Росія 10 років таємно розробляла і накопичувала речовину "Новачок", - Джонсон

Про це чиновник повідомив в інтерв'ю BBC, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на 112.
"У нас є докази того, що Росія протягом останніх 10 років не лише вела розробки речовини нервово-паралітичної дії з метою здійснення вбивств, але також створювала і накопичувала "Новачок", - сказав міністр.
За даними Джонсона, завтра до Великої Британії приїдуть експерти з Організації із заборони хімічної зброї для аналізу речовини, за допомогою якої отруїли колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля.
У британському МЗС нагадали, що застосування газу "Новачок" є порушенням Конвенції про хімічну зброю.
Раніше, 12 березня, прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.
Мей також заявила, що Велика Британія до вечора вівторка, 13 березня, чекає від Москви пояснень у зв'язку з отруєнням екс-співробітника ГРУ. Після цього Лондон буде готовий вжити найсерйозніших заходів у відповідь.
У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни".
Екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживав у Великій Британії і був засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння нервово-паралітичною речовиною в торговому центрі міста Солсбері.
Також Цензор.НЕТ повідомляв, що колишнього топ-менеджера "Аерофлоту" і соратника Бориса Березовського Миколу Глушкова знайдено мертвим 12 березня в Лондоні зі слідами удушення.
17 березня в МЗС Росії заявили, що РФ вишле з країни 23 британських дипломатів у відповідь на дії Великої Британії.
Самая популярная лондонская частушка:
"Мимо русского посольства
Я без маски не хожу..."