6622 відвідувача онлайн

"Нафтогаз": Україна запобігла спробі Росії створити штучну кризу з газом

"Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи. Через це Україні нібито довелося збільшити витрату енергії з метою забезпечення транзиту газу в ЄС.

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю The Wall Street Journal заявив, що розбіжності між "Газпромом" і Україною не загрожують транзиту газу з Росії до Євросоюзу. Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Для Європи ризики зникли. Ми зробили все можливе, щоб штучна криза, яку намагалась створити Росія, не відбулася", - сказав Коболєв.

На його думку, "Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи. Через це Україні нібито довелося збільшити витрату енергії з метою забезпечення транзиту газу в ЄС.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року.

Топ коментарі
+20
Добре , що запобігли провокаціям кацапні.. Але складається враження, що наша влада наприкінці четвертого року війни, все ще очікує від кацапні не підлості а букетів пахучих фіалок.. А якби в грудні це сталося? А якби тижнів три по всій території України мороз за 20 градусів жахнув? Що б тоді робили наші "потужні і рішучі реформатори"? Велика подяка не нашим владним мужам , а Господові котрий, жаліючи українців - дарує їм м'які зими з року в рік..
показати весь коментар
04.03.2018 08:40 Відповісти
+15
нужно признать, Президент и его ******, быстро и эфективно решило этот газовый кризис.. "Газпром" расчитывал, что "Нафтогаз" начнет отбор газа из транзитного газа, а Украина сработала на упреждение, и законтрактовались у поляков..
а расторгать контракт "Газпром" будет в Стокгольмском суде, а это будет длиться еще пару лет, и это будет годами унижения "Гапрома"
показати весь коментар
04.03.2018 08:46 Відповісти
+13
К то о чем...а вшивый как всегда о бане....

ТовариШч....только то что украинцы откликнулись на просьбу правительства о снижении газа...и снизили его потребление на 14%....скулить о каких то перевыборах этой весной может только идиот.....
показати весь коментар
04.03.2018 10:00 Відповісти

Завантаження...