9041 відвідувач онлайн
16 329 227

Велика Британія покинула Євросоюз, ставши першою країною, що вийшла з ЄС

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, вrexit відбувся рівно о 23:00 31 січня за лондонським часом.

Відтепер Велика Британія втрачає членство в Європарламенті та Єврокомісії, у неї більше немає права голосу в блоці. Водночас, Велика Британія ще 11 місяців буде підкорятися більшості правил і норм ЄС, оскільки для країни настає перехідний період.

На час перехідного періоду Велика Британія залишиться в європейському митному союзі і єдиному ринку ЄС, щоб Лондон і Брюссель змогли максимально безболісно домовитися про торговельну угоду і інших важливих питаннях. Остаточну свободу від ЄС Велика Британія придбає 31 грудня 2020 року.

До виходу з ЄС у Великій Британії ставляться по-різному, ще на референдумі в 2016 з Brexit різниця в голосах "за" і "проти" склала всього 4 п.п.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, затятий прихильник Brexit, влаштував прийом на Даунінг-стрит на честь цієї події. Незадовго до Brexit він виступив зі зверненням до нації, в якому назвав Brexit світанком нової ери, моментом єднання для британців.

Колишній прем'єр Великої Британії Тереза Мей, на час роботи якої припала основна частина переговорів щодо Brexit, заявила, що британська влада змогла виконати обіцяне британським підданим.

"Через більш ніж три роки ми можемо, нарешті, сказати, що ми реалізували підсумки референдуму 2016 року і змогли виконати обіцяне британським підданим", - написала вона в Твіттері.

Ще один прихильник Brexit, голова партії Brexit Найджел Фарадж розмістив у твіттері фотографію з написом: "Розігрівають на потім. Ура!". На знімку він сидить в пабі і тримає в руках келих з пивом. Пізніше Фараж прибув на Парламентську площу в Лондоні, де організував свято на честь Brexit.

Не всі жителі Лондона готові відзначати Brexit. Так, противник виходу Великої Британії з ЄС Садок Ган організував у британській столиці захід, на якому громадяни ЄС, які проживають в Лондоні, можуть отримати консультацію щодо імміграційного законодавства. Також усім, хто прийшов, пообіцяли надати емоційну підтримку, дати чашку чаю і пригостити солодощами.

"Як і в багатьох лондонців, моє серце розбите через те, що Лондон сьогодні видирають зі складу ЄС проти нашої волі", - написав Садок Ган у Твіттері.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен написала лист владі ЄС, висловивши жаль через Brexit.

"Шотландія, може, і розташована на краю Європи, але ми завжди були, і хочемо залишатися, в самому її серці", - зазначила вона.

Жителі Шотландії на референдумі 2016 року виступали, переважно, проти Brexit.

Тоні Блер, колишній прем'єр Великої Британії з 1997 до 2007 рр., заявив, що він глибоко шкодує про Brexit, але вважає, що тепер потрібно спробувати витягти з нього максимальну вигоду.

"Я був проти Brexit кожною клітинкою своєї політичної натури. Я все ще глибоко шкодую через нього, як у політичному сенсі, так і в емоційному. Але Brexit стався, і тепер нам потрібно прагнути отримати з цього якомога більшу вигоду", - заявив Блер.

В Євросоюзі чиновники на різних рівнях неодноразово заявляли, що вони розчаровані рішенням Великої Британії покинути ЄС. Президент Франції Емманюель Макрон в п'ятницю заявив, що тепер Британії не варто розраховувати на колишнє ставлення з боку ЄС.

"Не можна бути і всередині і зовні. Піддані Великої Британії вирішили покинути ЄС. Тепер у неї інші зобов'язання, тому і права теж стануть іншими", - сказав Макрон.

Велика Британія приєдналася до Європейських Співтовариств, які стали основою для майбутнього Європейського союзу, в 1973 році. Влітку 2016 рік 52% британців проголосували на референдумі за те, щоб вийти зі складу ЄС, 48% хотіли залишитися. Переговорний процес щодо Brexit зайняв понад три роки.

Топ коментарі
+27
То особлива нація. Вони не пропадуть. Якщо подивитись на те,що робиться останнім часом в ПАРЕ, то ну нах і той ЄС. Одні продажні шкури.

Європейські цінності були продані за 70 мільйонів, які московія заплатила Асамблеї. Не багато. 25 мільйонів - за права людини, 25 мільйонів - за верховенство права, 20 мільйонів - за демократію
показати весь коментар
01.02.2020 02:33 Відповісти
+23
К этому шло. Бритам надоело подчиняться насквозь прогнившим евроструктурам с их продажными бюрократами. В принципе, любая международная структура - это способ распила денег и коррупции. Вон один ООН чего стОит, а ещё Юнеско, футбольные федерации, Олимпийский комитет... Куда ни плюнь - коррупция высших стандартов.
Дело в том, что чем дальше деньги от налогоплательщиков, тем меньше над ними контроля. И если в районном масштабе люди ещё спрашивают куда идут их налоговые деньги, почему не асфальтируют дороги и т.п., то на федеральном уровне уже не скажешь, куда именно пошёл твой кровный налоговый доллар (йена, гривна...). Ну а что говорить про международные структуры! Поинтересуйтесь сколько денег получают люди даже в низших структурах ООН, вам дурно станет (я интересовался и слышал из первых рук). В-общем, прогнило там всё.
Поэтому бриты и ушли. К сожалению, это стратегически устраивает Пуйло и его шоблу, но тут не бритов надо винить, а еврошваль, лобзающую Путлера, принимающую паРашу в ПАСЕ и языком Макрона объявляющую паРашу их главным стратегическим союзником.
показати весь коментар
01.02.2020 06:24 Відповісти
+18
Молодцы бриты, добились своего. Когда евросоюз создавался, это был союз богатых западноевропейских стран, про мигрантов тогда только в книжках можно было прочитать. Со временем евросоюз все больше превращался в забюрократизированное объединение где доминировала германия . Присоединение некоторых новых стран стало ошибкой, они стали баластом. Идиотская миграционная политика германии, левацкий фашизм в евросоюзе многим не нравится. Британцев достало, они и вышли. С чем их и поздравляю.
показати весь коментар
01.02.2020 04:28 Відповісти

Завантаження...