6798 відвідувачів онлайн

США пропонують Ірану розблокування частини коштів в обмін на відмову від збагаченого урану, - Axios

США наблизилися до угоди з Іраном щодо обміну урану на заморожені активи

США та Іран обговорюють план припинення війни, який передбачає, що Вашингтон розблокує заморожені активи Тегерану на суму 20 мільярдів доларів в обмін на те, що Іран відмовиться від своїх запасів збагаченого урану.

Про це пише видання Axios із посиланням на джерела, повідомляє Цензор.НЕТ.

Позбавлення Ірану збагаченого урану 

Ключовим завданням для адміністрації Трампа є позбавлення Ірану доступу до майже 2 000 кг збагаченого урану, що зберігається на підземних об'єктах, включно з 450 кг, збагаченого до 60% чистоти.

Тоді як Ірану потрібні гроші.

Переговори про обмін урану на розморожені кошти тривають давно, проте зараз сторони суттєво зблизили позиції, пише видання. 

Раніше Вашингтон погоджувався лише на розмороження 6 мільярдів доларів для гуманітарних потреб Ірану, однак Тегеран наполягав на 27 мільярдах.

За словами одного з джерел видання, суму 20 мільярдів доларів запропонували США. Інший співрозмовник заявив, що ідея обміну активів на уран – лише "один із багатьох варіантів, що обговорюються" для завершення війни.

Також раніше США вимагали, що Іран передав весь свій ядерний матеріал Сполученим Штатам, але іранська сторона погодилася лише на його "розбавлення" на території Ірану.

Згідно з компромісною пропозицією, яка зараз обговорюється, частина високозбагаченого урану буде відправлена до третьої країни, а частина – розбавлена в Ірані під міжнародним наглядом.

Потенційна угода передбачає добровільний мораторій на збагачення урану в Ірані. Тегерану планують дозволити ядерні дослідження та виробництво медичних ізотопів виключно на наземних об’єктах.

Наразі сторони не дійшли згоди щодо терміну обмежень: Вашингтон наполягає на 20 роках, тоді як Іран згоден лише на 5. Посередники працюють над пошуком компромісного рішення.

Що передувало?

Топ коментарі
+4
Якщо "трампон" накине ще 20 лярдів.то чалмоносці самі відвезуть йому збагачений уран в США.А ПОТІМ ЗНОВУ СОБІ ЗБАГАТЯТЬ
показати весь коментар
17.04.2026 19:11 Відповісти
+4
Пам'ятається в України забрали ядерну зброю разом із правом в майбутньому на володіння такою в обмін на російський газ, який через кілька років став оплатним по ціні, що поступово досягла світової.
Ця історія за участі США та рашистською пітьми всім відома. А відтак, на ніякі домовленості про обмеження своїх ядерних амбіцій Іран не піде.
показати весь коментар
17.04.2026 19:18 Відповісти
+2
Іранцям, українцям та всяким унтерменшам не можна мати ядерку, бо це відсталі дикуни. Вони бажають напасти на сусідів.
показати весь коментар
17.04.2026 19:26 Відповісти

Завантаження...