7233 відвідувача онлайн
7 542 140

Атомні станції України не можна вважати екологічним виробництвом енергії, – "Екодія"

Атомну енергетику в Україні часто пропагують як "зелену" і хочуть представити як рішення кліматичної кризи, однак це є небезпечним міфом

Про це повідомляє організація "Екодія" в соцмережі "Фейсбук", інформує Цензор.НЕТ.

Експерти нагадують, хоч атомна станція майже не викидає парникових газів під час роботи, та на усіх інших етапах своєї життєдіяльності все ж є джерелом викидів і забруднення довкілля. За найгірших умов, викиди парникових газів від повного ядерного циклу (тобто з урахуванням виробництва ядерного палива до захоронення відходів) у 24 рази більші за викиди від сонячної енергетики та усього в 4 рази менші за вугільну.

"Атомні станції - потенційно небезпечні об’єкти. Коли їх проєктують, то враховують багато ризиків, в тому числі й екстремальні погодні явища. Однак середній вік станцій у світі - понад 30 років, тож і планувалися вони кілька десятиліть тому.

До сучасних кліматичних умов вони просто не пристосовані", - додають в "Екодії".

Як зазначається, особливо тривожний для атомної енергетики наслідок зміни клімату - це нестача води.

За прогнозами науковців, це головний ризик для нашого регіону.

"Він не лише потенційний, а й уже помітний - наприклад, для охолодження двох блоків Хмельницької АЕС вже зараз у найспекотніші періоди доводиться брати додаткову воду з річки Горинь", - говорять експерти.

Також вони вказали про сумнівність добудови двох блоків Хмельницької АЕС, оскільки в такому разі дефіцит води для охолодження буде значно більший.

Топ коментарі
+40
Тому потрібно купувати/імпортувати електроенергію з Білорусі та рашастану...
показати весь коментар
04.04.2021 13:21 Відповісти
+28
Причому, з тих же АЕС!
показати весь коментар
04.04.2021 13:24 Відповісти
+24
Від слова "дія" вже починає тіпати.
показати весь коментар
04.04.2021 13:22 Відповісти

Завантаження...