10034 відвідувача онлайн
11 606 48

Українцям розповіли, на кого поширюватиметься дія закону про колабораціонізм

Українцям розповіли, на кого поширюватиметься дія закону про колабораціонізм

Проєкт закону про протидію колабораціонізму, який був зареєстрований у парламенті 24 лютого, спрямований передусім на боротьбу з п’ятою колоною Кремля, а не з людьми, що залишилися на тимчасово окупованих територіях.

Про це під час брифінгу в інформагенстві "УНІАН" заявив лідер "Національного Корпусу" й один з авторів законопроєкту Андрій Білецький, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Цей закон не направлений, як зараз уже почали активно просувати тези в російських ЗМІ, проти простих людей. Умовно кажучи, медсестра і пожежник, які залишилися в Донецьку, жодним чином не потрапляють під цей закон, якщо вони, безумовно, не були учасниками незаконних збройних формувань. Цей закон направлений проти п'ятої колони тут, людей, які вже не гіпотетично, а реально претендують на владу в країні", – сказав Білецький.

За його словами, головне завдання законопроєкту – прибрати можливості впливу на політичне та суспільне життя для осіб, що ведуть діяльність в інтересах країни-агресора.

"Ключова його норма полягає не стільки у самому покаранні, а у тому що після відбуття покарання ці люди десять років не зможуть займатися будь-якою формою політичної діяльності в Україні. Тобто подібні люди – колаборанти, п'ята колона – будуть на десятиріччя виключені з політичного життя", – пояснив Білецький.

Народна депутатка від "Слуги народу" Тетяна Циба, що теж входить до робочої групи, підкреслила, що у проєкті закону мова йде саме про добровільну співпрацю громадян України з ворогом.

"У нас стоять дві задачі, які важко поєднати. З одного боку – інтегрувати окуповані території й громадян, які там залишились жити, у звичайне, мирне життя всієї України. Але з іншого боку, ми повинні дати відповідь на цей виклик навіть людської справедливості, бо хтось, залишаючись на окупованій території, зберігав свою гідність і вірність своїй країні, а хтось ішов і працював на ворога", – наголосила Циба.

Згідно зі статтями проєкту закону колабораційною діяльністю, зокрема, вважатиметься публічне заперечення громадянами збройної агресії проти України, публічні заклики до підтримки рішень, дій держави-агресора, її окупаційної адміністрації, збройних формувань, невизнання державного суверенітету України тощо.

Як відомо, 24 лютого у ВР був зареєстрований проєкт закону 5144 про встановлення кримінальної відповідальності за діяльність колаборантів.

