11500 відвідувачів онлайн
3 322 57

Україні критично бракує фахівців з кібербезпеки, - секретар РНБО Данілов

Україні критично бракує фахівців з кібербезпеки, - секретар РНБО Данілов

В Україні створена вся необхідна законодавча база для цифрової трансформації держави і розвитку кібербезпеки, проте критично бракує цілісної системи освіти в цій сфері і підготовки висококласних фахівців.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

За його словами, цифрові технології в світі набиратимуть обертів, і кожна держава робитиме все можливе, аби дбати про свою безпеку саме в цьому контексті. Наразі Україна має гарне законодавче підґрунтя у сфері захисту кіберпростору.

"Дякуючи законодавцям, які у 2016, 2017, 2018 роках ухвалили низку законодавчих актів, у нас сьогодні розуміння кібербезпеки країни є вже на законодавчому рівні, визначена інституція і ми маємо сьогодні вже закон про кіберзахист"", - наголосив Данілов, додавши, що завдяки громадськості відбувається багато позитивних процесів у сфері цифрових технологій.

Він також нагадав, що 28 січня 2020 року Президент України підписав указ про створення Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО, який працює та демонструє позитивні результати. "Це дуже потужний хаб, який об’єднує багато потужних інформаційних ресурсів. Вони аналізуються в цьому центрі для того, щоб кібрезахист був у нашій країні на високому рівні", - розповів Данілов.

Водночас він зазначив, що після аналізу стану вищої освіти в Україні, який нещодавно провела РНБО, стало зрозуміло, що в державі критично бракує молодих фахівців, яких готує держава в цій сфері.

"На превеликий жаль, можемо констатувати, що на сьогодні цілісних інституцій, які могли б запропонувати якісних фахівців з вищою освітою в цій царині, в нашій країні майже не існує. Ми випускаємо з вами дуже багато юристів, менеджерів, різноманітних фахівців, а те, що стосується саме цих інституціональних фундаментальних речей, які сьогодні вкрай важливі для нашої держави, на жаль, наша освіта не дає нам відповіді на ці виклики", - заявив Данілов.

Секретар РНБО також зазначив, що зараз у Міністерстві цифрової трансформації відбувається багато процесів з цифровізації суспільства, поширення мережі інтернет по всій країні, однак варто пам'ятати, що це буде додатковим викликом для кіберзахисту країни.

Топ коментарі
+15
Зато дедов силиконовых внучек хватает.
показати весь коментар
25.09.2020 14:17 Відповісти
+14
Невже Трускавець не наклепав проххвесіоналів?
показати весь коментар
25.09.2020 14:19 Відповісти
+14
країні насамперед катастрофічно не вистачає справжнього Президента, а все інше - це наслідки
показати весь коментар
25.09.2020 14:21 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Зато дедов силиконовых внучек хватает.
показати весь коментар
25.09.2020 14:17 Відповісти
платіть ринкову з/п і фахівці знайдуться.
показати весь коментар
25.09.2020 14:19 Відповісти
100% , на укр. зарплатню нікого вони не знайдуть
показати весь коментар
25.09.2020 14:40 Відповісти
Невже Трускавець не наклепав проххвесіоналів?
показати весь коментар
25.09.2020 14:19 Відповісти
дузебилета пусть в зад тащат
Украине критически не хватает специалистов по кибербезопасности, - секретарь СНБО Данилов - Цензор.НЕТ 1554
показати весь коментар
25.09.2020 14:21 Відповісти
Зря ты ,он умный мужик ,просто в плохую зекомпашку вляпался и то ,что ушол одним из первых тому доказательство.
показати весь коментар
25.09.2020 21:20 Відповісти
Умный такой, что без папаши он бы работал в Макдональдс.
показати весь коментар
25.09.2020 21:28 Відповісти
Та даже вспомнить ситуацию с Украинским киберальянсом, которые бесплатно помогали с 2014 года бороться с хакерскими атаками кацапни, но нет, начали проводить обыски в 2019 и забирать технику
показати весь коментар
25.09.2020 14:25 Відповісти
Только полудурок согласится работать на шоблу членограя бесплатно
показати весь коментар
25.09.2020 22:25 Відповісти
Так ведь люди работали не на правительство, а на народ Украины без каких либо требований, группа опытных хакеров, это кибероружие, которым пренебрегли, а могли сотрудничать и дальше.
показати весь коментар
26.09.2020 07:42 Відповісти
Влітку хтось наводив тут рекламу про вступ на спеціальність "Кібербезпека" з акцентом на абітурієнтів з окупованих територій...
показати весь коментар
25.09.2020 15:01 Відповісти
Украине критически не хватает специалистов по кибербезопасности, - секретарь СНБО Данилов - Цензор.НЕТ 8247
показати весь коментар
25.09.2020 14:20 Відповісти
Програміст рівня senior отримує 3000 баксів. І це він ще не хакер а просто веб-сайти красиві робить.
Якщо CНБО хоче щоб в них працювали специ, і поставлять зарплату 4000 то це буде більше ніж офіційно отримують депутати і в 4 рази більше офіційної зарплати президента.

