезпека далеко і боятися нічого, як ти, владо, почала економити. І економиш ти не на єдиних марафонах і не на власному піарі. Ти, владо, економиш на солдатах. На нас. Вже повір, владо, ЦЕ розуміють всі солдати без винятку.

Так от, владо, мені стало дуже просто пояснювати співрозмовникам що ти - збіговисько нікчем. Ні, я тебе зараз не критикую, боронь Боже. Я просто щоразу як мова заходить за ЗП (а заходить вона часто) починаю цитувати твого міністра Резнікова, твоїх депутангів, та твоїх пропагандистів. І це на солдатів діє краще за будь-яку пропаганду. А за кожним солдатом - сім'ї і родичі. А це все - виборці. Тямиш?

В принципі, владо, зроблене не складно виправити. Треба всього лише підтримати пропозиції Петра Порошенка і повернути солдатам доплату. Але ти, владо нічого не виправиш. Нічого!

По-перше, тому що ти панічно боїшся Порошенка. А по-друше тому, що ти, владо збіговисько дурнів. Ти нічого не розумієш.

Тому, владо, мені дуже просто зараз пояснювати сослуживцям хто ти, владо. Та власне, вони й самі все бачать.

Печера дракона
показати весь коментар
22.03.2023 18:55 Відповісти
+83
Читай уважніше! Суд відмовив в передачі грошей ЗСУ. Суд сам з ними справиться. очевидно.
показати весь коментар
22.03.2023 18:59 Відповісти
+79
новообраний голова почав працювать
показати весь коментар
22.03.2023 18:55 Відповісти

Завантаження...