Топ коментарі
+7
Нищити нанівець всіх гнид кремлівських,особливо в держустановах ,МВС,ЗСУ,СБУ !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 20:12 Відповісти
+6
Все госслужащие должны попадать, время 7 лет было им дано.
показати весь коментар
01.03.2021 20:12 Відповісти
+6
Тих власників, що справно платять у Криму комуналку, нє ???
показати весь коментар
01.03.2021 20:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
КМУ, ВР, ОП?
показати весь коментар
01.03.2021 20:09 Відповісти
Додай МВС,ГПУ,ЗСУ !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 20:14 Відповісти
ЖКХ и Автодоры вообще террористические организации ))
показати весь коментар
01.03.2021 20:19 Відповісти
Всі держінспекціі і контори,це розплідники корупційної гидоти !!! Корупція, це злосин проти держави !!! Корупціонери ,як гельмінти знесилюють деожаву ,роблят її неспроможною виконувати державні обов"язки !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 20:23 Відповісти
як взагалі коллабораціонисти можуть написати Закону про боротьбу із самими собою?
показати весь коментар
02.03.2021 06:48 Відповісти
Мені от цікаво..."пожежники, котрі залишилися в Донецьку не підпадають"...Не підпадають під що? Під те, що вони були військовослужбовцями та давали присягу на вірність українському народові, а нині на службі у "народав Домбаса"?
показати весь коментар
01.03.2021 20:09 Відповісти
Тоді, при такій логіці, й ментів, котрі перейшли в "маладиє рєспублікі" чіпати не треба - вони залишились на своєму місці.
показати весь коментар
01.03.2021 20:12 Відповісти
Все госслужащие должны попадать, время 7 лет было им дано.
показати весь коментар
01.03.2021 20:12 Відповісти
Це ж, якщо військові з МНС "не підпадають", то так само можна і про прокурорський, ментів, СБУ, судей.
показати весь коментар
01.03.2021 20:14 Відповісти
Зависит от того - какова цель. Как вы собираетесь вернуть этот оккупированный регион, если желаете осудить всех, кто там живет без исключения?
показати весь коментар
01.03.2021 20:19 Відповісти
Простих людей потрібно перевіряти, а всіх т.з. "держслужбовців" - уражати в правах, без виключення. Все дуже просто.
показати весь коментар
01.03.2021 21:03 Відповісти
Стопудово,тотальна фільтрація та люстрація,мешканців Даунбаса !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 21:29 Відповісти
И потом эти несколько тысяч мордоворотов в погонах из Лугандона: спасателей, ментов, прокуроров,судей и прочего мусора, будут слёзно рассказывать, как их взяли в заложники и заставили работать моторылы-гиви-гиркины и прочие полуполтинники и они ради своих детей согласились на такой вынужденный позор. А особо хитросделанные будут петь песни о "выполнении спецзаданий разведки в тылу противника", вы им главное стаж засчитайте, и зарплату с пенсией выдайте
показати весь коментар
01.03.2021 20:23 Відповісти
Нищити нанівець всіх гнид кремлівських,особливо в держустановах ,МВС,ЗСУ,СБУ !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 20:12 Відповісти
Діду, вимкни негайно комп і взагалі все світло вдома. Ти ж користуєшся агресорською електроенергією! Про газ та нафтопродукти я взагалі мовчу. Ти ж фінансуєш вбивства наших хлопців на Донбасі. І ще в тебе вистачає совісті корчить з себе патріота?
показати весь коментар
01.03.2021 21:11 Відповісти
Я користуюсь енергоносіями виключно українськими!!1 Газ з Полтавщини ,електро з Ладижина,автівками я не користуюсь !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 21:27 Відповісти
Газопровід і енергосистема в нас єдині, окремо газу з Полтавщини там нема, все змішане, в тому числі й кацапський, електроенергія так само. Так що дешева відмазка не проходить. І в те, що безвилазно сидиш роками в хаті і нікуди зовсім не їздиш ніяким автотранспортом теж не вірю.
показати весь коментар
01.03.2021 22:08 Відповісти
Вже 6 років як бусіка покинув,сиджу на пенсіі !!! А відносно газа та електро,то з чого ти вирішив що я споживаю ресурси з Парашиї ???))
показати весь коментар
01.03.2021 22:25 Відповісти
А з чого ти вирішив, що на вході газу та електроенергії до твого будинку встановлені спеціальні фільтри, які виділяють з загального об"єму газ та електроенергію лише українського виробництва та тільки її пропускають в твій будинок? Так я тебе розчарую: таких фільтрів ще не придумали.
І що, за 6 років нікуди ніяким автотранспортом не їздив? Ні автобусом, ні маршруткою? Не вірю.
показати весь коментар
01.03.2021 23:25 Відповісти
З того самого, що ти вирішив, що в мене газ та електро з Парашиї !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 23:31 Відповісти