А тих кого вони наймуть за меньші гроші, то або ті хто менше кваліфікований, або просто патріот і хоче щось хороше зробити. Ентузіаст і волонтер
показати весь коментар
25.09.2020 14:20 Відповісти
країні насамперед катастрофічно не вистачає справжнього Президента, а все інше - це наслідки
показати весь коментар
25.09.2020 14:21 Відповісти
Судя по тому, как обычно бюджетные структуры оплачивают работу айти специалистов, там нибось зарплата в районе десяти тысяч гривен. Спецов в Украине думаю достаточно, просто в госструтуры идти работать это полный зашквар.
показати весь коментар
25.09.2020 14:21 Відповісти
ну разве шо после универа, если совсем валянок, пойти пару годков поработать, набраться опыта и свалить оттудова нахер и забыть как страшный сон
показати весь коментар
25.09.2020 14:23 Відповісти
Платить этим специалистам как судьям не пробовали ?..... попробуйте
показати весь коментар
25.09.2020 14:24 Відповісти
підозрюю що не всі судді працюють тільки на ЗП. Крісло дає багато можливостей.
так як і крісло депутата чи президента. Я впевнений якщо взагалі не платити зарплати суддям-міністрам-депутатам то вони не підуть з своїх крісел.
та навіть якщо сказати - хочеш крісло - маєш платити тисячу басків в місяць і всерівно будуть там сидіть, бо це крісло себе окупає набагато вигідніше.
показати весь коментар
25.09.2020 14:31 Відповісти
А наутро они проснулись...
показати весь коментар
25.09.2020 14:25 Відповісти
Значит в Администрации Президента работают Суперпрофисионалы , коль им Добавляют зароботную плату в Разы.Если не будит Кибербезопастности , то не Будит и Вас.Не то делаете товарищи, хотя и не очень.
показати весь коментар
25.09.2020 14:27 Відповісти
на вашу зарплату вы ищите айти дураков ,а не айти специалистов ........ раскошелитесь найдете
показати весь коментар
25.09.2020 14:27 Відповісти
Проблема не только в зарплате. Не один высококлассный специалист, даже за большую зарплату, не будет выполнять задачи "пойди туда не знаю куда, принеси то не знаю что". Задачи ставит руководитель. А руководители там - кум, сват, брат
показати весь коментар
25.09.2020 14:38 Відповісти
для начала надо вот от таких избавиться...и народ уже подсказывает как

https://twitter.com/compdemon

https://twitter.com/compdemon Чудо-ВаЩе

Україні критично бракує фахівців з кібербезпеки, - секретар РНБО Данілов - Цензор.НЕТ 535
показати весь коментар
25.09.2020 14:29 Відповісти
все красивенько выехали- где оплата европейская, а не только тарифы
показати весь коментар
25.09.2020 14:29 Відповісти
Не успевают ВКонтактёров отслеживать?
показати весь коментар
25.09.2020 14:30 Відповісти
Круті спеціалісти є. Але їх робота коштує... ну, як дохід якого-небудь районного прокурора. Україна таке не потягне. ))))
показати весь коментар
25.09.2020 14:32 Відповісти
Запросіть вєнєдіктова, він покаже як в танчікі херачить)))
показати весь коментар
25.09.2020 14:34 Відповісти
Каждое, повторяю - КАЖДОЕ, слово Данилова о кибербезопасности - бред сивой кобылы. Очередной словестный понос от типичного назначенца.
показати весь коментар
25.09.2020 14:36 Відповісти
по зп 5-10 к.грн. зввсно не буде вистачать
показати весь коментар
25.09.2020 14:37 Відповісти
Здесь всё просто - платите таким специалистам по пять тысяч долларов в месяц, и их будет достаточно, а иначе грамотный IT-шник просто пойдет в разработчики, где и заработает такие деньги.
показати весь коментар
25.09.2020 14:37 Відповісти
Могу дистанционно подрабатывать в свободное от работы время.
Денег не надо.
Буду выявлять ботов бесплатно, т.е. - даром.
показати весь коментар
25.09.2020 14:38 Відповісти
Хто піде в ваші контори працювати на ЗП прибиральниці?...Щойно дивився вакансії, начальник відділу протидії та запобіганню корупції.. ЗП 7000 з копійками...от він вам назапобігає і напртидіє....
показати весь коментар
25.09.2020 14:40 Відповісти
ЗЄ-шмарклі, продовжуйте й далі пресувати ІТ-шників - це дуже сприяє розвитку спеціалістів.
показати весь коментар
25.09.2020 14:41 Відповісти
Я думаю с рабсии с удовольствием устроиться к вам могут и без зарплаты потрудиться.Спросите Дерьмак он набор сделает.
показати весь коментар
25.09.2020 14:57 Відповісти
Каждая новость о нехватке каких-либо специалистов вызывает у меня только улыбку. Прежложите конкурентную с Западом зарплату - будут вам специалисты!
показати весь коментар
25.09.2020 14:52 Відповісти
они себе уже назначили з/п - деньги кончились
показати весь коментар
25.09.2020 15:56 Відповісти
нііііттт !! директор Укрпошти, який отримує міліон вісімсот гривень в місяць значно важливіший ніж кібербезпека ))) (це гумор, про всяк випадок) )))
показати весь коментар
25.09.2020 16:42 Відповісти
Ворам программисты не нужны.
показати весь коментар
25.09.2020 14:53 Відповісти
Безопасность - это:
- аудит и мониторинг

