11755 відвідувачів онлайн

46% українців спілкуються вдома українською мовою, 28% - російською, - дослідження

46% українців спілкуються вдома українською мовою, 28% - російською, - дослідження

66% громадян України вважають, що українська мова має бути єдиною державною мовою. Вона домінує в освіті, кінопрокаті, книговиданні та радіо, але здає позиції на телебаченні та у сфері послуг.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це свідчать дані аналітичного огляду рухом "Простір свободи".

Згідно з аналітичним оглядом "Становище української мови в Україні в 2019 році", оприлюдненим у п'ятницю, 46% українців спілкуються вдома завжди або переважно українською мовою, 28% - російською мовою. Водночас 66% громадян України вважають, що українська має бути єдиною державною мовою, а кількість прихильників ухваленого закону про мову (59%) більш як удвічі перевищує кількість його противників (27%).

Частка української мови в прайм-тайм провідних телеканалів за рік зменшилася із 64% до 40%, а російської - зросла із 7% до 27%. Зазначається, що решту часу займають двомовні російсько-українські програми.

"Такий регрес можливий через компромісні формулювання в законі "Про телебачення і радіомовлення", які створюють лазівки для русифікації телеефіру", - вважають автори дослідження.

Зазначається, що 56% всіх пісень на загальнонаціональних радіостанціях звучать українською мовою, а 90% часу радіопрограми ведуться українською мовою. Обидва показники зросли за рік і значно перевищують встановлені законом квоти (35% для пісень і 60% для мови ведення).

"Можна констатувати, що українська мова стала природною для радіоефіру в усіх регіонах країни", - йдеться в огляді.

Частка школярів, які здобувають освіту українською мовою, за рік зросла з 91 до 92%, а частка першокласників - із 95 до 96%. У 7 областях України українською мовою навчаються 100% першокласників.

"Водночас реальна мовна ситуація в навчальних закладах часто не відповідає офіційній статистиці і значна частина освітнього процесу всупереч закону здійснюється російською мовою", - заявляють у "Просторі свободи".

Із 374 фільмів, що вийшли цього року в кінопрокат, 47 зняті в оригіналі українською мовою, 194 дубльовані, а 152 - озвучені з іноземної мови на українську, 78 фільмів мають українські субтитри. У 89% випадків фільми в кінотеатрах транслюються українською як мовою оригіналу або дубляжу, в інших випадках - озвучені або із субтитрами українською.

Частка газет, що видаються українською мовою, становить 33% від сумарного тиражу. Водночас кількість книг українською мовою зростає як в абсолютному, так і у відносному вимірах, і становить 85% від сукупного тиражу виданих в Україні книг.

За підсумками моніторингу кафе і ресторанів, у 26 містах (усі обласні центри, крім окупованих, а також Кривий Ріг, Маріуполь, Краматорськ і Сєверодонецьк) лише 37% закладів харчування мають українську вивіску, лише в 75% є меню українською та тільки в 51% закладів персонал обслуговує україномовних клієнтів українською мовою.

Моніторинг автовокзалів і пасажирських міжміських автобусів у 20 містах засвідчив, що персонал перевізників у 37%, а працівники кас і довідкових служб автовокзалів у 40% випадків використовують російську мову в обслуговуванні україномовних клієнтів. Російська мова зафіксована в 11% звукових оголошень на автовокзалах та в 10% табличок на міжміських автобусах.

Огляд базується на даних державної статистики, соціології та моніторингових досліджень.

Топ коментарі
+16
а 26 % не розмовляють взагалі або користуються мовою жестів та печерним живописом.
показати весь коментар
08.11.2019 12:17 Відповісти
+15
Доля украинского языка в прайм-тайм ведущих телеканалов за год уменьшилась с 64% до 40%, а российского - возросла с 7 до 27%.