Схоже, логічного мислення в тебе вже 0, як і в решти упоротих.
показати весь коментар
01.03.2021 23:39 Відповісти
Чуєшь, Абраша логічний,чухай в Ісраель !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 23:43 Відповісти
Що, діду, все? Здувся?
показати весь коментар
01.03.2021 23:57 Відповісти
Пишите коммент крутя педали генератора и вырабатывая газ собственного производства?
показати весь коментар
02.03.2021 01:47 Відповісти
У вас с логикой не порядок?))) Если газ смешивается, то это означает что украинцы за него платят? Или означает, что на выходе тоже смешанный?)))
показати весь коментар
02.03.2021 02:51 Відповісти
А хто ж платить за газ, яким ми користуємось? Ми і платим. А те, що словаки на ньому трохи прифарбували табличку "made in russia" особливо суті не змінило. Країна-виробник газу від цього не змінилась і основна сума пішла туди, в тому числі і на фінансування війни проти нас же. Словакам тільки трохи націнки дісталось...
ПС. А, крім того, насправді реверс віртуальний, так що словаки навіть табличку прифарбували тільки на папері, в реальності ж блищить вона в усій красі, надпис на ній здалеку видно...
показати весь коментар
03.03.2021 00:24 Відповісти
Так а с чего вы взяли, что наши деньги пошли ИМЕННО кацапам? А не Нафтогазу, или какому то другому европейскому оператору? Прочтите свой комент выше))) Вы же сами УТВЕРЖДАЛИ, что газ в трубе смешивается и нельзя определить чей он?) Если вы не вкурсе, то рашка продает газ Европе на ЗАПАДНОЙ границе Украины... А там, в Европе, рашкинского газа около 30%... А остальные 70, от других поставщиков... Так с чего вы взяли, что деньги ушли рашке? 70 к 30, что они ушли к другим поставщикам) И не забывайте про европейские компании которые закачали газ в наши хранилища))) Вы же за деньги переживаете, а не за газ?) Или опять переобуетесь, и начнете рассказывать про кацапский газ? Украина его не покупает уже больше 5 лет... И про "основную суму"))) В то время, когда мы покупали газ в Европе по 180 баксов, рашка от нас требовала, что бы мы у нее на прямую покупали по 360... И отнимите от 180-ти еще 40 баксов, что рашка НАМ платит за транзит газа в Европу... А виртуальный реверс, не виртуальный, не имеет никакого значения))) Главное кто официально является владельцем газа, тот и получает деньги))) Если я продал зерно, то дальше оно уже не мое, а того кто его купил))) И я не знаю где с него едят хлеб, в Украине или где то в Африке))) Или и там, и там одновременно, так как оно смешалось с зерном от других производителей))) Так что ваши утверждения, что украинцы платят рашикам за газ, являются откровенной манипуляцией... Тем более вы даже не владеете информацией сколько Украина добывает своего газа, а сколько всего потребляет))) И не имея этих данных, делаете такие голословные утверждения)))
показати весь коментар
03.03.2021 01:12 Відповісти
Галимая отмазка. Если вы купили жигульку, разбавленную итальянским карбюратором, у словака, страна-производитель её от этого не поменялась и основная часть денег, которые вы за неё заплатили, уйдёт кацапам, как не крути. Итальянцу и словаку лишь небольшая часть от них останется. Так и с газом. Вот если бы мы напрямую заключили контракт со страной, именно ДОБЫВАЮЩЕЙ свой собственный газ, было бы совсем другое дело. А то, что мы 5 лет не покупаем кацапский газ - сказки от Лексеича. Покупаем, только через посредника. Или вы забыли операцию "прикрути"? Так что виртуальный реверс как раз имеет значение, был бы он реальным, хрен бы мы ложили на кацапов и ихний вентиль...
ПС. А соотношение добытого нами и закупленного газа в данном случае не такой уж важный фактор. Важно, что факт финансирования агрессора присутствует в любом случае, пусть и в меньшем объеме.
показати весь коментар
03.03.2021 11:52 Відповісти
ЕС,ОПЗЖ,Голос
показати весь коментар
01.03.2021 20:12 Відповісти
Ширку-СН-ОПЗЖ-Матьківщина !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 20:15 Відповісти
ОПЗЖ, СН.
показати весь коментар
01.03.2021 20:54 Відповісти
А те кто инвестировал в засрашкинскую экономику не предатели?
показати весь коментар
01.03.2021 20:13 Відповісти
І власників майна в анексованому Криму !!!)))
показати весь коментар
01.03.2021 20:17 Відповісти
Тих власників, що справно платять у Криму комуналку, нє ???
показати весь коментар
01.03.2021 20:55 Відповісти
До начала войны7 Или после?)
показати весь коментар
02.03.2021 02:52 Відповісти
Война с засрашкой у нас продолжается столетиями,так что твоя хитрожопость тут неуместна.
показати весь коментар
02.03.2021 15:30 Відповісти
Вірменський "Искандер" не долетів до Баку: Азербайджан збив ракету комплексом Barak-8