- шифрование
- строгое соблюдение процедур
Криптография и криптология - сложные науки с недостаточным количеством материалов в открытом доступе (так как все особенно передовые знания всегда были засекречены правительствами ведущих стран).
Девайсы и софт производятся внешними поставщиками.
А соблюдение процедур для Украины - это вообще фантастика! Это как обезьяну научить перед сном зубы чистить.
показати весь коментар
25.09.2020 14:59 Відповісти
як тільки шмарката влада робить подібні заяви чекай на призначення виродків ригоублюдків на ключові посади.
показати весь коментар
25.09.2020 15:01 Відповісти
«Я думаю, что роль кибербезопасности немного преувеличена. О ней много говорят, но по факту привести каких-то реальных кейсов киберугроз мало кто может. Приведу простой пример. Когда мы пришли в Офис президента, IT-команда показала дашборды с тысячью атак в день, перегрузкой сайтов и тд. Через две недели мы их уволили, и ничего не происходило на протяжении нескольких месяцев, пока мы собирали новую команду». - сказав Міша Фьодоров. https://itc.ua/news/glava-minczifry-rol-kiberbezopasnosti-nemnogo-preuvelichena/

Концепція змінилася?
показати весь коментар
25.09.2020 15:10 Відповісти
Есть целый университет, готовящий специалистов.
Правда, то чем их учат отстает на 10 лет от потребностей. А самоучкам создали все условия, что бы они не нужны были в Украине.
показати весь коментар
25.09.2020 15:13 Відповісти
Зарплата мирового уровня в у.е.- и будут вам спецы в этой сфере (украинцы башковитый народ), в ином случае - помашите дяде ручкой.
показати весь коментар
25.09.2020 15:25 Відповісти
Розумні та порядні, патріоти з вами не хочуть зв'язуватись.

https://www.facebook.com/ruheight?__cft__[0]=AZXQzOfxKNbGKQWbEQruhekSQ5tdDzriWFwR5eWbPU-A7lY4FMOhdNp-V-NiL5zApA_s_yzjHRGmy0y-bp-_eM-abaAYqZz7Yq9p3wJ_e6Ith0mC7kNKAReVXXq04iBbWjkxMc-Ey2u61hpPJkKR2JjqxlCwr9AEh7MZRzYBEKHSdJae1Y3F-ecTKhUmqJAZf0yPNHE45si58QxYv-ZDMBLB&__tn__=-UC%2CP-y-R Шон Таунсенд

1 год
·

Рік. Вже майже рік тягнеться справа, сфабрикована СБУ і поліцією проти активістів Українського Кіберальянса. Чотири місяці вони шпигували за нами, сім місяців намагалися знайти в вилученому майні хоч щось. Але не знайшли нічого. Змінюються слідчі, судді посеред засідання тікають на лікарняний.
А тепер "наружка" з'явилася знову. Ми їм заважаємо. Заважаємо пиляти гроші на "Нью-кібер-Васюках". Заважаємо здавати країну російським загарбникам.

У мене є відчуття, що після недавнього зламу сайтів поліції, вони спробують повісити цю справу на нас.
показати весь коментар
25.09.2020 15:51 Відповісти
Як прес-секретар ГО https://www.facebook.com/UkrainianCyberAlliance/?__cft__[0]=AZXQzOfxKNbGKQWbEQruhekSQ5tdDzriWFwR5eWbPU-A7lY4FMOhdNp-V-NiL5zApA_s_yzjHRGmy0y-bp-_eM-abaAYqZz7Yq9p3wJ_e6Ith0mC7kNKAReVXXq04iBbWjkxMc-Ey2u61hpPJkKR2JjqxlCwr9AEh7MZRzYBEKHSdJae1Y3F-ecTKhUmqJAZf0yPNHE45si58QxYv-ZDMBLB&__tn__=kK-y-R Ukrainian Cyber Alliance , я хотів би нагадати, що мета нашої організації - протидія Російської Федерації у війні, і захист суверенітету України.

