6987 відвідувачів онлайн
3 807 46

Суд у Лондоні вирішив не розглядати позов "Приватбанку" проти Коломойського

Суд у Лондоні вирішив не розглядати позов "Приватбанку" проти Коломойського

"Приватбанк" збирається оскаржити рішення суду.

Високий суд Лондона вирішив, що справа за позовом "Приватбанку" до його екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова йому непідсудна. Суд відмовився визнати свою юрисдикцію у цій справі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу "Приватбанку".

"Незважаючи на те, що суддя визнав, що Банк став жертвою масштабних шахрайських дій, - на суму приблизно від 329 млн дол. США до 1.2 млрд дол. США, - він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову Банку проти його колишніх акціонерів", - розповідають у фінустанові.

"Приватбанк" збирається оскаржити це рішення.

"Це судове рішення є лише першим етапом процесу та Банк отримав дозвіл на його оскарження в питанні юрисдикції, і беззаперечно впевнений, що в кінцевому підсумку йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона", - йдеться в повідомленні.

Петр Крумханзл, Голова Правління Банку, заявив: "Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери є відповідальними за багатомільярдні шахрайські дії в Банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів за допомогою судового процесу в Лондоні та віримо, що англійський суд, в кінцевому рахунку, здійснить правосуддя між сторонами".

Нагадаємо, 16 січня 2018 року НБУ на своєму сайті оприлюднив звіт міжнародного детективного агентства Kroll про багатомільярдні махінації в "Приватбанку". Збитки фахівці компанії оцінили в 5,5 млрд дол.

У повідомленні НБУ також зазначалося, що результати розслідування Kroll підтвердили попередні висновки Національного банку, який висловлює свою готовність ознайомити правоохоронні органи з результатами розслідування.

Ознайомитися з результатами розслідування можна в презентації.

В НБУ крім цього нагадали, що розслідування Kroll відповідає зобов'язанням України перед МВФ, передбачених Меморандумом.

У червні 2017 року міжнародна організація-журналістів розслідувачів "Центр з розслідування корупції та організованої злочинності" (OCCRP) повідомила, що "Приватбанк" протягом 2015-2016 років видав понад $ 1 млрд кредитів 28 харківським фірмам, які пов'язували з екс-бенефіціаром банку Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, 4 липня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ відкрила низку кримінальних проваджень, пов'язаних з "Приватбанком".

"За заявою пана Шлапака ще кілька місяців тому ГПУ дійсно відкрила кілька кримінальних проваджень за різними кваліфікаціями про події в "Приватбанку", особливо в період грудня 2016 року, але є провадження і за більш далекий період - з 2008 по 2016 роки. Зараз слідство ГПУ концентрується на одному з цих проваджень, в якому визначаються події навколо видачі кредитів двом структурам на кілька десятків мільярдів грн, при тому що ці структури Нацбанком були визнані пов'язаними з бенефіціарами.

Нагадаємо, 4 липня глава правління "Приватбанку" Олександр Шлапак заявив, що Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом доведення банку до неплатоспроможності. Також Шлапак заявив, що особам, пов'язаним з колишнім керівництвом "Приватбанку", було видано 190 млрд гривень кредитів.

Міністерство фінансів опублікувало лист, який 16 грудня минулого року екс-власники "Приватбанку" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов направили уряду з проханням придбати акції банку і ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації щоб уникнути банкрутства. У цьому листі колишні власники "Приватбанку" брали на себе зобов'язання щодо реструктуризації кредитів, наданих банком пов'язаним юридичним особам. Згідно із заявою Мінфіну, це зобов'язання не було виконано у встановлений термін.

Зі свого боку Ігор Коломойський стверджував, що колишні акціонери банку беруть участь упереговорах щодо реструктуризації кредитів, які почалися в червні.

Раніше заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання "Приватбанку" неплатоспроможним і його націоналізацію. Свій позов до Національного банку і "Приватбанку" про розірвання договору поруки Коломойський подав 9 червня.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується, держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".

Разом з тим, рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країни G7, Євросоюз і США.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що "Приватбанк" доведений до неплатоспроможності, а за це передбачена дуже серйозна відповідальність".

Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій "Приватбанку" належало Ігорю Коломойському, 41,6% - Геннадію Боголюбову. Джерело: https://censor.net/ua/n3044637

Топ коментарі
+18
Тепер будуть зняті усі арешти з рахунків та активів Ігоря Коломойського.