Не, не, не. Не реванш.
показати весь коментар
08.11.2019 12:22 Відповісти
+13
А узеленські казали що столиця Торонто.
показати весь коментар
08.11.2019 12:30 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Ты различия видишь в словах "жизнь" и "фест"?
Короче - "Дурень домкой багатіє".
Удачи.
показати весь коментар
08.11.2019 13:12 Відповісти
І? Від того, що фест уже років 10 не проводять, жителі міста перестали бути українськомовними?))))))
показати весь коментар
08.11.2019 13:16 Відповісти
В мозгу у тебя суржик. Причем лишнехромосомный
показати весь коментар
08.11.2019 13:14 Відповісти
Всё?
показати весь коментар
08.11.2019 13:15 Відповісти
Дело не в этом.
Сначала нужно разобраться, кто и как проводил исследование.
http://dobrovol.org/article/358/ Очень уважаемое экспертное агентство.
показати весь коментар
08.11.2019 12:45 Відповісти
А ты хотел агентство Разумкова, который всю жизнь топил за расею? Или сразу уже ВЦИОМ?
показати весь коментар
08.11.2019 13:15 Відповісти
Доля украинского языка в прайм-тайм ведущих телеканалов за год уменьшилась с 64% до 40%, а российского - возросла с 7 до 27%. Отмечается, что остальное время занимают двуязычные российско-украинские программы.
"Такой регресс возможен из-за компромиссных формулировок в законе "О телевидении и радиовещании", которые создают лазейки для русификации телеэфира", - считают авторы исследования.
НІ! Причина в тім, що у нас тепер президент не українець Порошенко, а єврей Зєлєнскій!
показати весь коментар
08.11.2019 12:44 Відповісти
Лучше б уже на идиш добавилось вещания! Хоть посмеялись бы
показати весь коментар
08.11.2019 13:16 Відповісти
Суржик не є українською мовою.
показати весь коментар
08.11.2019 12:45 Відповісти
Російська теж не є "русским языком"
показати весь коментар
08.11.2019 13:17 Відповісти
У Латвії за переписом 26,9% русскаязичних і цього вистачило, щоб зробити їх нєгражданами з 1991 року. У нас русскаязичних за переписом 29,6%...
показати весь коментар
08.11.2019 12:48 Відповісти
Бред какрй_то, а не опрос.... Согласно статистике таких ресурсов, как Гугль или Википедия, 82% запросов с Украины идут на РУССКОМ ЯЗЫКЕ.

Также есть статистика банковских операторов - тот же процент пользователей банкоматов выбирают РУССКИЙ.
показати весь коментар
08.11.2019 12:49 Відповісти
вот прям все банки тебе отчитались, какой изык выбирают их пользователи?
или это в кружке юного рузского пропагандончика такое рассказали?
показати весь коментар
08.11.2019 13:42 Відповісти
Ну-ну... Сама цифри видумала?

Тільки от за даними Вікіпедії українська версія на 16 місці із усіх мовних версій Вікіпедії. Хто ж тоді її читає? Узбеки? Монголи? Плем'я Тутсі? Чи все таки плем'я Гуту?

Про банкомати - взагалі весело)))) Як рахували?? До інтернету всі підключили (особливо, як врахувати, що у нас в Києві трапляються банкомати і без українського меню, і без російського меню)
показати весь коментар
08.11.2019 13:47 Відповісти
С банкоматоми все просто...
Раньше кнопка с русским была вверху...и ее жали автоматом...сейчас смотрю все банкоматы уже переделали...кнопка украинского языка первой...
показати весь коментар
08.11.2019 14:21 Відповісти
нафіга срузкій, він тупий і примітивний.
показати весь коментар
08.11.2019 15:17 Відповісти
ІзЬик у кацапів, а в нас МОВА !!!
показати весь коментар
08.11.2019 12:49 Відповісти
У кацапів генетичний шлюб щелепи, і в них немає сечі оволодіти українською - бо вони випробовують страшні борошна, ламаючи в роті мову.
показати весь коментар
08.11.2019 12:57 Відповісти
Два гени у ДНК зійшлись... Гена і Гена. І вийшов у результаті генетичний шлюб щелепи

