5746 відвідувачів онлайн

Керченська протока нині вільна для проходу суден, - глава МЗС Німеччини Маас

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що нині свобода судноплавства в Керченській протоці гарантована, однак Німеччина та Франція могли б здійснити свій внесок у цей процес.

"Нині свобода проходу (суден через Керченську протоку) гарантована, всі учасники це підтверджують", - сказав Г.Маас на прес-конференції після переговорів із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми, звичайно, продовжимо говорити про те, про що домовилися президент Путін і федеральний канцлер Меркель у Буенос-Айресі, що Німеччина і Франція, можливо, могли б якось документувати те, що свобода проходу гарантована", - зазначив Г.Маас.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Топ коментарі
+15
Ты смотри, какой лоцман объявился!
показати весь коментар
18.01.2019 15:39 Відповісти
+12
Керченська протока вільна від чого? Від російських військових терористичних піратських кораблів? А вони де поділись? Їх затопили? Ні, вони стоять поруч, то як можна заявляти що протока вільна якщо росія не позбавлена військових кораблів та зброї в Криму та в Чорному морі, а терористи які вчинили напад на українські катери не видані міжнародному трибуналу і не засуджені?
показати весь коментар
18.01.2019 15:54 Відповісти
+11
Это в смысле путина в жопу надо расцеловать и строить СП-2 ?
показати весь коментар
18.01.2019 15:39 Відповісти

Завантаження...