Суд в Лондоне решил не рассматривать иск "Приватбанка" против Коломойского - Цензор.НЕТ 351
показати весь коментар
23.11.2018 16:10 Відповісти
+15
хочу послушать будку про перемоги 100500 штук
показати весь коментар
23.11.2018 16:12 Відповісти
+11
он же себя мнит великим
банкиром дипломатом рехформатором
а по факту просто барыга
показати весь коментар
23.11.2018 16:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
хочу судится в лондоне млин
показати весь коментар
23.11.2018 16:07 Відповісти
укради миллиард.. и будешь))
показати весь коментар
23.11.2018 16:10 Відповісти
с радостью мля
показати весь коментар
23.11.2018 16:13 Відповісти
Дайте два!
показати весь коментар
23.11.2018 16:22 Відповісти
давайте все там судитсяЁ!!!!!
показати весь коментар
23.11.2018 16:08 Відповісти
Тепер будуть зняті усі арешти з рахунків та активів Ігоря Коломойського.

Суд в Лондоне решил не рассматривать иск "Приватбанка" против Коломойского - Цензор.НЕТ 351
показати весь коментар
23.11.2018 16:10 Відповісти
А ведь Беня дебилов предупреждал....... https://www.youtube.com/watch?v=jNKgNt5K-5I
показати весь коментар
23.11.2018 16:42 Відповісти
Не, ну ежу понятно! Нашли с кем тягаться, идиоты щикаладные. У вас думалка не отросла еще против Бенохеса выступать! Сидите там тихо под лавкой и не вякайте. А будете вякать - так Бенохес вас разденет до нитки, еще и должны Бенохесу остатетесь!
показати весь коментар
23.11.2018 16:44 Відповісти
не по нутру петрушке бенин ...)))
показати весь коментар
23.11.2018 18:03 Відповісти
Игорь Валерьевич красавчик !!!Уважаю !!!
Подавился петрушка ПБ !!!
показати весь коментар
23.11.2018 18:05 Відповісти
хочу послушать будку про перемоги 100500 штук
показати весь коментар
23.11.2018 16:12 Відповісти
От щикаладные, неприятно им правду слышать, ну повторю тогда. От щикаладные дебилы, думали, что с самим Бенохесом тягаться получится, от идиоты! Да Бенохес обберет вас до нитки, еще и должны останетесь! Ну придурки щиколадные, да Бенохес разводил таких на пальцах еще в молодости. Нашли с кем связаться!
показати весь коментар
23.11.2018 16:38 Відповісти
Лично я не понял каким боком суд Лондона к Коломойскому и Привату.
Походу английские судьи тоже не могут понять, почему они должны разруливать междоусобные шкурные споры каких-то дикарей с окраины Европы.
показати весь коментар
23.11.2018 16:13 Відповісти
Потому что только через Лондон можно обнаружить и вернуть в страну эти 6 миллиардов.
показати весь коментар
23.11.2018 16:55 Відповісти
Оно и видно!
показати весь коментар
23.11.2018 17:03 Відповісти
Теоретически можно. Но практически...
показати весь коментар
23.11.2018 17:11 Відповісти
Если никто из юрлиц, задействованных в иске, не находится в юрисдикции суда ВБ и финансовые потоки не проходили, через британские банки, то обнаружить конечно можно, но это просто не их дело.
Что, собственно, судьи и сказали.
показати весь коментар
23.11.2018 19:23 Відповісти
Но через кипрские банки проходили. А это тоже самое, что британские. И вообще, вы недооцениваете возможности Британии.
показати весь коментар
23.11.2018 19:31 Відповісти
Возможность не означает желание. Есть вещи, которые обязывают, а есть те, которые дают свободу принятия решения.
Тут, видимо, именно тот случай.
показати весь коментар
23.11.2018 20:18 Відповісти
Ну да. Не хотят.
показати весь коментар
23.11.2018 20:44 Відповісти
Коломойский евробляхер, поэтому судить его надо в пещерском суде
показати весь коментар
23.11.2018 16:14 Відповісти
Шота отжимание активов кому-то боком выходит...
показати весь коментар
23.11.2018 16:14 Відповісти
Беня и в Лондоне порешал......
показати весь коментар
23.11.2018 16:17 Відповісти
Типы типа Бени токсичны для западного правосудия.