https://defence-ua.com/army_and_war/virmenskij_iskander_ne_doletiv_do_baku_azerbajdzhan_zbiv_raketu_kompleksom_barak_8-3015.html
показати весь коментар
01.03.2021 20:28 Відповісти
Т.е. ватник кричащий "РОССИЯ ДРУГ" это коллаборант, а сепар, который например работает судьёй в ОРДЛО или мусор, это не коллаборант? Они типа пострадавшие, а так как ничего делать не умеют, как судить или брать взятки, то просто вынуждены были работать на оккупантов?
показати весь коментар
01.03.2021 20:29 Відповісти
Коллаборантов уже пора расстреливать, а не сажать.
показати весь коментар
01.03.2021 20:59 Відповісти
Дело привычное, в 37м украинцам тоже рассказали, на кого распространяется действие "троек".
показати весь коментар
01.03.2021 21:52 Відповісти
Проект закона о противодействии коллаборационизму, который был зарегистрирован в парламенте 24 февраля, направлен прежде всего на борьбу с пятой колонной Кремля, а не с людьми, которые остались на временно оккупированных территориях. Источник: https://censor.net/ru/n3250830

То бішь на окупованих колаборантів по суті як би і немає
показати весь коментар
02.03.2021 00:31 Відповісти
Условно говоря, медсестра и пожарный, которые остались в Донецке, никоим образом не попадают под этот закон, если они, конечно, не были участниками незаконных вооруженных формирований. Источник: https://censor.net/ru/n3250830

Ну а як що вони здавали своїх сусідів патріотів України сєпарам, то не рахується
Архарівці Рюкзакевіча теж "за мір любой цєной" судячи по всьому ..
показати весь коментар
02.03.2021 00:33 Відповісти
Согласно статьям проекта закона, коллаборационной деятельностью, в частности, будет считаться публичное отрицание гражданами вооруженной агрессии против Украины, публичные призывы к поддержке решений, действий государства-агрессора, ее оккупационной администрации, вооруженных формирований, непризнание государственного суверенитета Украины и др. Источник: https://censor.net/ru/n3250830

А покарання за співпрацю з ворогом (видача позицій ЗСУ і добровольців) і
здача патріотів України сєпарським адміністраціям де ?
показати весь коментар
02.03.2021 00:37 Відповісти
Там люсенька аферистович уже нашла главного коллаборанта. Бывшим Президентом работал оказывается. Что только не плетут продажные шалавы ермака.
показати весь коментар
02.03.2021 01:50 Відповісти
МУДАК ЗЕ-ПРЕЗЕРВАТИВ! КОГДА ТЫ ПОСАДИШЬ МЕРТВЕЧУКА ТА КУМУ ПУТИНА МАРЧЕНКО КСЮ!
показати весь коментар
02.03.2021 09:40 Відповісти
А куда делся предьідущий проект закона? Несколько лет назад он для
Порошенко бьіл не актуален? Или пришло время пиарится на патриотизме?
показати весь коментар
02.03.2021 10:49 Відповісти