Автор смалить.
показати весь коментар
08.11.2019 13:30 Відповісти
а ти переклади оте росіянською і все зрозумієш длля чого він так смалить.
показати весь коментар
08.11.2019 15:19 Відповісти
Він мабуть єдиний в Україні, хто так смалити може Нам з Вами ще вчитись і вчитись. І вірно Вам вже сказали - перекладить, на цензорє тих, хто не розуміє, де саме Welt Schmerz смалить добра половина.
показати весь коментар
08.11.2019 17:02 Відповісти
Шановний Welt Schmerz! Цілком підтримую Вашу беззастережну аксіому... Але, виходячи з загальноприйнятного, я би навіть сказав --- академічного визначення, все-таки не в роті, а в пельці!)
показати весь коментар
08.11.2019 15:51 Відповісти
"46% украинцев общаются дома на украинском языке, 28% - на русском, - исследование"
Цікаво,де і в якій місцевості проводили опитування? Наше село не величке(200дворів),але укаїньскою размовляють одиниці...Нужно еще какое то время...і з мовою все буде гаразд. Пацанята-школьники младших классов уже общаются на украинском....
показати весь коментар
08.11.2019 12:50 Відповісти
Угу, 28 років мало було ...
=дайтє нам ісчьо врємя=.
показати весь коментар
08.11.2019 14:22 Відповісти
28 лет у власти были не украинцы. вот причина которую можно было ликвидировать еще в 94 году, но не хватило воли до конца осознать значимость этого вопроса. и это касается абсолютно всех граждан и русскоговорящих в первую очередь. осознание это, простое в принципе, - мова це Единство. Единство это сила. Сила это Достижения.
показати весь коментар
08.11.2019 15:59 Відповісти
Брехня, на русском говорит значительно больше,, на украинском около двадцати, согласна, остальные почти 40% говорят на суржиках.
показати весь коментар
08.11.2019 12:51 Відповісти
46% українців спілкуються вдома українською мовою, 28% - російською, - дослідження - Цензор.НЕТ 5266
показати весь коментар
08.11.2019 14:26 Відповісти
у вашій Одесі більше на вірменській говорять
показати весь коментар
08.11.2019 14:46 Відповісти
це в твоєму колі спілкування одні кацапи, бо і ти кацапка, у мене, в Києві більшість розмовляє українською, і навіть діти рускомовних із моїми також розмовляють українською
показати весь коментар
08.11.2019 15:24 Відповісти
46 на укр 28 на рус? где еще 26%? ладно, пусть еще 6 % другие языки. где ещё 20%. На русс и укр говорит примерно одинаковое количество.
показати весь коментар
08.11.2019 12:51 Відповісти
Ого, скільки кацапів набігло! І всі вважають себе ікспердами тут і розказують, скільки громадян якою мовою говорить.

А на ділі є тільки одна статистика, яка на 100% заслуговує довіри:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%81_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_(2001)#%D0%9C%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F Мовний склад населення
показати весь коментар
08.11.2019 12:54 Відповісти
Это 100% ЛОЖЬ а ложь до добра не доведёт ,Одесса ,Николаев ,Днепр,Харьков ,Запорожье самые густонаселённые города и в них практически все говорят на русском ,да и Киев в основном русскоязычный ,поэтому лгать не надо ..
показати весь коментар
08.11.2019 12:55 Відповісти
Все складається з дрібниць . А підрахувати дрібниці - то вийде сумма , на яку в дрібницях за звичай не зважають...(вибачте за тавтологію. )
показати весь коментар
08.11.2019 13:21 Відповісти
Согласен с вами полностью ,исторически сложилось,что мы разговариваем на русском.Есть закон,хочешь на гос службу, учи украинский,всё тема закрыта.
Тема заказная,кому- то опять хочется раскалывать общество,хотя проблем и без этого достаточно.
показати весь коментар
08.11.2019 13:23 Відповісти
більше за все дратує коли поліція розмовляє російською ! коли сказав слідчий, що на питання російською не відповідатиму і папери не підпишу вона підстрибнула на стільці на пів метра!але перейшла на суржик і папери передрукувала українською
показати весь коментар
08.11.2019 13:39 Відповісти
Это лишь подтверждает факт того что как минимум половина населения говорят на русском, и нечего тут вам так нервничать. А если не брать из на работу, как Вы считаете, то и полиция и нацгвардия и прочие силовые и чиновничьи должности будет не кем укомплектовывать. Ну нет столько украиномовных, подходящих по образованию, воспитанию, физ. подготовке и прочим параметрам, людей.
показати весь коментар
08.11.2019 14:21 Відповісти
Це всього-навсього значить, що декому ліньки мову вивчити...

У нас китайські, японські та африканські студенти мову опанували, а менти ні...
показати весь коментар
08.11.2019 14:28 Відповісти
А может быть всё таки постепенно подойти к этому факту.Вырастает новое поколение и оно уже будет знать в достаточной мере украинский.Я русский,но принципиально отдавал детей в украинскую школу.
показати весь коментар
08.11.2019 14:34 Відповісти
Адесса з однією с ! коли гаварящиє на руцкам будуть отримувати на 10-15% зарплатні менше від україномовних то я не буду нервувати ,так як це закордоном .Чи може в РФ керівники не знають російської? Тільки в Одесі залишились російські школи ви куди далі збираєтесь в кацапію ?
показати весь коментар
08.11.2019 14:38 Відповісти
Вы не лезьте в менталитет одесситов,мы же не учим вас .,что вилку надо держать в левой руке,а к спагетти нужно подавать ещё и ложку.
показати весь коментар
08.11.2019 14:50 Відповісти
ми вже услишали дамбас ! менталітет демонструйте за поребреком ! якщо по твоєму то додай до свого ім'я с та пишайся! якщо б мені хтось дав нові знання я був вдячний бо тільки дурні не вчаться
показати весь коментар
08.11.2019 15:03 Відповісти
До крайности довели политики и все предыдущие президенты, и депутаты,не перекладывайте на простых людей не их ошибки.А самое главное, не учите мене жить и не тыкайте,а то я тоже могу вас послать дальше поребрика,то бишь бордюра.
показати весь коментар
08.11.2019 15:35 Відповісти
ВАШЕ СИЯТЕЛЬСТВО жити ніхто не вчить особисто тебе за поребрик не посилав ,але коли починають бикувать то ставлю на місце .розберись в коментах ,що писав тобі ,а що Світлані. депутатів обирали прості люди ви -Ківалова ми-Деркача тож претензії до дзеркала!
показати весь коментар
08.11.2019 15:50 Відповісти
менталітет демонструйте за поребреком ! якщо по твоєму то додай до свого ім'я с та пишайся!

ююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююю
Я толерантно отношусь ко всем национальностям и политическим предпочтениям,когда не нарушены границы моей свободы.
Иногда просто нужно влезть в их "шкуру".Вот для меня Бандера пустой звук,но при этом я никого не называю бандеровцем и фашистом,история дело тонкое.
Точно также с лугандоном,во всём виновата политическая и финансовая элита,которая разыгрывала карту большой дружбы с рф,вот и доигрались.А вот что теперь делать, МОЁ СИЯТЕЛЬСТВО не знает,а ваше
показати весь коментар
08.11.2019 16:37 Відповісти
коли мене називають бандеровцем , я пишаюсь бо мені приємно чути що я патріот! коли фашистом то залежить від того хто це каже якщо це родичі з Москви то пишаюсь , якщо земляки бикують то ставлю на місце бо мій дід пройшов всю війну драпав від німців в Білорусії ,вгризався в землю в Сталінграді звільняв Краснодон і Київ ,добивав японців в Манжурії і запитував чому бандерівці боролись проти радянської влади дід сказав якщо б вони не боролись то закінчили на Колимі .я живу на батьківщині Сидора Артемовича Ковпака партизани не стріляли в бандеровців чому? а дід розповідав що деяким комісарам стріляли в спину під час атаки ,німців поважали звісно як ворогів ,а мадяр навіть в полон не брали і наше село зпалили мадяри.
показати весь коментар
08.11.2019 20:14 Відповісти
кушать надо. значит надо учить...
показати весь коментар
08.11.2019 16:02 Відповісти
Имеете полное право,а то что она скачет,так это её проблемы.В Одессе,при совдепии, нас заставляли учить,что русский ,что украинский,поэтому общаемся мы по привычке на русском,но хорошо понимаем украинский.Во всем вина на слабой экономике,когда человеку легко жить,тогда у него в голове не возникают несиюминутные проблемы.
показати весь коментар
08.11.2019 14:28 Відповісти
коли я працював на держслужбі в далекому 2003 році у нас взяли розписку про ведення документообігу українською мовою перший рік було важко словник постійно лежав на столі. Потім україномовна дружина ,тобто спілкування саме в побуті і зараз російською розмовляти можу писати без помилок ні.Небога вчиться в Одесі в російськомовній школі з українською дуже туго !
показати весь коментар
08.11.2019 14:53 Відповісти
???
Насильницька русифікація називається =істарічєскі слажилось= ...
Ню-ню.
показати весь коментар
08.11.2019 14:20 Відповісти
Да,так это и называется.Были основаны новые города и их заселяли разные национальности и из разных мест РИ, и не только.
показати весь коментар
08.11.2019 14:44 Відповісти
навіть у тих містах, що ти назвав, близько 40 % ромовляють українською, а вселах і мстечках цих областей 90% розмовляють українською так, що ікзперд біжи вчи мову, якщо ти не дебіл
показати весь коментар
08.11.2019 15:26 Відповісти
Дурнику. Ти навіть історію в школі прогуляв. Ніякого рускага язіка не було в Київській русі. Староболгарська мова, якою Федоров друкував біблії, насаджувалась в московії, щоб всі племена які складали московію розмовляли одною мовою, та втрачали свою самобутність і забували історію своїх народів, а по-друге щоб московія могла себе називати державою та мати мову відмінну від мови Київсьої Русі.
Що-до мови Київської Русі піди та почитай древні фрески у Володимирському соборі. Вони написані срао українською мовою, мовоою, якою розмовляла Київска Русь-Україна.
Кацапи всю свою історію забороняли українську мову, щоб знищити нашу історію та ідентичність і з такими як ти у них вийшло.
показати весь коментар
08.11.2019 22:40 Відповісти
Ты кончай курить всякую дрянь ,ты и так идиот а тут ещё глючит тебя наркота ,иди долбень прочитай Слово о полку Игореве никакого украинского языка в природе в Киевской Руси никогда не существовало ,потом в процессе истории приходили на земли эти всякая погань и оставляли частицу своих диалектов из чего в итоге и возник украинский язык ,но родной язык для Киевской Руси это именно русский язык ,это просто надо признать.
показати весь коментар
08.11.2019 22:54 Відповісти
Який ти упоротий і тупий кацап. Знань - 0 і зайва хромосома не дає можливості вчитися. Не кидайте бісер перед свинями... - пише Біблія. Тому і я не буду. Живи у своєму невігластві
показати весь коментар
08.11.2019 23:10 Відповісти
46% общаются на украинкском, 28% на русском, а остальные 26% глухонемые?
показати весь коментар
08.11.2019 13:00 Відповісти
29-й рік Незалежності ... Який жах ...

