10420 відвідувачів онлайн
8 869 48

Загибель туристів на горі Піп Іван: уранці рятувальні роботи відновили

Загибель туристів на горі Піп Іван: уранці рятувальні роботи відновили

У неділю, 24 лютого, о 7:30 відновлено проведення аварійно-рятувальних робіт на горі Піп Іван, де загинули туристи.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це повідомили в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

З підніжжя на вершину гори направляється рятувальна група в складі 14 рятувальників та 5 волонтерів. На посту з туристами перебуває 5 рятувальників та 1 волонтер. Загалом залучено від Управління ДСНС в області 36 людей особового складу на 5 одиницях техніки. На високогір’ї спостерігається хмарна погода, видимість хороша, вітер 10 м/с, температура повітря становить -16 градусів.

О 9:10 рятувальники та волонтери розпочали супровід групи з 4 осіб із гори Піп Іван до урочища Погорілець. Двох туристів госпіталізували. Два туристи групи з 8 осіб загинули.

Читайте також: Рятувальники знайшли трьох лижників, які заблукали на горі Тростян

За попередньою інформацією, туристи з Івано-Франківської та Львівської областей - група не комерційна.

"Як з'ясувалося, група попередньо не зареєструвалася в жодному з пошуково-рятувальних відділень та знехтувала попередженнями про ускладнення погодних умов", - зазначила в оновленій інформації вчора ввечері прес-служба обласного управління ДСНС.

На той час у горах спостерігалося ускладнення погодних умов: температура повітря становила -22 градуси, шквальний вітер, нульова видимість, снігові замети місцями сягали 1,5-2 м. На операцію виїхали рятувальники Івано-Франківського, Косівського та Верховинського відділень і волонтери. До надання допомоги з транспортування туристів із високогір'я вниз залучили снігохід і 4 військових відділу прикордонної служби "Шибене" Чернівецького прикордонного загону. Спочатку з гори доставили вниз двох загиблих туристів. З іншими туристами залишилися рятувальники і волонтер.

Пізніше з вершини гори Піп Іван до урочища Погорілець гірські рятувальники транспортували і передали бригаді швидкої медичної допомоги першого потерпілого, 1981 року народження, із загальним переохолодженням організму, обмороженням I-II ст. 3 і 4 пальців лівої кисті. Чоловіка направили у Верховинську ЦРЛ. Через годину швидка забрала і другого постраждалого туриста, 1987 року народження, з обмороженням пальців обох кистей I-II ст., обмороженням крил носа, рубаними ранами обличчя. Його також доставили у Верховинську ЦРЛ. Наразі обидва постраждалі перебувають в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

У пункті обігріву та психологічної допомоги, розгорнутому біля підніжжя гори в урочищі Погорілець, надали допомогу іншим трьом туристам, які проходили туристичним маршрутом. Одному з них фельдшер надав медичну допомогу. Загиблі - багаторічний керівник станції юних туристів у Коломиї Павло Вінтонюк і 26-річний житель Коломиї Роман Беркещук.

