8165 відвідувачів онлайн
5 843 14

Через розсинхронізацію енергосистеми 30 травня майже 2 млн споживачів залишились без світла. Таких ситуацій не було з лютого, - Міненерго

енергетика

Майже 2 мільйони споживачів залишилися без світла через розсинхронізацію енергетичної системи України.

Як інформує Цензор.НЕТ про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

У повідомленні зазначається: "Сьогодні, 30 травня, близько 13:00 через надзвичайну ситуацію, яка сталася у оператора системи передачі електроенергії, відбулася розсинхронізація енергосистеми. Це призвело до аварійних відключень та тимчасового знеструмлення абонентів.

Загалом без світла одночасно залишилися майже 2 мільйони абонентів у 12 областях - Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Києві та на Київщині, а також у Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях.

Це найбільша кількість одночасно знеструмлених споживачів починаючи з лютого, коли завдяки зусиллям енергетиків, зокрема атомників, вдалося додати генерації в систему та скасувати графіки відключень електроенергії. Нагадаємо, що графіки довелося ввести через масштабні ворожі обстріли та пошкодження енергетичної інфраструктури.

Однак, сьогодні масованих обстрілів та влучань в енергетичну інфраструктуру зафіксовано не було. Генерація повністю покриває потреби споживачів, відключення абонентів не планувалися.

Окремо варто зазначити, що через цю аварійну ситуацію відбулися тимчасові відключення електроенергії і в сусідній Молдові.

Аби встановити причини масових відключень та не допустити їх повторення, міністр енергетики України Герман Галущенко доручив Державній інспекції енергетичного нагляду негайно створити комісію для оперативного вивчення цієї ситуації".

Про результати роботи комісії буде повідомлено додатково".

Топ коментарі
+15
Що воно (Міненерго) чеше? Якщо не може пояснити причини «розсінхронізаціі», то хай пояснить чому її не було до цього часу. Це ж не дощ з неба!
показати весь коментар
31.05.2023 00:01 Відповісти
+12
Причина у московській агентурі, яка сидить на посадах привладних і виконує Оманські обіцянки!!
показати весь коментар
30.05.2023 23:52 Відповісти
+12
200 мегаватну лінію запустили в ЄС. Головне гешефт, а не те, як живуть українці. обстрілів не треба. У нас всі біди сама влада генерує.
показати весь коментар
31.05.2023 00:04 Відповісти

Завантаження...