11606 відвідувачів онлайн

10 країн Північної Європи готують спільні плани евакуації населення на випадок великої війни

німеччина

Десять країн Північної Європи домовилися підготуватися до можливої транскордонної евакуації цивільного населення на випадок кризи або військового конфлікту в регіоні. Держави використовують досвід війни в Україні.

Про це йдеться у заяві Міністерства оборони Швеції та пише Reuters, передає Цензор.НЕТ.

Які країни?

  • Йдеться про такі держави Північної Європи: Німеччина, Польща, Естонія, Литва, Латвія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Ісландія та Данія.

"Досвід України показав, що тимчасові переміщення населення дають змогу продовжувати оборону країни, одночасно захищаючи цивільних", - ідеться в документі Швеції.

Що в плані?

Так, 10 країн спільно розроблять плани евакуації людей через сухопутні кордони. Це передбачає перегляд транспортних маршрутів, прикордонного контролю, евакуаційних коридорів, приймання та реєстрації людей, а також захисту особливо вразливих груп населення.

Мета досягнутої домовленості –– поліпшення захисту цивільного населення в разі великих криз або, в гіршому випадку, війни.

Зазначається, що всі ці країни останніми роками активізували підготовку щодо можливого збройного конфлікту з Росією у майбутньому.

Топ коментарі
+10
Ну як тут не згадати про ціну ,,травневих шашликів'' і про кривавий фінал театральної вистави.....Серце обливається кров'ю, а душа заходиться в німому крику від безсилої люті, коли бачиш ці нескінченні ряди прапорів на цвинтарях. І від осмислення і розуміння того, що цього океану сліз, цих сотень тисяч смертей і понівечених життів могло б не бути, якби в кріслі президента сидів відповідальний державний діяч, а не цей пришльопкуватий блазень з ,,зеленого шапіто'', який перетворив національну безпеку на дешевий відосик. Поки західні партнери волали про неминучу катастрофу, цей ,,лідер'' з єхидною посмішкою розповідав нам про маринади та мирне небо, свідомо прирікаючи мільйони людей на пастку. Це не просто помилка - це злочинна бездіяльність і нелюдський цинізм. Він знав!! Він усе курво знав!! Але замість того, щоб кричати ,,Рятуйтеся!'', він по тихому евакуював власну родину та батьків, залишивши українців зустрічати ворожі колони вдома в халатах і домашніх капцях.Він боявся ,,паніки''? Ні, він боявся за свій рейтинг і комфорт свого оточення. Для нього затори на дорогах виявилися страшнішими за масові поховання в Бучі, Ірпені та Маріуполі. Поки європейські країни - Швеція, Фінляндія, Норвегія - вже сьогодні розробляють детальні плани евакуації населення, хоча на них ніхто не нападає, наш ,,герой у флісці'' тоді зробив усе, щоб ми були максимально беззахисними..... І зараз дивлячись на те, як 10 країн Північної Європи готують своїх громадян до найгіршого, забезпечуючи їх інструкціями та логістикою, хочеться вити від усвідомлення: у лютому 22-го нас просто кинули в м'ясорубку заради красивого кадру ,,незламності''. Якби при владі був адекватний керманич, міста були б укріплені, люди вивезені, а ворог зупинений ще на кордонах, а не в передмістях столиці. Замість цього ми отримали блазенську безпечність, за яку заплатили найдорожчою валютою у світі - життям і кров'ю наших найкращих людей. Цей біль не вщухне ніколи, як і розуміння того, що ціна брехні однієї людини - це загибель сотень тисяч людей.....
показати весь коментар
05.03.2026 03:10 Відповісти
+3
Буде Україна приймати біженців з ЄС. Алєверди.
показати весь коментар
04.03.2026 23:57 Відповісти
+3
"Тікають, а воювати хто буде?"

прочитать не?:
"підготуватися до можливої транскордонної евакуації цивільного населення"

вроде ясно, не хотят на шашлыки
показати весь коментар
05.03.2026 00:43 Відповісти

Завантаження...