Топ коментарі
+10
при нульовій видимості - толку з цих гвинтокрилів стільки ж, скільки і від самого Собакова
показати весь коментар
24.02.2019 12:34 Відповісти
+9
у туристов должны быть прежде всего МОЗГИ! А то в инстаграмм и ФБ они фотки выгладывали круглосуточно, а погоду - "посмотреть забыли"
показати весь коментар
24.02.2019 12:59 Відповісти
+7
Экстрима хотели... Экстрим получили... Печалька...
показати весь коментар
24.02.2019 12:31 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Вот бы где пригодились вертолёты Авакова!.Ведь каждая жизнь -бесценна.Также и на жутких ДТП
показати весь коментар
24.02.2019 12:19 Відповісти
Вертолеты покупались через МВД
- потому что для ВСУ их не продают...
Но это не значит что они сейчас в руках полиции...
показати весь коментар
24.02.2019 12:33 Відповісти
А зверніть увагу, як оперативненько розказали, що група "не комерційна"...
показати весь коментар
24.02.2019 13:27 Відповісти
На... кому трупы на сдачу? А вот меня вот интересует судьба инструкторов, как спят?
показати весь коментар
24.02.2019 14:04 Відповісти
при чём тут инструкторы, если они ни сном , ни духом...???
показати весь коментар
24.02.2019 16:55 Відповісти
при нулевой видимости вертолеты не летают.
показати весь коментар
24.02.2019 14:06 Відповісти
при нульовій видимості - толку з цих гвинтокрилів стільки ж, скільки і від самого Собакова
показати весь коментар
24.02.2019 12:34 Відповісти
Більше того, в негоду пориви вітра такі, що не кожен гвинтокрил проб'ється. Має бути спец. техніка, та й та не завжди може літати.
показати весь коментар
24.02.2019 12:41 Відповісти
у туристов должны быть прежде всего МОЗГИ! А то в инстаграмм и ФБ они фотки выгладывали круглосуточно, а погоду - "посмотреть забыли"
показати весь коментар
24.02.2019 12:59 Відповісти
Погоджуюсь. І реально банальна халатність і непідготовленість до маршруту. - Складання карти маршруту з урахуванням максимальної можливою температурою лютого, засоби обігріву, місць зупинок, часу походу, часу зупинки, Гори - ура героїзм - не пробачають.
показати весь коментар
24.02.2019 13:30 Відповісти
ты дебил я знал Павла старшего! человек туда ходил зимой не раз, получил за союза детского тур. инструктора а это много о чем говорит.!
показати весь коментар
24.02.2019 13:39 Відповісти
дибілом, в даному випадку, якраз вашого Павла і можна назвати
показати весь коментар
24.02.2019 13:44 Відповісти
каким самоуверенным тупым дубком стоеросовым можно назвать ОПЫТНОГО человека, из-за которого люди погибли!
показати весь коментар
24.02.2019 14:07 Відповісти
ты че грубишь? вполне корректный и нейтральный комметрарий, а вот на счет Павла тут ты зря покойника беспокоишь.
показати весь коментар
24.02.2019 14:12 Відповісти
я покойника беспокою? был с ним и в горах и на байдарках большего перестраховщика как главного группы я не видел! я его еще в последний путь понесу!
показати весь коментар
24.02.2019 14:48 Відповісти
Люди були банально непідготовленість по амуніції. Як таке могло статися в принципі?! Чи не зрозумів, що при такому вітрі і сильному снігопаді можна було закопатися в снігу і тоді б не було -22 і вітру не було. Намет, коремат, пуховики - де все це?! Так термобілизна в кінці кінців.
30 років тому його не було, але гинули в Карпатах туристи в 10 разів менше!
Тому, що КСП ловила таких туристів і *****! І без високогірній підготовки не можна було стати навіть дитячим інструктором з гірського туризму.
показати весь коментар
24.02.2019 14:25 Відповісти
Странная история, нужны комментарии от выживших, среди погибших и альпинист любитель -
26-летний житель Коломыи Роман Беркещук, который покорил много гор пятитысячников.
показати весь коментар
24.02.2019 15:23 Відповісти
Альпіністів любителів не буває. Це гірських туристів багато любителів.
Самому навчитися або у непрофесіоналів добре неможливо. Альпінізм це колективний вид мислення.
Скелелазіння це тільки один елемент і не найнебезпечніший.
І в альпінізмі висота відіграє меншу роль, ніж складність маршруту. На п'ятитисячному Казбеку є пішохідні маршрути для новачків. А Белалакая майже на км нижче (4200), а там найпростіший маршрут 3-а ... Снігові барси це навіть не 6 тисяч, 7 і вище. Правда, Маккінлі на Алясці хоч і шеститисячник - але це особлива гора ...
показати весь коментар
24.02.2019 16:21 Відповісти
Пусть меня простят , но это больные люди. …..
показати весь коментар
24.02.2019 12:27 Відповісти
У кожного свої таргани в голові
показати весь коментар
24.02.2019 12:46 Відповісти
немає за що прощати, таким, як ти співчувають
показати весь коментар
24.02.2019 13:33 Відповісти
больное ты существо. Эти турЫстЫ пошли дикарями в горы в сложные метеоусловия. Группа предварительно не зарегистрировалось в одном из поисково-спасательных отделений и пренебрегла предупреждениями об осложнении погодных условий Источник: https://censor.net/n3113435 . Их поступок принес горе как минимум в две семьи и сделал калеками еще несколько человек. И после этого я им должен сочувствовать ? А ум и глаза где были ? Это таким как ты нужно сочувствовать. Вы сначала делает, а потом думаете. Иди в горы и желательно один.
показати весь коментар
24.02.2019 14:29 Відповісти
Экстрима хотели... Экстрим получили... Печалька...
показати весь коментар
24.02.2019 12:31 Відповісти
Здоровых людей нет. Есть недообследованные.))) Все чем-то "больны".
показати весь коментар
24.02.2019 12:33 Відповісти
ну чому люди такі недалекоглядні? Думали, то іграшка - піти в гору?
показати весь коментар
24.02.2019 12:49 Відповісти
естественный отбор по Дарвину в действии.
показати весь коментар
24.02.2019 14:08 Відповісти
"...рубленые раны лица" Это как? Перепились и друг другу морды били? Травмы не характерные для той ситуации. Что-то не договаривают.
показати весь коментар
24.02.2019 13:01 Відповісти
Граница леса заканчивается на 1500 метрах, дальше мелкая поросль (до 2м) альпийской сосны до 1800.
Есть вариант, что кто то в снежной завирухе сорвался с гряды и приложился об камни, но в любом случае, выжившим историю лучше рассказать полностью. Погибли достаточно опытные туристы.
показати весь коментар
24.02.2019 15:26 Відповісти
Теж зауважив нетиповий травматизм. По ходу в критичних ситуаціях люди ведуть себе як і решта приматів.
показати весь коментар
24.02.2019 15:35 Відповісти
походу парень споткнулся лицом вниз, ветки, сучки, камни...
показати весь коментар
24.02.2019 17:01 Відповісти
О покойниках плохо не говорят, но если бы было можно, то у меня другого слова, чем придурки, для них нет. В такую непогоду, в условиях повышенной лавиноопасности попереться в горы, да еще вне маршрута! Нет слов... Родственников жаль.
показати весь коментар
24.02.2019 13:20 Відповісти
мінус 22 при штормовому вітрі це лютий 3.14здєц! Решті пощастило, що живі залишились
показати весь коментар
24.02.2019 13:29 Відповісти
До речі, в Карпатах заблукати туристам простіше, ніж на Кавказі. Коли кавказьких високогір'ї там одні камені, дерен і льодовики. А в Карпатах ліс і в лісі гірської підготовки мало для успішного проходження маршруту .
показати весь коментар
24.02.2019 13:57 Відповісти
Уранці? Жителі Урану?
показати весь коментар
24.02.2019 13:40 Відповісти
Колись був таким дурнем, що пішов один на Маковицю через стежку Довбуша ... До цього я ходив з групою рази 3.
Так ось коли сам ходив, то знайшов дорогу назад. А потім через день повів групу з 4 осіб і мало не заблукав. Але прогноз був нормальний і перевіряв я всю групу грунтовно по взуттю і вовняним шкарпеткам.
показати весь коментар
24.02.2019 13:51 Відповісти
Одне слов - туристи-пішоходи .