І я не зрозуміла, а решта - 26%- якою мовою спілкуюються ???
показати весь коментар
08.11.2019 14:19 Відповісти
Задайте этот вопрос в Канаде,не развалилась ведь и общаются как-то между собой.
показати весь коментар
08.11.2019 14:37 Відповісти
Тільки в Канаді є один маааленький нюанс. Франкомовні МУСЯТЬ знати і англійську, але англомовні не зобов'язані вчити французьку. Французька там не є державною, вона офіційна ЛИШЕ у франкомовних регіонах типу Квебеку. Англійська ж є офіційною по всій Канаді. До речі, французькій мові статус офіційною там надали лише в 1977 році. Тобто там спочатку добилися високого рівня життя, а потім вже почали думати прро мови меншин!

Ну і другий нюанс в тому, що Франція не присилала зелених чєловєчков захищати франкомовне населення Канади.
показати весь коментар
08.11.2019 14:49 Відповісти
Тобто там спочатку добилися високого рівня життя,



ююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююююю


Я об этом и писал выше.
показати весь коментар
08.11.2019 14:51 Відповісти
тобто пропонуєш про російську як мову меншин поки забути?
показати весь коментар
08.11.2019 15:27 Відповісти
У нас что мало проблем?Даже украинцы в Одессе пользуются русским языком и шо теперь.
показати весь коментар
08.11.2019 15:38 Відповісти
нас сравнивают иногда не только по этому вопросу, а к примеру и по военному(с Израилем), но этого нельзя делать т.к. действительность совершено иная и люди вводятся в заблуждение. и твой пример имеет недостаток, но он нам говорит о главном, - что бы достичь благоденствия, нужно и пострадать осознав значимость Единого Языка. и английский был долго главенствующим в их стране.
показати весь коментар
08.11.2019 16:19 Відповісти
При чём тут язык? Включите Интер - одни ваюющие диды и этот расийский поп с бородищей! Сам натыкаюсь!
показати весь коментар
08.11.2019 14:41 Відповісти
46% спілкуються українською
28% спілкуються російською...
А решта виступають противсіх і не спілкуються взагалі?
показати весь коментар
08.11.2019 15:02 Відповісти
ботають на фєнє
показати весь коментар
08.11.2019 15:28 Відповісти
73% на зебланском
показати весь коментар
08.11.2019 16:26 Відповісти
В Україні сільське населення, яке є носієм національної мови становить 30%

Серед міського населення використовується переважно ізік. Навіть вихідці з сіл (сюди входять і ті що переїхали до міста ще в 70х роках минулого століття) користуються ізіком незважаючи на добре володіння автентичною українською мовою. Таких у містах проживає переважна більшість.
Ті що недавно переїхали до міста користуються ізіком, щоб не називали їх селюками.

В обох випадках, на питання, чому ізіком? Відповідь практично однакова -так в гараде живем!
Селянин в очах гарадскава - неотесаний, ходить в куфайкі і кирзових чоботях, порпається в тваринному лайні і землі.
Міщанин в очах селянина - ледащо, нінащо не здатне, відпрацює свої з 8 до 17 і валяється на дивані перед телевізором. Багато грошей і їздить на дорогих авто.
показати весь коментар
08.11.2019 18:48 Відповісти
Скорее на суржике. Чистым украинским языком, к сожалению, владеет не так много людей.
показати весь коментар
08.11.2019 21:45 Відповісти
Сторінка 2 з 2