"Нафтогаз": Україна запобігла спробі Росії створити штучну кризу з газом

"Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи. Через це Україні нібито довелося збільшити витрату енергії з метою забезпечення транзиту газу в ЄС.
Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю The Wall Street Journal заявив, що розбіжності між "Газпромом" і Україною не загрожують транзиту газу з Росії до Євросоюзу. Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.
"Для Європи ризики зникли. Ми зробили все можливе, щоб штучна криза, яку намагалась створити Росія, не відбулася", - сказав Коболєв.
На його думку, "Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи. Через це Україні нібито довелося збільшити витрату енергії з метою забезпечення транзиту газу в ЄС.
Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.
Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.
"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.
Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року.
а расторгать контракт "Газпром" будет в Стокгольмском суде, а это будет длиться еще пару лет, и это будет годами унижения "Гапрома"
ТовариШч....только то что украинцы откликнулись на просьбу правительства о снижении газа...и снизили его потребление на 14%....скулить о каких то перевыборах этой весной может только идиот.....