Україна закладає базу для створення власного зенітного ракетного комплексу
Працюючи над ракетними системами "Вільха" і "Нептун", Україна закладає базу для створення вітчизняного ЗРК.
Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ повідомив генеральний конструктор - генеральний директор КБ "Луч" Олег Коростельов. Київське КБ "Луч" є розробником високоточного ракетного комплексу "Вільха" і комплексу крилатих ракет "Нептун".
За словами Коростельова, пускові установки, системи заряджання і забезпечення наземних ракетних комплексів створюються на універсальних платформах, які можна використовувати і для нових проектів, зокрема і для зенітних ракетних комплексів.
"Крім того, у нас є вітчизняні радіолокаційні станції, що забезпечують виявлення повітряних цілей на відстані до 400 км... Ракету "Вільха" доведеться серйозно доопрацьовувати. Але загалом у нас з'явиться база для того, щоб створити вітчизняний ЗРК, здатний вражати повітряні цілі на відстані до 100 км і на висоті до 25 км", - пояснив Коростельов.
Генеральний конструктор уточнив, що якщо фінансування робіт розпочнеться вже зараз, то власний ЗРК з'явиться в Україні протягом 2-3 років.
Як уже писав Цензор.НЕТ, українським ракетним комплексом "Вільха" зацікавилися за кордоном. Крім того, вже в наступному році на озброєнні ЗСУ може з'явитися крилата ракета "Нептун".
А еслі жульку з зеленським то всі бюджети підуть на контрибуції каломойському)