7682 відвідувача онлайн
2 486 19

Киргизстан і Таджикистан домовилися про повне припинення вогню на кордоні

Про це Ташиєв повідомив журналістам в суботу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні ми у складі державної делегації з демаркації і делімітації кордону ухвалили протокол, що складається з чотирьох пунктів. Ухвалили рішення про повне припинення вогню та відведення військ до місця постійної дислокації", - повідомив Ташиєв журналістам у суботу.

"Ми переживаємо дуже скрутні часи, сталася трагедія. Сподіваємося, що ухвалені рішення, відображені в протоколі, виконуватимуться", - зазначив Ташиєв.

"З сьогоднішнього дня настане тиша, мир і спокій у наших країнах, особливо в прикордонних районах", - наголосив він.

За останніми даними, внаслідок конфлікту з киргизької сторони 166 осіб постраждали, 33 загинули. Серед загиблих - три киргизькі військовослужбовці. 1-2 травня в Киргизії оголошено днями національної жалоби.

Тривають переговори урядових делегацій з врегулювання ситуації на киргизько-таджицькому кордоні. Також два керівники прикордонних структур проводять переговори на території Таджикистану.

Жертвами конфлікту з боку Таджикистану стали від восьми до десяти громадян, понад 90 поранені, повідомили місцеві ЗМІ. Офіційних даних із Душанбе поки що немає.

Увечері в четвер сторони домовилися про припинення вогню, однак протягом п'ятниці в прикордонних районах виникали локальні перестрілки. У ніч на суботу інцидентів зафіксовано не було, проте в суботу вранці повідомлення про перестрілки почали надходити знову.

Топ коментарі
+5
Без вмешательства РФ не обошлось. Накануне в Таджикистан приезжал Шойгу 26-27 апреля. Трудно сказать, что его туда привлекло, но он сам сказал, что из-за того, что США выводят из Афганистана свои войска, то он обеспокоен талибами. Ну если посмотреть на карту, то становится ясно, что эти страны ещё и лежат на "новом шелковом пути" . То есть это транзитные страны для товаров из Китая в ЕС в обход РФ. А учитывая события на Суэцком канале , россиян волнует транзит китайских товаров. А это огромные деньги. Если они и это потеряют после газа и нефти, то РФ вообще амбец.
Вот смотрите по карте, какие пути есть из Китая в ЕС: водный через Суэц, водный через Африку, водный через Северный морской путь, сухопутный через РФ, и сухопутный через Каспий.
показати весь коментар
01.05.2021 16:18 Відповісти
+5
Ты своего деда уже прибил к палке?
показати весь коментар
01.05.2021 16:44 Відповісти
+3
... и решили вломить кацапам.
показати весь коментар
01.05.2021 15:40 Відповісти

Завантаження...