Взять у такого один раз денег и похерить свою (а может и своих детей) карьеру и репутацию навсегда? Это должно быть сверхдофига денег.
показати весь коментар
23.11.2018 16:25 Відповісти
Да Бенохес по умному порешал, сугубо правовыми аргументами. Небось, в поданни в суд щиколадные идиоты как обычно допустили массу ошибок и неточностей, а так как Бенохес на голову умнее любого щикаладного прихвостня то использовал их щиколадные проебы и тупость против них по полной программе!
показати весь коментар
23.11.2018 16:27 Відповісти
Для цього є луценко каламойскава.
показати весь коментар
23.11.2018 19:31 Відповісти
шо-то жидко соевых на ветке
показати весь коментар
23.11.2018 16:32 Відповісти
очередной обсирон
рыгошаКАЛадников
показати весь коментар
23.11.2018 16:33 Відповісти
Ну так ума у щикаладных нет, зато понтов навалом. Вот их постоянно то фейсом об тейбел и опускают все, кому не лень. С другой стороны - ну не пойдет же нормальный, умный человек работать на жадного дибила Пецю - крысу, от того и профи в его говнокоманде нет. Какой говнокомандующий - такая и "********"!
показати весь коментар
23.11.2018 16:36 Відповісти
он же себя мнит великим
банкиром дипломатом рехформатором
а по факту просто барыга
показати весь коментар
23.11.2018 16:47 Відповісти
Да уж... Трудно быть богом.
Ну а по факту:
Кто, по-вашему, этот мощный старик? Не говорите, вы не можете этого знать. Это - гигант мысли, отец коалиционной демократии и особа, приближенная к бюджету .
показати весь коментар
23.11.2018 17:43 Відповісти
Очередной обсирон вас, мокшей - арест с бениных денег так и не сняли)))))
показати весь коментар
23.11.2018 17:40 Відповісти
да мне пофиг
от его ареста или нет
я за газ меньше платить не буду
показати весь коментар
23.11.2018 17:59 Відповісти
"Коломойский и Боголюбов строили свою стратегию на том, что не проживали в Лондоне.
И если в отношении Коломойского, который до последнего времени жил в Женеве, а теперь перебрался в Израиль, это правда, то Боголюбов долгие годы был резидентом Великобритании.
Однако, чтобы уйти из-под британской юрисдикции по искам национализированного Украиной "Приватбанка" и бывшего партнера Вадима Шульмана, Боголюбов переехал из Великобритании в Швейцарию и развелся с супругой", - написал Лещенко.
Источник: https://biz.censor.net/n3098445
показати весь коментар
23.11.2018 16:47 Відповісти
Франческа, похоже, ты права с прогнозами Коломойского. Есть , наверное, инсайдерская информация
показати весь коментар
23.11.2018 16:52 Відповісти
Уже давно все есть, только вот существует один-единственный организм в нашей стране, который думает, что его спасет админресурс и фальсификации..
показати весь коментар
23.11.2018 20:43 Відповісти
Кто ж вам вернет теперь 6 миллиардов. Усьо! Нету!
показати весь коментар
23.11.2018 16:57 Відповісти
))))) так на деле не сняли арест с бениных активов - чему так мокши рады?
показати весь коментар
23.11.2018 17:38 Відповісти
от селёдки ухи пэтя получит ,а не лямы Игорька !!!
показати весь коментар
23.11.2018 18:10 Відповісти
Удивительная история! Коломойский - ЕДИНСТВЕННЫЙ кто создал в Укране успешный бизнес с нуля - ПриватБанк, при этом не прхватизировал кондитерские фабрики и металлургические заводы, не гудел во время воный с Рашей, а реально помогал, за это у него этот бизнес ОТОБРАЛИ просто так, без возмещения всех трудов. После чего к нему какието претензии!?
показати весь коментар
23.11.2018 18:22 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=jNKgNt5K-5I Любопытное интервью с Беней
показати весь коментар
23.11.2018 18:24 Відповісти
Я вообще тащусь от позиции государственного Привата и Украины Те они отжали у Бени его банк и еще обвиняют его, что он не захотел добровольно добавить к банку еще 6 ярдов. Это все равно что коммунисты отжали бы в 17-ом всю собственность у местных буржуев, а потом судились бы еще с ними во франции, чтоб те еще и денег доплатили... Коммунисты были просто тупыми придурками в 17-ом!
показати весь коментар
23.11.2018 21:22 Відповісти
Это позиция не Банка, а Пети. Все отжимать, что ему нравиться и потому выкуручивать до последней капли.
показати весь коментар
24.11.2018 08:02 Відповісти