8234 відвідувача онлайн

Вакцина проти COVID-19 не може спричиняти коронавірусну хворобу, - НСЗУ

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє пресслужба НСЗУ.

"Існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою, коли симптоми хвороби ще не розвинулися. Або ж може інфікуватися та захворіти після проведення вакцинації", - йдеться в повідомленні.

У Нацслужбі здоров'я пояснили, що після щеплення організм напрацьовує імунітет щонайменше три тижні. Аналіз даних клінічних досліджень засвідчує, що ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.

"Навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика ймовірність того, що можна захворіти. Але в цьому випадку захворювання можна перенести легко і без ускладнень", - запевнили у відомстві.

У НСЗУ зазначають, що загальна слабкість або підвищення температури − це звичайна реакція на вакцину проти COVID-19. Симптоми зникають через кілька днів.

"Проте якщо з’явились характерні симптоми COVID-19: висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку, - слід звернутися до свого сімейного лікаря", - йдеться повідомленні.

Завантаження...