"Північний потік-2" становить загрозу для енергетичної безпеки Європи, - Тіллерсон

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що США виступають проти проекту газопроводу "Північний потік-2", бо вважають його загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Як і Польща, США виступають проти газопроводу "Північний потік-2". Ми вважаємо, що він підриває енергетичну безпеку і стабільність Європи. Крім того, він дає Росії ще один інструмент, який дає змогу використовувати енергетику в політичних цілях", - сказав він на прес-конференції в Польщі.
Глава Держдепу зазначив, що США переконані в необхідності диверсифікувати джерело постачання енергоносіїв у європейські країни.
"Це важливо в довгостроковій перспективі для безпеки Європи", - підкреслив він.
Р.Тіллерсон нагадав, що американські компанії готові працювати з Польщею у сфері енергетики.
До реалізації проекту Nord Stream-2 вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери мають намір приступити у квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід прокладуть через Балтійське море. Він з'єднає Росію і Німеччину, оминаючи Україну, Польщу і країни Балтії. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою ніж у першого Nord Stream, а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.
Київ виступає категорично проти цього будівництва, називаючи його політично мотивованим і пропонуючи ЄС створити консорціум із залученням європейських компаній для управління існуючим ефективнішим маршрутом транспортування через Україну.
Про свою незгоду з проектом Nord Stream-2 заявила також низка країн ЄС, зокрема Польща і Литва.
Выводы по результатам Давоса.
Он создал самую сильную экономику в Европе.
Он провел прошлой осенью самые знаковые и крупнейшие реформы: образования, пенсионную и медицинскую.
Ой. Ещё судебную. Уже закончил.
Он создал в Украине инвестиционный рай.
Он создал НАБУ и САП. Борьба с коррупцией- его главный приоритет.
Он создал самую сильную армию в Европе. Да что там- в Европе? Нет. В мире? Да чего там мелочиться? Во Вселенной.
Он любит Украину, "свои" реформы, "свой" народ, "свою" армию.
...
Он встретился с Трампом.
Мимолётно.
Набегу.
Ой. Это был не Трамп.
Какая разница?
Это был американец.
"Его" американец.
Или не его.
Не разобрался.
Потому что тоже набегу.
...
Он- лучший президент третьего тысячелетия.
И четвертого.
И пятого.
Отныне и присна. И во веки веков.
Аминь.
...
Черчилль, Рузвельт...
Нет. Наполеон.
Чистый Наполеон.
Торт.
Рошен.
Наполеон третьего тысячелетия.
...
Давос.
Досвидос.
У Лолиты алкогольный психоз.