6962 відвідувача онлайн
19 465 174

На Хмельницькій АЕС сталося аварійне відключення енергоблоку, - експертка

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено системою аварійного захисту.

Про це повідомила експертка в сфері атомної енергетики Ольга Кошарна, інформує Цензор.НЕТ.

"А чому "Енергоатом" мовчить, що сьогодні  спрацював автоматичний  захист на енергоблоці ХАЕС-2? Як писати переможні реляції про скорочення терміну ремонту ХАЕС-2 на цілий місяць - так не заіржавіє за ними. А повідомити про порушення сьогодні на ХАЕС-2 - тиша", - повідомила експертка.

Вона допустила, що "Енергоатом" може приховати аварійну ситуацію на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС.

"Буде, як з ЗАЕС-5, коли 7 січня виявили, що протікає першій контур парогенератора, і в статистику порушень не включили?" - додала експертка.

На офіційних сайтах НАЕК "Енергоатом" і Хмельницької АЕС станом на середину дня 13 лютого відсутні дані про аварійне відключення блоку.

Нагадаємо, раніше НАЕК "Енергоатом" повідомила, що ремонтна кампанія на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС буде достроково припинена. Підключення блоку планувалося на кінець поточного тижня.

Нагадаємо, за даними експертів "Центру Разумкова", саме зрив ремонтної кампанії на АЕС влітку 2020 року призвів до підвищеного навантаження на теплові електростанції. Підвищене навантаження на ТЕС збільшило аварійність вугільних енергоблоків, а також призвело до прискореного спрацьовування запасів вугілля.

Топ коментарі
+38
И не смешно. Что-то у нас в последнее время сплошные "аварийные" отключения энергоблоков на АЭС. Хотя еще 16 января работало 12 из 15. Зато теперь есть повод еще увеличить импорт из раши.
показати весь коментар
13.02.2021 16:45 Відповісти
+33
Люди пытаются понять почему вдруг так массово останавливаются энергоблоки государственных АЭС, которые приносят доход экономике Украины и так массово закупается энергия у агрессора. Хотя с 2015 года до приходя зеленой пошести такого не было.
показати весь коментар
13.02.2021 16:51 Відповісти
+20
Остановлено почти половина мощности атомных блоков в период зимнего максимума и тупое молчание власти. А импорт из раши растет по дням. Вот это и напрягает.
показати весь коментар
13.02.2021 16:56 Відповісти

Завантаження...