3727 відвідувачів онлайн

У НАТО не вірять, що Трамп справді виведе США з Альянсу, - Politico

Вихід США із НАТО: що кажуть в Альянсі та Штатах?

Адміністрація Трампа не обговорювала вихід США із НАТО. 

Про це пише Politico, інформує Цензор.НЕТ.

Подробиці

За словами двох дипломатів НАТО, США не розпочинали жодних дебатів всередині НАТО та не видавали конкретних директив щодо ролі Вашингтону в Альянсі.

Співрозмовник видання заявив, що адміністрація Трампа не повідомила Капітолію про майбутній вихід.

"Немає жодних доказів, що це справді так", - додав представник Пентагону.

Шлях до виходу з НАТО буде всіяний юридичними перешкодами та, ймовірно, зіткнеться з обуренням з боку конгресменів, які стверджують, що президент повинен дотримуватися закону 2023 року, який вимагає двох третин голосів у Сенаті, перш ніж США вийдуть з НАТО, пише видання.

Один із дипломатів Альянсу наголосив, що НАТО все ще служить основним стратегічним інтересам США.

Інший дипломат Альянсу вважа, що риторика Трампа була спрямована на те, щоб "змусити союзників по НАТО вжити якихось помітних дій", зокрема, щоб Франція та Велика Британія надали допомогу щодо Ормузької протоки.

За словами першого посадовця НАТО, погроза Трампа видавалася як "ще один блеф" і вписувалася у схему посилення тиску США на Європу під час криз.

Що передувало?

Топ коментарі
+7
Таке враження що в Амереці монархія якась. Де поділась їхня система противаг?
показати весь коментар
02.04.2026 09:23 Відповісти
+3
Ну, як шо Трамп забажає вийти з НАТО то він може це зробити особисто промовив - я виходжу з НАТО та набундюжено грюкнути дверима клозета на борту №1. І все, війшов. Але Європі це дуже гарна наука.
показати весь коментар
02.04.2026 09:14 Відповісти
+3
Я все більше впевнююся, що або Трампом напряму керують з Кремля, або він Кремль "мавпує"... Саме "мавпує", бо веде себе набагато дурніше, ніж кремлівські технологи... У Путіна були "професійні вкидателі проблемних питань". Спочатку цю роль грав Жиріновський. Виголошував якусь "неймовірну бредятину", "на грані фолу", а потім Кремль спостерігав за реакцією світової спільноти... Якшо спільнота сприймала подібне негативно - Кремль, в будь-який момент, міг заявить: "А чего ви хотели? Это его личное мнение... Мы его не разделяем...". Ну, а Трамп молотить язиком НАПРЯМУ, від самого себе...
показати весь коментар
02.04.2026 09:16 Відповісти

Завантаження...