Гори куражу не вибачають .
показати весь коментар
24.02.2019 14:07 Відповісти
а не логичнее было бы, сначала спустить еще живых, а затем уже и мертвых. ведь мертвым все равно никак не поможешь.
показати весь коментар
24.02.2019 14:34 Відповісти
На Попе Иване обсерватория - большое жилой комплекс из камня.
показати весь коментар
24.02.2019 15:28 Відповісти
обитаемый..??
показати весь коментар
24.02.2019 17:03 Відповісти
Летом точно обитаемый, ее реставрируют. Я там палатку рядом ставил. Зимой не знаю, но вот цитата с другого сайта:
Трагедия развернулась вечером в пятницу, 22 февраля. Примерно в 21:45 на спасательный пост поступила информация, что у вершины горы Поп Иван в Мармарошском горном массиве, застряли восемь туристов и им срочно требуется помощь спасателей.

К счастью, ближайший спасательный пункт находился в полукилометре от места трагедии, спасатели выдвинулись на помощь сразу и уже спустя 10 минут были на месте происшествия. В это же время была начата эвакуация туристов с вершины.
Похоже что обитаемый.
показати весь коментар
24.02.2019 19:47 Відповісти
Ага. А два трупа откуда?
показати весь коментар
24.02.2019 22:53 Відповісти
так вот они похоже замерзли не дойдя до вершины. эти полкилометра это ещё и по высоте метров 300, там крутой подъём по очень разбитой дороге, всё в ямах, торчат корни альпийских сосен добавь к этому -20 и снежный буран. Падали, проваливались и замерзли.
Почему гуцулы так не замерзают ? потому что сидят зимой у тёплой печки и по горам без дела не лазят. А эти товарищи совершили бессмысленный подвиг ценой двух жизней.
показати весь коментар
25.02.2019 02:10 Відповісти
Нет, на 500 метрах не замерзнуть. Обстоятельства расследования будут обнародованы, тогда и узнаем подробности трагедии.
показати весь коментар
25.02.2019 12:13 Відповісти
Нам невідомі всі обставини. З групою були дуже досвічені люди. І саме двоє досвічених загинули.
показати весь коментар
24.02.2019 15:57 Відповісти
походу было так: это 2-е самых опытных вышли из укрытия-домика обсерватории на поиски обратного пути, и закончилась эта ошибка так плачевно для них...
показати весь коментар
24.02.2019 17:05 Відповісти
ТАК точно не было. Из строения обсерватории, если уж они там были, и дорога отлично известна, и рыпаться оттуда в снегопад, ураганный ветер и мороз, то-есть до улучшения погоды, могут только 100% безумцы.
показати весь коментар
24.02.2019 22:52 Відповісти
Ходил при совке в Хибинах лыжный поход. Ночью -40, днем -25, -30. Дней восемь в горах, в тундре, пять штук перевалов. Все живы-здоровы. Горы легкомысленности не прощают.
показати весь коментар
24.02.2019 22:26 Відповісти