Ми неухильно дотримуємося Конституції України (зокрема ст. 17) та чинного законодавства. Ми вважаємо, що переслідування наших активістів носить замовний і політичний характер.

Я бачу глибоку іронію в тому, що, як в жарті "russian reversal", громадянам доводиться захищати спец. служби (включаючи поліцію і СБ України) від нападів ворога.
Ми можемо вказувати на недоліки в захисті державних систем. Показувати кричущі дірки в безпеці. Тим не менш, ми ніколи не забуваємо про те, що наш спільний ворог - російські окупанти. Наша мета - вільна і незалежна Україна.
Я хочу звернутися до Арсена Авакова і Івана Баканова. Відкликайте своїх чортів. Ви воюєте не в ту сторону.
Дякую за увагу.
показати весь коментар
25.09.2020 15:52 Відповісти
Не хотят нормальные люди общаются с зебилами. Это вам не хером по роялю стучать.
показати весь коментар
25.09.2020 16:04 Відповісти
Комики.
Кибербезопасность начинается с дисциплины сотрудников.
Если соска руководителя в состоянии выкрутить руки айтишникам, что ей и ее подругам нужен неограниченный доступ, иначе пострадает производственный процесс в кабинете руководителя - можете пригласить к себе даже тораальдса и гейтса с возняком - роль на масу.
Надо приглашать райзера, который за ******** тупо мочит.
показати весь коментар
25.09.2020 16:07 Відповісти
невже?? в країні, яка славиться своїми айтішниками та хакерами не вистачає "спєциалістов"??? Може ви не там шукаєте??
показати весь коментар
25.09.2020 16:39 Відповісти
Вкажіть , будь ласка , хто обізнаний , яких спеціалістів в Україні вистачає . Дякую .
показати весь коментар
25.09.2020 16:46 Відповісти
Клоунов.
показати весь коментар
25.09.2020 17:52 Відповісти
Ой дурак, заплатите больше чем в рососии и польше и их будет больше чем надо.
показати весь коментар
25.09.2020 21:26 Відповісти
Что вы говорите? Не хватает? А зачем же преследовать патриотов?

"Рік. Вже майже рік тягнеться справа, сфабрикована СБУ і поліцією проти активістів Українського Кіберальянса. Чотири місяці вони шпигували за нами, сім місяців намагалися знайти в вилученому майні хоч щось. Але не знайшли нічого. Змінюються слідчі, судді посеред засідання тікають на лікарняний. А тепер "наружка" з'явилася знову. Ми їм заважаємо. Заважаємо пиляти гроші на "Нью-кібер-Васюках". Заважаємо здавати країну російським окупантам. У мене є відчуття, що після недавнього зламу сайтів поліції, вони спробують повісити цю справу на нас.

Як прес-секретар ГО "Український Кіберальянс", я хотів би нагадати, що мета нашої організації - протидія Російської Федерації у війні, і захист суверенітету України. Ми неухильно дотримуємося Конституції України (зокрема ст. 17) та чинного законодавства. Ми вважаємо, що переслідування наших активістів носить замовний і політичний характер. Я бачу глибоку іронію в тому, що, як в жарті "russian reversal", громадянам доводиться захищати спец. служби (включаючи поліцію і СБ України) від нападів ворога.

Ми можемо вказувати на недоліки в захисті державних систем. Показувати кричущі дірки в безпеці. Тим не менш, ми ніколи не забуваємо про те, що наш спільний ворог - російські окупанти. Наша мета - вільна і незалежна Україна. Я хочу звернутися до Арсена Авакова і Івана Баканова. Відкликайте своїх чортів. Ви воюєте не в ту сторону.

Дякую за увагу."

Вот всё, что о вас нужно знать.
показати весь коментар
25.09.2020 22:25 Відповісти
Пардон, выше комментарий не был замечен. Эмоция, ***.
показати весь коментар
25.09.2020 22:26 Відповісти
Ехайте
показати весь коментар
25.09.2020 22:31 Відповісти
Я бы добавила: Украине не хватает специалистов во всем. Но их не ценят (зарплаты отстой), поэтому их нет.
показати весь коментар
25.09.2020 23:48 Відповісти
Проконсультуйтеся з NSA, там є потужні спеціалісти.
показати весь коментар
28.09.2020 11:55 Відповісти