10485 відвідувачів онлайн

Росія повинна визнати, що отруїла Скрипаля, - Держдепартамент США

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє РИА "Новости".

"Двері до діалогу з російським урядом залишаються відкритими, але якщо Росія хоче поліпшити відносини, вона спочатку повинна визнати відповідальність за цей замах і припинити безглузду і агресивну поведінку", - сказала Нойєрт.

Відповідаючи на запитання, чи надала Велика Британія американській стороні будь-які докази причетності Росії до цієї атаки, Нойєрт повідомила, що сама їх не бачила, і така робота ведеться не через держдепартамент, а через розвідслужби.

При цьому вона так і не змогла однозначно сказати, чи було передано якісь докази.

Нагадаємо, розслідування замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його доньки Юлії триває. Екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживав у Великій Британії і був засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Зазначимо також, що 12 березня прем'єр-міністр Тереза ​​Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни". 

20 березня 23 співробітники російського посольства в Лондоні, а також їхні сім'ї залишили Велику Британію

На саміті ЄС, який завершився 23 березня, країни Євросоюзу виступили на підтримку Великої Британії. Деякі країни, зокрема Польща, розглядають можливість вислання російських дипломатів.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ на знак солідарності з британськими партнерами й трансатлантичними союзниками та в координації з країнами Європейського Союзу видворяє 13 російських дипломатів.

Про вислання російських дипломатів оголосили Сполучені Штати, Канада та 14 європейських держав, серед яких Німеччина, Франція, Італія, Чехія та інші. У заявах Вашингтона й Оттави співробітники дипмісій, яких висилають, звинувачувалися у зв'язках з російською розвідкою та в "зловживанні дипломатичними повноваженнями". Крім того, США заявили про закриття російського генконсульства в Сіетлі.

Топ коментарі
+11
Та хрен там.
Давите до последнего.
показати весь коментар
27.03.2018 23:50 Відповісти
+10
Сейчас только и разговоров, что о групповой высылке российских дипломатов из стран ЕС и США. Однако, помимо репутационных потерь, данное действие имело и финансовые последствия.

Так, на фоне упаковки чемоданов в российских дипломатических представительствах, фондовый рынок РФ буквально треснул, показав рекордное с весны 2017 падение на 193 млрд рублей!

И если уж говорить языком цифр, то за 1 дипломата РФ потеряла по 1,73 млрд руб.

Однако это речь идет о показателях Московской Биржи, хотя помимо неё в пике ушел и РТС, показавший падение стоимости российских компаний на $4,2 млрд.

Ко дну устремились и акции ведущих компаний РФ, в частности, максимальное падение показал ВТБ на 4,3%, за ним "Сбербанк", на 2,67%, "Газпром" на 2,63%, "Норникель" на 2,25%.

Таким образом, суммарные потери российских компаний по состоянию на понедельник уже превысили 300 млрд рублей. А ведь, казалось бы, всего на всего выдворили 111 представителей сверхдержавы. Хотя, уверен, пенсионеры будут рады помочь пикирующей экономике!
показати весь коментар
28.03.2018 00:01 Відповісти
+8
Оце розмова - " Россия должна признать ответственность в отравлении" крапка.
Не зроблять - ще підкрутять дріт на рашці.
показати весь коментар
27.03.2018 23:53 Відповісти

Завантаження...